szerző:
Eduline

Nem is annyira kockák a 6-15 évesek, de a könyvek hamar kikopnak az életükből, igaz, nem is mindenki engedheti meg magának.

Jelentősen eltér egymástól a szabadidős tevékenységek fontosságáról alkotott kép a gyerekek és szüleik fejében - erre jutott az OMV olvasáskutatása. A személyes, baráti időtöltést ugyan hasonlóan fontosnak ítélik, ugyanakkor jelentősen eltérően a vélekednek a sport, a számítógépes játékok, az internetezés, és az olvasás jelentőségéről.

A szülők leginkább a sportot, az olvasást és az offline játékokat részesítenék előnyben gyerekük fejlődése szempontjából, míg a 6–15 éves korosztály a baráti találkozókon és a sporton kívül inkább zenét hallgat, zenei videókat néz, internetezik és számítógépen vagy konzolon játszik.

Tehát egyáltalán nem csak a kockulás megy a legfiatalabbak esetében, hiszen a személyes találkozókat is fontosnak tartják, és sportolni is szeretnek. Olvasni azonban sajnos kevésbé, ez a szabadidős tevékenységek listáján csak a nyolcadik helyen áll. A lányoknál népszerűbb az olvasás, de tízből csak 2-3 szülő látja könyvmolynak gyerekét.

Az olvasás a szülők szerint 9-10 éves korban a leginkább jellemző, az ennél fiatalabbak ugye még csak ismerkednek az olvasással, az idősebbek pedig inkább online tartalmakon lógnak. A kutatás is felhívja azonban rá a figyelmet, hogy az olvasás népszerűtlenségének oka lehet a szülők anyagi helyzete, akik így nem is tudnak könyveket venni.