Ezek lesznek a hiányszakmák 2017-ben: itt a Pest megyei lista
Milyen szakmákban van munkaerőhiány Pest megyében? Megjelent a 2017/2018-as tanév hiány-szakképesítéseinek listája. Itt találjátok a Pest megyei adatokat.
Milyen szakmákban van munkaerőhiány Pest megyében? Megjelent a 2017/2018-as tanév hiány-szakképesítéseinek listája. Itt találjátok a Pest megyei adatokat.
Milyen szakmákban van munkaerőhiány Budapesten? Megjelent a 2017/2018-as tanév hiány-szakképesítéseinek listája. Itt találjátok a budapesti adatokat.
Sikeres a köznevelési kerekasztal elmúlt kilenc hónapban végzett munkája - értékelt az oktatási államtitkár a kerekasztal keddi budapesti ülése utáni sajtótájékoztatón.
Az Eduline Németországban járt, hogy kiderítse, tényleg olyan hatékony-e a szakképzés Európa legjelentősebb gazdaságában, mint amilyen jó a híre szerte a világon. Vajon miért járnak bonni és berlini intézményekbe oktatási szakemberek a rendszert tanulmányozni? Sorozatunk első részében azt mutatjuk be, mitől olyan büszke a szakképzésére a német kormány.
Legalábbis Ugandában ez az új gyakorlat. A legtöbben péknek tanulnak.
Megjelent a legújabb szakmalista, melyeket jelentős állami ösztöndíjjal is tanulhatunk.
Szakmai szervezetek is úgy látják, hogy meg kell erősíteni a szakképzést, de a jelenlegi munkalehetőségek sem vonzók a diákok számára.
Rétvári Bence államtitkár szerint a minőség biztosítéka lenne, ha bevezetnék a központi gimnáziumi felvételit. Az államtitkár kontextusában ez azt jelentené, hogy tényleg csak az elit juthatna gimibe. Azért sikerült hülyeségeket is mondania.
Törvény értelmében az óvodába járó gyermekek és a tanköteles tanulók ingyenes utaztatása az iskolafenntartók feladata - legalábbis a Magyarországi Szülők Országos Egyesülete szerint. Közleményt adtak ki az ingyenes bérletekért.
A kötelező középiskolai felvételi nem rossz ötlet, kivéve, ha ezzel akarják átterelni a diákokat a szakképzésbe - mondta Horváth Péter, a Nemzeti Pedagóguskar (NPK) elnöke a Magyar Hírlapnak.
Számos kérdést kapunk, hogy milyen feltételekkel lehetséges államilag támogatott szakmát tanulni OKJ-rendszerben, ám sokszor oda lyukadunk ki, hogy a kérdezőnek nincs is lehetősége válogatni.
Milyen szakemberekből van hiány Budapesten? Milyen szakképesítéssel lehet a leggyorsabban elhelyezkedni a fővárosban?
Eddig csak a szakiskolai tanulóknak járt a Szabóky Adolf Szakképzési Ösztöndíj, ám már a szakgimisek is kaphatnak a támogatásból.
Milyen szakemberekből van hiány Magyarország különböző megyéiben? Milyen hiányszakmákat választhatnak azok a diákok, akik meg szeretnék kapni a szakképzési ösztöndíjat? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A miniszterelnökség államtitkára szerint a szakképzetlen munkaerő pótlására is megoldás, ha az állami szféránál dolgozók nagy számát elbocsátják.
A Világgazdasági Fórum versenyképességi rangsorában egyébként is sokat csúszott vissza hazánk, de oktatásban tök utolsónak lenni egy régióban különösen ciki.
Az alapítványi iskolák jó ideje nem az oktatásirányítás kedvencei, ennek jeleként a közelmúltban az egyszerű államosításuk is felmerült. A kormány adminisztratív eszközhöz nyúlt: nem vehetnek fel elég tanulót az alapítványi szakképző iskolák.
A közoktatásból már 16 évesen elbúcsúzhattok, persze a legtöbben érettségiig, minden harmadik tanuló pedig egyetemig vagy főiskoláig jut el. A felnőtt létnek ára van sokszor az oktatásban is, a tanfolyamok és képzések hatalmas összegbe kerülhetnek. Aki ezeket el akarja kerülni, van néhány lehetősége.
Melyek a hiányszakmák Budapesten? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A 2012-ben német mintára elindult duális szakképzés tudatosan törekszik kiszolgálni a hazai hiányszakmákat, ennek érdekében jelentős támogatással működnek. A Siemens bepillantást engedett az Eduline-nak, hogy milyen lehetőségei vannak a tanulóknak a szakma mellett a nyelvvizsga megszerzésére, valamint milyen ösztönzőkkel találkoznak az élethosszig tartó tanulásban. Azonban nevelni is, nem csak oktatniuk kell.