szerző:
Eduline

A kormány tagadja, hogy elvennék a budapesti campust a Corvinustól. Kiderült, hogy van-e olyan kancellár, aki havonta több mint kétmillió forintot visz haza. Megnéztük, milyen helyezést értek el a magyar egyetemek a legfrissebb felsőoktatási rangsorban, hogyan tanulhattok külföldön ingyen, és mire számíthattok a szóbeli érettségi vizsgákon. A hét hírei és cikkei.

Feldarabolják a Corvinust?

Kedden látott napvilágot az a hír, amely szerint a Budapesti Corvinus Egyetem budai campusán lévő kertészettudományi, élelmiszer-tudományi, illetve tájépítészeti karokat leválasztják az intézményről, hogy a campus eladásából tudják finanszírozni a Vár újjáépítését. A Miniszterelnökség ezt tagadta, az Emberi Erőforrások Minisztériuma pedig pénteken feljelentést tett egy szerintük hamisított levél miatt, amely a minisztérium fejlécét és főosztályvezetőjének aláírását feltüntetve szólította fel a Budapesti Corvinus Egyetem vezetését, hogy intézkedjen az egyetem feldarabolásával kapcsolatban.

Szerda délután az egyetemen fórumot tartottak, amelyen a Corvinus vezetői, dékánjai és a Hallgatói Önkormányzat is kiállt az intézmény egysége mellett. A részleteket itt olvashatjátok.

Többmilliós fizetést visznek haza a kancellárok

1,5-2,2 milliós nettó bért tehet zsebre több, nemrég kinevezett egyetemi kancellár. A legjobban a Semmelweis Egyetemé keres. Részletek itt.

Magyar egyetemek a legjobbak között

Nyilvánosságra hozták a Leideni Egyetem 2015-ös felsőoktatási rangsorát: a 750-es listára öt magyar egyetem is felkerült, a legjobb helyezést az Eötvös Loránd Tudományegyetem érte el. A részleteket itt olvashatjátok.

Ilyenek lesznek a szóbeli érettségi vizsgák

Június 4-én lesz az első szóbeli vizsga a tavaszi érettségi időszakban: az Eduline-on addig is rengeteg fontos infót és segítséget találtok. A magyarról itt olvashattok, azt pedig, hogy milyen hibákkal lehet a legtöbb pontot veszíteni, itt nézhetitek meg. A töriérettségiről szóló részletes összefoglalónkat itt olvashatjátok, a felkészüléshez pedig itt találtok tippeket.

Mikor nézhetitek meg a kijavított írásbeliket? A részleteket itt találjátok. Arról, hogy mikor javíthattok, ha megbuktok az érettségin, itt olvashattok.

Itt minden infót - tételek, időpontok - találtok a szóbeli vizsgákról.

Ezekkel a végzettségekkel könnyen találtok állást

Külföldön jól képzett szakmunkásként, sofőrként, pénzügyi munkatársként, mérnökként, technikusként vagy informatikusként lehet a legkönnyebben elhelyezkedni. A részleteket itt találjátok.

A diploma sem garancia

Magas a diplomával rendelkező inaktívak és munkanélküliek aránya Magyarországon: a 25-34 éves korosztályban 16 százalék. A felsőfokú végzettségűek ugyanakkor még mindig jóval könnyebben találnak állást, mint az érettségivel rendelkezők. Cikkünket itt olvashatjátok.

Ezt követelik a pedagógusok

Tízpontos petíciót adott át a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a Miniszterelnökség képviselőinek, amelyben többek között a tankötelezettség korhatárának 18 évre történő visszaállítását - az erről szóló népszavazáshoz engedélyezték az aláírásgyűjtést -, a felsőoktatási törvény visszavonását, az egyetemi autonómia helyreállítását és önálló oktatási minisztériumot követelnek. A részleteket itt találjátok.

42 ezer krétát gyűjtenének össze a diákok

Krétát és táblafilcet vitt a Szabad Oktatásért nevű, középiskolásokból álló csoport egy csepeli általános iskolába, miután az intézmény megkeresésükre jelezte, hogy szükségük lenne segítségre. A szükséges összeget a diákok részben a zsebpénzükből adták össze, most pedig a több iskolának gyűjtenének. Részletek itt.

Így szerezhettek külföldi diplomát teljesen ingyen

A különböző országok felsőoktatásáról szóló sorozatunkban ezúttal azt néztük meg, hogyan tanulhattok tovább Görögországban, ahol az alapszakokon nem kell tandíjat fizetnetek. Cikkünket itt találjátok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!