Magyarok is kaptak IgNobel-díjat a Harvardon
A Harvardon hagyományosan kiosztásra került a Nobel-díj paródiája.
A Harvardon hagyományosan kiosztásra került a Nobel-díj paródiája.
Nem véletlen, ha a vizsgaidőszak alatt vagy egy fontos dolgozatnál keveset alszol, akkor alig marad meg valami a fejedben. Szegedi, valamint az MTA kutatói rájöttek, hogy mit csinál az agyunk alvás közben.
Széles nemzetközi mezőny gyűlt össze a Formula Student Hungary konstruktőri versenyen.
Arra jutottak, hogy marhaság az egész, bár az igazi híveket ez aligha győzi majd meg.
Új elemekkel bővült a Word, melyeket ha Schmitt Pál is használhatott volna, mindenki jobban jár.
Magyar régészek és kutatók is bekapcsolódnak azoknak a Kazahsztán északnyugati és a Kaukázus északi részén nemrég talált leletek vizsgálatába, melyek erős magyar vonásokat mutatnak. Előfordulhat, hogy a magyarok egy nagyobb csoportja délre, és nem a Kárpát-medence irányába vándorolt a honfoglalás időszakában.
A Google keresései alapján próbáltak összeállítani egy objektív listát a legnépszerűbb szakmákról.
Egy új találmány segítene az autista gyerekeknek. Az eddig sok értelmes dologra nem használt okosszemüvegek végre hasznosak lehetnek.
Nem véletlenül sírnak a ballagók, életük egy olyan szakasza zárul le, ami a legélénkebb emlékeket adja majd az élet során. A kutatók már azt is tudni vélik, hogy miért a 14-18 éves kor történései égnek bele leginkább az agyba.
Hosszú ideje vitázik azon a tudomány, hogy Európában vagy Ázsiában háziasították-e a kutyát. Az Oxford University vezetésével zajlott kutatás szerint viszont valószínűleg mindkét állítás helyes.
Hatalmas előrelépés lesz, ami az összes tudományos kutatást felpörgetheti.
Sok diák nagyon utálja a váltócipőt, ami már évtizedek óta kötelező sok iskolában. Hogy nekik felüdülés lenne-e zokniban vagy mezítláb mászkálni a suliban, nem világos, de egy kutatás ezt javasolja.
A nyolcvanas évek óta drasztikusan csökkent a könyvolvasásra szánt idő nem csak a fiatalabb, az idősebb korosztályon belül is – ezzel kezdi kutatási eredményeinek beszámolóját a Bookline.
Mi számít korszerű tudásnak a 21. század elején, és hogyan kell érdekesen, hatékonyan átadni a diákoknak? – erre keresi a választ a Magyar Tudományos Akadémia közleménye szerint.
Előbb lassítja, majd elképesztő mértékben gyorsítja a vizuális keresést, ha megadunk egy olyan információt, ami leszűkíti a keresett dolgok körét. Tegyetek egy próbát!
Jelentős különbségek mutatkoznak a hazai középiskolás fiúk és lányok gazdasági-pénzügyi ismereteiben. Míg az előbbiek 42 százaléka, az utóbbiak csupán közel negyede (23 százalék) rendelkezik megalapozottabbnak tekinthető tudással a témakörben – ezt állítja egy felmérés.
Tavalyhoz képest duplájára nőtt azok száma, akik a teljes képzést külföldön végeznék el, vagy részképzésben utaznának külföldre – erre jutott a Budapesti Gazdasági Egyetem által az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon végzett kutatás.
Akik olvasnak regényeket, sokkal nyitottabban gondolkodnak, kevésbé van szükségük bizonyos témákban a leegyszerűsítésekre, és jobb döntéseket hoznak.
Izgulós diák vagy, aki mindig a legrosszabbra számít? Minden vizsga előtt úgy érzed, biztosan meg fogsz bukni? Akkor van egy jó hírünk.
Az űrrepülés technikáját és történetének legfontosabb fejezeteit bemutató interaktív tárlat nyílt csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.