Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Tizenegy magyar egyetem jutott be a legjobb 2 ezer közé a University Ranking by Academic Performance legfrissebb egyetemi rangsorában. A tudományos publikációk alapján összeállított lista élén a Harvard áll.
Az ELTE, a Semmelweis Egyetem, a debreceni és a szegedi egyetem, a BME és a pécsi egyetem is felkerült a Center for World University Rankings (CWUR) legfrissebb, 2015-ös világrangsorára. A listát a Harvard, a Stanford és az MIT vezeti.
Taroltak az amerikai egyetemek a US News legjobb mérnöki képzéseket összeállító rangsorában, azonban az ázsiai egyetemek egyre erősebbek. Bár magyar egyetem nem került fel a listára, így is tartogat meglepetéseket – angol egyetem nem került be a top 10-be, a kínai Tsinghua Egyetem viszont a második lett.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) is tagja lett a felsőoktatási rangsorok készítőit összefogó szervezetnek, az IREG-nek. Fábri György az egyetem képviseletében elmondta, mind a rangsorokban, mind az uniós támogatások elosztásánál csúfosan lemaradnak a kelet-európai intézmények - a hiba azonban nem bennük, hanem az egyenlőtlen értékelési rendszerekben van.
Nyilvánosságra hozta 2015-ös egyetemi rangsorát a Leideni Egyetem: íme, ilyen campusokra járnak a világ tíz legjobb felsőoktatási intézményének diákjai.
A kormány tagadja, hogy elvennék a budapesti campust a Corvinustól. Kiderült, hogy van-e olyan kancellár, aki havonta több mint kétmillió forintot visz haza. Megnéztük, milyen helyezést értek el a magyar egyetemek a legfrissebb felsőoktatási rangsorban, hogyan tanulhattok külföldön ingyen, és mire számíthattok a szóbeli érettségi vizsgákon. A hét hírei és cikkei.
Öt magyar egyetem került fel a Leideni Egyetem legfrissebb, 2015-ös rangsorára, amelyet a felsőoktatási intézményekben dolgozó oktatók és kutatók publikációinak száma, valamint idézettsége alapján állítanak össze évről évre. A legjobb helyen a magyar egyetemek közül az ELTE végzett, a listát a Massachusetts Institute of Technology vezeti.
Összesen 39 helyezést szereztek a magyar egyetemek a brit Quacquarelli Symonds legfrissebb, 2014/2015-es tematikus világrangsorain. A legelőkelőbb helyen a Közép-európai Egyetem (CEU) érte el, amely a politikatudomány és nemzetközi tanulmányok listában a legjobb harminc közé jutott.
Megnéztük, hogyan tanulhattok tovább Ausztriában teljesen ingyen, milyen OKJ-s képzések közül választhattok, ha az egészségügyben szeretnétek elhelyezkedni, és milyen ösztöndíjakat kaphattok egyetemistaként, főiskolásként. Bemutattuk az iskolai erőszakról szóló legfrissebb tanulmányt, és tippeket adtunk a könnyebb elhelyezkedéshez. A hét hírei és cikkei.
Az idén is a Harvard végzett az élen a Times Higher Education felsőoktatási világrangsorában. Milyen campusokra járnak a világ legjobb egyetemeinek diákjai? Galéria.
Nyilvánosságra hozták a Times Higher Education (THE) 2015-ös világrangsorát. A brit szakfolyóirat listáján az angolszász intézmények taroltak: az első helyen a Harvard végzett.
A Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Közép-európai Egyetem és az International Business School mesterképzéseit is a legjobbak közé sorolták az Eduniversal legfrissebb rangsorának készítői.
Javított helyezésén a zöldegyetemek - az Indonéziai Egyetem által összeállított és pénteken nyilvánosságra hozott - világrangsorában a Szegedi Tudományegyetem, amely ezúttal a 19. helyezést érte el - tájékoztatta Újszászi Ilona szóvivő az MTI-t.
A magyar egyetemeknek nem a Harvarddal vagy a Yale-lel, hanem a saját régiójuk felsőoktatási intézményeivel kell versenyezniük - hangzott el a Mit tudhatunk a magyar felsőoktatásról? című konferencián, ahol az is kiderült: az emberek többsége szereti a magyar felsőoktatást, csak nem ismeri.
A HVG Diploma 2015 kiadványában megjelent UnivPress-rangsorokban ismét szempont az MTA doktori címmel rendelkező oktatók száma. Hogyan oszlanak meg a tudományok doktorai, illetve MTA doktorai az intézmények között? Hogyan befolyásolja ez az indikátor az idei felsőoktatási rangsort?
Nyilvánosságra hozta a legjobb kelet-európai és közép-ázsiai egyetemek 2015-ös rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). Megnéztük, hova is járnak az intézmények hallgatói.