szerző:
Eduline

Kemény hangú állásfoglalást adott ki a Magyar Tudományos Akadémia gazdaság- és jogtudományok osztálya, amiért egy törvényjavaslat szerint kizárólag a közszolgálati egyetem indíthatná az államtudományi képzést. Azóta már benyújtottak egy módosító indítványt, ugyanakkor az csak azt tenné lehetővé, hogy máshol is induljon ilyen képzés, oklevelet azonban nem adhatnának, csak a közszolgálati egyetemen.

Szokatlanul kemény hangú állásfoglalást adott ki a Magyar Tudományos Akadémia gazdaság- és jogtudományok osztálya azzal a törvényjavaslattal kapcsolatban, amely a fogalmilag meghatározatlan államtudományi képzést monopolizálná a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE) – írta a Népszabadság.

Mint ahogy arról az Eduline is beszámolt, a törvénnyel kapcsolatban az Állam- és Jogtudományi Karok Dékáni Kollégiuma állásfoglalást tett közzé, amely szerint az NKE kizárólagossága elfogadhatatlan, s tönkretenné a jogászképzést, ezért a törvényjavaslat visszavonását kérik.

Az MTA illetékes osztálya tegnapi ülése után kiadott állásfoglalása szerint az akadémia szolidáris a tudományegyetemek állam- és jogtudományi karaival, és osztja azok aggodalmait. Az MTA illetékes osztálya nem tartja elégségesnek azt a módosító indítványt, amelyet az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára nyújtott be a törvényjavaslathoz.

A módosító azt biztosítaná ugyan, hogy az államtudományok és közigazgatási tudományok területén képzési joga ne kizárólag az NKE-nek legyen, hanem – mint hagyományosan – az egyetemek állam- és jogtudományi karainak is, de arra már nem adna lehetőséget, hogy ezek az egyetemek oklevél-kiadási joggal is rendelkezzenek. Erre csak az NKE-nek lenne módja.

A Népszabadság megkérdezte Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkárt is, aki azt mondta, nem érti, miért a nagy felháborodás, hiszen a kizárólagos szó kikerült a javaslatból.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!