Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az ADOM Diákmozgalom 10. születésnapja alkalmából egy tíz eseményből álló programsorozatot hirdetett, míg az Egységes Diákfront a Belügyminisztérium elé vonul a béremelések miatt.
Három év után végre ismét ülésezett a kétévente összehívott Országos Diákparlament. A javaslataik között szerepel a tanári bérek emelése, a diákparlament évenkénti összehívása és a tanulmányi alapú ösztöndíjak bevezetése is.
Utoljára 2020 februárjában hívták össze az Országos Diákparlamentet, pedig a jogszabályok szerint kétévente kellene – hívta fel Pintér Sándor belügyminiszter figyelmét az Egységes Diákfront nyílt levelében.
A legtöbb iskolában nagy valószínűséggel elmarad az idei ballagás, van azonban, ahol csak elhalasztották az ünnepséget, sőt, egy iskolában alternatív megoldást is találtak az eseményre.
Szabad tankönyvválasztást, anonim tanárértékelő rendszert, többféle tanulmányi ösztöndíjat kérnek a diákszervezetek, amelyek néhány napja egyeztettek követeléseikről.
Lázár János válaszolt a diáktüntetők felhívására: nem tárgyaltak a kormányülésen arról, hogy leülnének-e nyilvános vitára a Független Diákparlamenttel.
Kétség kívül hasznos dolgokról fognak tanácskozni a székesfehérvári Országos Diákparlamenten (ODP) a diákok, de aligha arról, ami a legjobban érdekli őket.
A Nemzeti Ifjúsági Tanács kapott hideget-meleget a Köznevelési kerekasztalhoz való csatlakozáskor. A diákságot képviselő szervezet kínosan próbál ügyelni pártatlanságára, bár javaslataik közel állnak a tiltakozókéhoz, ezt mégis a kormány pályáján kívánják megtárgyalni.
Az önkormányzatiság alapjait kérdőjelezi meg, és a választójoggal rendelkező diákok felét kizárja a választható körből az új köznevelési koncepció, mely szerint diákönkormányzati vezető csak az lehet, aki betöltötte 12. életévét, és a tanulmányi eredménye eléri vagy meghaladja az iskolai átlagot - mondta a Magyar Hírlapnak Jásper András, a Diákközéletért Alapítvány elnöke.
Az oktatási államtitkárság megkapta és tanulmányozza az Országos Diákparlament által elfogadott ajánláscsomagot - közölte az államtitkárság sajtóirodája pénteken. A diákok többek között azt javasolják, hogy az alkotmányt ismertessék meg minden iskolatípusban, a dolgozatok kijavításának határidejét rögzítse jogszabály, illetve a pedagóguspályára készülők tegyenek alkalmassági vizsgát.