A hülyeségről végeztek kutatást az ELTE-n
A „hülyeség” pszichológiájáról végeztek kutatást az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen (ELTE).
A „hülyeség” pszichológiájáról végeztek kutatást az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen (ELTE).
Elterjedt nézet, hogy a fiatalabbak rugalmasabbak, könnyebben tanulnak a saját hibáikból, így pedig könnyebben befogadnak új dolgokat. Nos, a Columbia University legutóbbi kutatása ellent mond ennek.
Felnőtt férfiakat tanítanak a koreai apaképzőkben, melyek igyekeznek leszámolni a rideg, érzelemmentes és csak a munkájára koncentráló koreai apatípussal.
Egy régóta létező gyógyszert kezdenek el az Egyesült Államokban tesztelni 20 kutyán. A pirula rovarok és egerek esetében már bizonyított, és emelte az állatok élettartamát, akik nem csak tovább éltek, de egészségesek is maradtak. Hamarosan embereken is tesztelhetik.
Hihetetlen, de igaz: a McDonald’s egyetemére nehezebb bejutni, mint a Harvardra.
Egy videó tökéletesen szemlélteti, miért érdemes kerülni a stresszt. Persze vizsga előtt nehéz nyugodtnak maradni.
Biztosan nektek is okozott már fejtörést – vagy akár kínos pillanatokat -, amikor bemutattak valakinek, de egyikőtök sem tudta eldönteni, hogy puszit is adjatok egymásnak, vagy elég csak egy kézfogás. Az Oxford University legújabb tanulmánya szerint a legtöbben ódzkodnak attól, hogy vadidegen puszit adjon nekik, de az érintések alapvető fontosságúak az emberi kapcsolatokban.
Több olyan tudományos tévhit is kering, amelyet mindenki igaznak hisz. Ezekből szemezgettünk.
Most először sikerült rögzítenie a NASA-nak, milyen az, amikor egy fekete lyuk beszippant egy csillagot.
Tanulni kéne a soron következő vizsgára, mégis 10 percenként ránéztek a telefonra, hogy írt-e valaki Facebookon, mit osztottak meg a haverok és mi történik a nagyvilágban? Tény, hogy a közösségi média képes elvonni a figyelmet a tanulástól, és komolyan ronthatja a tanulmányi eredményeket. Egy neurológus azonban segít abban, hogy kevésbé legyen rossz hatással a jegyekre az okostelefon.
Talán bele se gondoltatok, hogy a mindennapos cselekvéseitek is rontják a szellemi teljesítményeteket.
Bár nagyon egyszerű lenne, ha alvás közben is tanulhatnánk, pusztán azzal, hogy hallgatjuk a leckét, ez egyelőre nem járható út. A kutatások azt azonban bebizonyították: ha lefekvés előtt tanulunk, azt könnyebben jegyezzük meg.
Elgondolkodtál már azon, hogy miért kopogjuk le és miért fán, ha szerencse ért minket vagy éppen elkerültünk valami bajt? A tudósok elvileg megtalálták a magyarázatot.
Vasárnap este vagy hétfő hajnalban érdemes lesz az eget fürkészni, ugyanis lehet, hogy Magyarországon is látható lesz az északi fény.
Tudtátok, hogy akkora energia van bennetek, mint 30 hidrogénbomba? Vagy hogy a tüsszentést miért nem szabad visszatartani? És azt, melyik a világ legerősebb élőlénye?
A kutatók szerint kezdetben volt egy ősnyelv, és elképzelhető, hogy ismét mindenki ugyanazon a nyelven fog beszélni a jövőben.
Biztos veletek is volt már olyan, hogy egy dogaírás közben a nagy csendben éppen a ti hasatok kordult meg. Ez roppant kínos tud lenni, ugyanakkor nem nagyon lehet ellene tenni. De vajon miért korog a hasunk?
A sors olykor kegyetlen tréfát űz a feltalálókkal, akik miközben a valami új dolgot kutatnak és fejlesztenek, saját találmányuk áldozatai lesznek.
Ti is úgy tanultátok vagy hallottátok, hogy a Nap sárga, a Vénusz meg a Föld ikertestvére? Elég sok tévhit kering még mindig.
Számos ikonikus kép van, amely a történelem nagy pillanatait kapta el. De vajon mi volt előtte? Milyen lehetett más szemszögből. Most ezeket mutatjuk meg.