Nem muzsikálnak jól a magyar egyetemek a legfrissebb világrangsorban
Az ELTE-t leszámítvan nem került magyar egyetem a top 500-ba.
Az ELTE-t leszámítvan nem került magyar egyetem a top 500-ba.
Egyre nagyobb figyelem irányul az úgynevezett STEM-egyetemekre, a neves szaklap is a legjobb 21 amerikai intézmény nyomába eredt.
A legfontosabb rangsorok közé tartozó The Guardian University Guide idén is a Cambridge-i Egyetemet hozta ki az első helyen, 10 hallgatóból 9 gyorsan el tud helyezkedni a munkaerőpiacon.
Korábban bemutattuk a Quacquarelli Symonds társaság, azaz a QS egyetemi rangsorát, ám a legjobb magyar eredményről érdemes külön is megemlékezni.
Bár túl sok pozitív hírről nem számolhattunk be nektek 2015-ből, de azért akadt egy-két jó dolog - a magyar egyetemek az anyagi nehézségek ellenére is tartják magukat a világrangsorokban, magyar kutatókon volt a világ szeme, valamint két magyar könyvtár is bekerült a világ legszebbjei közé.
Egy hónappal ezelőtt jelent meg a HVG rangsor - Diploma 2016, amely a hallgatók és az oktatók teljesítménye alapján rangsorolja a magyarországi egyetemeket, főiskolákat. A legjobb intézmény idén is a Semmelweis Egyetem lett. De vajon melyek a legjobb orvosi, műszaki, jogi vagy bölcsészettudományi karok? Íme, a képzési területek rangsorai.
Ismét összeállította a feltörekvő és a BRICS-államok (Brazília, Oroszország, India, Kína, Dél-afrikai Köztársaság) egyetemeinek kétszázas rangsorát a Times Higher Education. A listára 6 magyar egyetem is felkerült.
A Károli Gáspár Református Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem vezeti a HVG jogi képzésterületi rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2016, benne tíz képzési terület és több mint negyven szak rangsorával.
A BME, a Corvinus és az ELTE vezeti a hallgatói eredmények alapján összeállított rangsort az informatikai karok közt. Több más képzési területhez hasonlóan a vidéki intézmények e képzéskörben is az oktatói kiválóság terén jeleskednek. Ezek a legjobb informatikai képzést nyújtó karok a HVG Diploma 2016 alapján.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem két kara vezeti a hallgatói kiválóság alapján összeállított listát a bölcsészképzés területén – derül ki a HVG Diploma 2016 rangsorából. Az oktatói kiválóság mérésénél a Szegedi Tudományegyetem bölcsészkara végzett az élen.
A hallgatói kiválóság terén a BME „letarolta” a mezőnyt a műszaki területen, hiszen a nagy múltú intézmény karai foglalják el a rangsor első négy helyét. Az oktatói kiválóság szempontjából a prímet ezen a képzési területen is a vidéki egyetemek viszik.
A Budapesti Corvinus Egyetem végzett első helyen a gazdasági karok rangsorán a hallgatók kiválóságát tekintve – ez derül ki a HVG Diploma 2016 kiadványból. Az oktatók kiválósága szempontjából azonban tarolnak a vidéki intézmények. Ezek a legjobb gazdasági karokat indító egyetemek, főiskolák.
A U.S. News most kiadott felsőoktatási rangsorában öt magyar egyetem is bekerült a legjobbak közé. A listát idén a Harvard vezeti.
Nyilvánosságra hozták a Times Higher Education (THE) 2015-2016-os világrangsorát. A brit szakfolyóirat listáján az angolszász intézmények taroltak: az első helyen a California Institute of Technology (CalTech) végzett. Az viszont meglepetés, hogy a Harvad 12 év után először került ki az első négyből.
Nyilvánosságra hozta legfrissebb, 2015/2016-os egyetemi rangsorát a Quacquarelli Symonds (QS). A listát az idén is az amerikai Massachusetts Institute of Technology (MIT) vezeti. Milyen campusokra járnak, akik a világ legjobb egyetemein tanulnak? Nézzétek meg.
Négy magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb, 2015/2016-os felsőoktatási világrangsorára, amelyet kedd hajnalban hoztak nyilvánosságra. Az élen az idén is a Massachusetts Institute of Technology (MIT) áll, amelyet a Harvard és Cambridge követ.
Három magyar egyetem jutott a világ 500 legjobb felsőoktatási intézménye közé a Webometrics (Ranking Web of World Universities) legfrissebb, 2015-ös rangsorában.
Két, a világ legjobb egyetemeit listázó rangsor is megjelent az utóbbi napokban. Megnéztük, mely európai egyetemek érték el a legjobb helyezést.
Újabb 2015-ös felsőoktatási világrangsor jelent meg. Az Academic Ranking of World Universities (ARWU) listájában két magyar intézmény került az ötszáz legjobb közé.
Megnéztük, mi vár a diákokra és a tanárokra a következő tanévben, összegyűjtöttük, amit minden elsőéves hallgatónak tudnia kell, és beszámoltunk a legfrissebb egyetemi rangsorról. A hét hírei és cikkei.