Jogászképzés: a kormány elégedetlen a színvonallal
A minőség és a színvonal emelése a célja a jogászképzésben a kormánynak - erről Trócsányi László igazságügyi miniszter az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában beszélt.
Így alakítanák át a konzisztóriumokat
„Bizalom-csomag a felsőoktatásért” mottóval a konzisztóriumokat és az egyetemi autonómiát érintő javaslatot tett közzé az egyetemipolgar.hu szakmai blog.
Már egy tárgy kihagyása miatt is önköltséges képzésre kerülhetnének a hallgatók
A HÖOK nem ért egyet a hallgatói átsorolás szigorításával, egyes szakokon ugyanis előfordulhat, hogy már azért is átkerül a hallgató önköltséges képzésre, ha egy tárgyat nem teljesít.
Vizsgaidőszak: itt a tökéletes időbeosztás titka
Már csak pár hetet kell kibírnotok a nyári lazításig, az egyetemeken és főiskolákon ugyanis kezdődik a tavaszi vizsgaidőszak. De hogyan vészeljétek át ezt az időszakot, méghozzá úgy, hogy a lehető legsikeresebben zárjátok a vizsgákat is? Íme a tökéletes időbeosztás titka.
Itt a bejelentés: így változtatnák meg a felsőoktatást
Az egyetemen kívül létrehozzák új intézményi kategóriaként az alkalmazott tudományok egyetemét, lesznek közösségi képzőközpontok, megjelenik a hallgatók kompetenciamérése és bevezetik a mesteroktató kategóriát - a többi között ezt tartalmazza a nemzeti felsőoktatási törvény jövő héten nyilvánossá váló módosító javaslata.
Marihuánát árult a kollégiumban
Egy egyetemi kollégiumban marihuánát értékesítő férfi és társai ellen emelt vádat a Szegedi Járási ügyészség – közölte a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője pénteken.
Külföldi ösztöndíjat kapott Orbán Viktor fia
A németországi Heidelbergben fog tanulni 2016-ban a miniszterelnök fia, aki a Facebook-oldalán közölte, hogy Erasmus ösztöndíjat kapott.
Zeneakadémia: kirúgták a kancellárt?
Menesztették Kupper Andrást, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kancellárját - értesült a Napi Gazdaság csütörtökön.
Konzisztórium: „az egyetértési jog nagyon elegáns kifejezése a vétójognak”
A felsőoktatási intézmények új típusú tanácsadó testületei, a konzisztóriumok egyetértési joga azt a célt szolgálja, hogy az egyetem jövőjét érintő kérdéseket megbeszéljék – mondta Palkovics László. Bódis József azt mondta, az egy emberes döntéskört elvetették, szerintük ugyanis „az egyetértési jog nagyon elegáns kifejezése a vétójognak”.
Friss felsőoktatási rangsor: taroltak a magyar egyetemek
Összesen 39 helyezést szereztek a magyar egyetemek a brit Quacquarelli Symonds legfrissebb, 2014/2015-es tematikus világrangsorain. A legelőkelőbb helyen a Közép-európai Egyetem (CEU) érte el, amely a politikatudomány és nemzetközi tanulmányok listában a legjobb harminc közé jutott.
HÖOK: több szak is megmaradhat
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) azt szeretné, ha a hallgatói képviselet is megjelenne a felsőoktatási intézményekben megalakuló konzisztóriumokban. A HÖOK elérte, hogy számos szak megmaradhat.
Az Egyesült Királyságban tanulnátok? Ezek az ország legjobb egyetemei
A Complete University Guide elkészítette a brit egyetemek és főiskolák 2016-os rangsorát, az első helyen még mindig a Cambridge áll.
Kizuhant az emeletről és szörnyethalt egy főiskolás
Meghalt egy huszonegy éves főiskolás fiatal Szolnokon, miután kizuhant az egyik kollégium hetedik emeletéről.
Zeneakadémia: mégsem úgy volt, ahogy a kancellár mondja?
Cáfolja Kupper Andrásnak, a Zeneakadémia kancellárjának hétfőn közzétett állításait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanszékvezetői értekezlete és hallgatói önkormányzata. A bizonytalan helyzet feloldása érdekében az egyetem szenátusának kilenc tagja kezdeményezte Vigh Andrea rektornál egy rendkívüli szenátusi ülés összehívását május 5-re.
Balog: Az egész világon probléma a piacképes diploma
Úgy tűnik, hogy nemcsak Magyarország és Európa, hanem az egész világ felsőoktatási képzésének problémát jelent, hogyan lehet piacképes a diploma - mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere hétfőn az M1 aktuális csatorna hírműsorában.
Tíz elképesztő szobatárs: a legborzasztóbb kolis történetek
Azt hiszitek, hogy nektek van a legrosszabb szobatársatok, mert sosem mosogat el maga után? Van ennél sokkal durvább is a tíz legelképesztőbb kolis történet között.
Botrány a Zeneakadémián, harcol a vezetőség
Vigh Andrea, a Zeneakadémia rektora az MTI-nek hétfőn nem kommentálta a Fidelio értesüléseit, amelyek szerint az egyetem kancellárja, Kupper András pénteken azonnali hatállyal visszavonta a vezető beosztású alkalmazottak megbízatását, így az övét is. Kupper András szerint erről szó sincs: egyeztetések zajlanak egy tervezett szervezeti átalakításról, de senkinek nem vonta vissza a megbízatását, sőt, mindenkinek a munkájára számít.
Már a jövő héten a kormány elé kerülhet a felsőoktatás átalakítása
A jövő szerdai ülésén már biztosan tárgyalni fog a felsőoktatás átalakításáról a kormány - mondta a Kossuth rádió 180 perc című műsorában a kormányszóvivő hétfőn reggel.
„A vakságomat használták arra, hogy bántsanak”
„A diákot kell megkérdezni, hogy milyen segítségre van szüksége” - mondja Tamás, aki nemrég diplomázott az Eötvös Loránd Tudományegyetem történelem mesterszakán. A Davies Korner nevű zenekar dalszerzője, énekese és gitárosa, a zenei karrier mellett pedig a fogyatékkal élő emberek egyenlőségéért és elfogadásáért dolgozik. 2014 márciusában Tamással együtt 42 vak diák tanult a magyarországi egyetemeken, főiskolákon – a teljes hallgatói létszám 319 ezer volt.
Hogyan szerezhettek külföldi diplomát teljesen ingyen?
Most érettségiztek, vagy éppen alapszakon diplomáztok, és külföldi továbbtanulásban gondolkodtok? Sorozatunkban az egyes országok felsőoktatási rendszerét mutatjuk be.