Nyíltnap-kereső: itt nézhetitek meg, mikor lesznek nyílt napok az egyetemeken

Bár még éppen csak elindult a tanév, ha végzősök vagytok, már javában fontolgathatjátok, hogy hol tanuljatok tovább a következő tanévben. A döntésben kulcsfontosságú lehet, hogy egy-egy egyetem milyen benyomást tesz rátok a nyílt napokon, ezért ezekre a rendezvényekre mindenképp érdemes ellátogatni. Mutatjuk, hol nézhetitek meg, hogy mikor várják a felvételizőket a hazai felsőoktatási intézmények.

  • Székács Linda

Az egyetemek többsége jellemzően novembertől januárig szervez nyílt napokat, mivel a felvételizőknek minden évben egy az Oktatási Hivatal által meghatározott februári dátumig kell összeállítaniuk és véglegesíteniük a jelentkezési listájukat, ha a következő tanévet felsőoktatásban folytatnák.

A nyílt napok dátumait az intézmények a honlapjaikon és a közösségi média profiljaikon osztják meg, de a felvi.hu nyíltnap-keresőjében is megnézhetitek majd, hogy melyik egyetemen és karon mikor tartanak rendezvényeket a diákok számára.

Mivel még csak szeptember van, nem valószínű, hogy túl sok dátumot fogtok találni a keresőben. Mentsétek el azonban a kereső linkjét, mert később nagyon hasznos lehet.

 

Hozzászólások

Pedagógusok, dolgozók a szakképzésről: „Nem diákbarát, nem oktatóbarát, pedagógiailag meg öngól”

Lannert Judit szerint a szakképzés „stabil alapokon áll”, ezt az állítást azonban sorra vitatták a bejegyzése alatt megszólaló pedagógusok és szakemberek, szerintük a rendszer ezer sebből vérzik. A technikumi tanulók túlterheltségét, a duális képzés hiányosságait, a centrumrendszer túlzott központosítását, a bürokratikus terheket és az ösztöndíjrendszer problémáit emelték ki.

Miklós György: „Olyan nagy különbségek vannak egyes iskolák között, hogy még egy 5-ös osztályzat sem mindenhol ugyanazt jelenti”

A Szülői Hang képviselője és Nahalka István oktatáskutató szerint a középiskolai felvételi rendszer, valamint a hat- és nyolcosztályos gimnáziumok körüli vita valójában a magyar közoktatás mélyebb problémáira mutat rá. Úgy vélik, a szelekció addig nem szüntethető meg, amíg jelentős különbségek vannak az iskolák között, és sok család azért próbál jobb hírű intézményt találni gyermekének, mert nem bízik a helyi iskola színvonalában.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.

Ideiglenesen katolikus iskola működik a vitnyédi táborban

A vitnyéd-csermajori ingatlan jelenleg oktatási célokat szolgál, ugyanis a Győri Egyházmegye fenntartásában működő kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda használja saját épületének felújítása idején – közölte a vagyonkezelő Széchenyi István Egyetem.