Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Párizs a legjobb egyetemváros - legalábbis a külföldi hallgatók ott érzik magukat a legjobban a Quacquarelli Symonds (QS) 2015-ös rangsora szerint. Budapest nem került fel a top 50-es listára.
Öt távol-keleti egyetem vezeti az ötven évnél fiatalabb felsőoktatási intézmények világrangsorát, amelyet a Quacquarelli Symonds (QS) állított össze. Galéria.
Felkerült a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a Quacquarelli Symonds (QS) 2014/2015-ös, a mérnöki és műszaki területről készített rangsorára.
Négy magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb, 2014/2015-ös felsőoktatási világrangsorára, amelyet kedd hajnalban hoztak nyilvánosságra. Az élen az idén is a Massachusetts Institute of Technology (MIT) áll, amelyet a Cambridge és az Imperial College London követ.
A National University of Singapore, a Korea Advanced Institute of Science and Technology és a University of Hong Kong - ezek az egyetemek vezetik az ázsiai felsőoktatási intézmények QS-rangsorát.
Párizsban a legjobb egyetemistának lenni - derül ki a QS 2013-as rangsorából. A legjobb egyetemvárosok listájára a francia főváros mellett London, Szingapúr, Melbourne és Zürich is felkerült. A szakemberek csak a 250 ezer főnél népesebb településeket rangsorolták, és további feltétel volt, hogy a városok rendelkezzenek legalább két olyan felsőoktatási intézménnyel, amelyek szerepelnek a QS egyetemi rangsorában. Galéria.
Négy magyar egyetem is felkerült a legfrissebb világrangsorra. 2017-ig több változásra is készülniük kell az érettségizőknek, az Emberi Erőforrások Minisztériuma pedig az alapfokúnál is alacsonyabb szintű nyelvvizsgát vezetne be. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a tanárszakosok ösztöndíjáról és a szeptember 1-jén bevezetett pedagógus-életpályamodellről. A hét hírei és cikkei.
A Szegedi Tudományegyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem is felkerült a Quacquarelli Symonds (QS) 2013/2014-es felsőoktatási világrangsorára. A lista élén ismét a Massachusetts Institute of Technology (MIT) áll.
Hét magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds tematikus felsőoktatási rangsoraira, a legjobb eredményt a Közép-európai Egyetem (CEU) érte el, két képzése is a világ száz legjobbja közé jutott.
Ezen a héten sem unatkoztunk: a terrorelhárítók egy műanyag fegyver miatt kivonultak a Műegyetem vegyészkarára, Hoffmann Rózsa bemutatta az új felsőoktatási helyettes államtitkárt, és nyilvánosságra hozták a legfrissebb egyetemi világrangsort is. Ezek a hét oktatási hírei.
Négy magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb, 2012/2013-as világrangsorára: az ELTE, a Budapesti Corvinus Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem mellett idén a Debreceni Egyetem is a világ hétszáz legjobb felsőoktatási intézménye közé jutott.
Az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem is lecsúszott a Quacquarelli Symonds (QS) tematikus világrangsorairól: tavaly még három magyarországi egyetem képzése került a kétszáz legjobb közé, a 2012-es listákon már csak a Közép-európai Egyetem (CEU) szerepel.
Párizs vezeti az egyetemvárosok 2012-es rangsorát, a felmérést végző QS listája szerint a francia fővárost London, Boston, Melbourne és Bécs követi. Budapest nem került a legjobb ötven közé.