Itt vannak a legfontosabb tudnivalók a felsőfokú szakképzésekről
Mi az a felsőfokú szakképzés?
Mi az a felsőfokú szakképzés?
Az idei tanév kellős közepén kerülhet veszélybe 8-10 ezer szakmunkástanuló gyakorlati képzési helyének működése...
A szakképzésről szóló törvényjavaslat általános vitájával folytatta munkáját az Országgyűlés szerdán - délután a...
A szakképzésről szóló törvényjavaslat célja, hogy a lehető legnagyobb mértékben a gazdaság igényeihez igazítsák a...
Benyújtották az Országgyűlésnek a szakképzésről szóló törvényjavaslatot, amelynek egyik fő célja, hogy a képzési...
Benyújtották az Országgyűlésnek szakképzési hozzájárulásról és a képzés fejlesztésének támogatásáról szóló...
A jelenlegi felére csökkenhet a jövő tanévtől kezdve a Országos Képzési Jegyzékben (OKJ) szereplő szakképesítések...
A kormány által kidolgozott szakképzési koncepció reális, áthatja az ésszerűsítés szándéka, csökkenti a felesleges adminisztrációt, és egyszerűsíti a vizsgáztatási rendszert, de van három gyenge pontja - vélekedik a tervezetről a májusban alakult, szakképző intézményeket is tömörítő Magyarországi Szakképzők Egyesülete (MSZE).
Országos szülői egyesületek az érettségit nem adó szakképző középiskola intézményének bevezetését javasolják a mostani szakiskolák helyett.
A szakképzés részeként a zeneművészeti szakközépiskolák a Nemzetgazdasági Minisztérium felügyelete alá tartoznak az új kormányzati struktúrában, amelyben ténylegesen szakképző intézményként kezelik - olvasható a Magyar Nemzetben.
Az MSZP szerint teljes a bizonytalanság a szakképzésben a forráskivonás, illetve a pedagógusok negyedének tervezett elbocsátása miatt.
Az MSZP szerint a szakképzésben dolgozó pedagógusok negyede elveszítheti az állását és európai uniós támogatások is veszélybe kerülnek, ha életbe lép a kormány szakképzési koncepciója.
Az LMP ellenzi a szakiskolai osztálylétszámok növelését és a tanulók "erőszakos átterelését az érettségit és továbbtanulást lehetővé tevő középiskolákból a szakképzésbe" - írta közleményében Osztolykán Ágnes és Kaufer Virág.
A kormány a munkaerőpiac valós igényeihez igazítja a szakképzés rendszerét: a képzési idő a szakiskolákban három évre rövidül, és az eddiginél nagyobb hangsúlyt kap a gyakorlati képzés - mondta Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára kedden az MTI-nek.
Tárgyalásra szólította fel a kormányzat képviselőit a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) a szakképzésről szóló új szabályok kialakításával kapcsolatosan.
Csaknem 20 százalékos megtakarítást eredményezne a szakképzési intézményi rendszer átalakításának terve - írta a Magyar Nemzet kedden, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikai államtitkársága által készített szakképzési koncepciónak a lap birtokába került, átdolgozott változatára hivatkozva.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) áttörést ért el a hazai szakmunkásképzési rendszer átalakításában, 2011. szeptember elsejétől 46 szakmában a kamara által összeállított, a gyakorlati képzést erősítő új tananyag alapján oktatnak majd - nyilatkozta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.
Az MSZP sürgeti, hogy a kormány hozza nyilvánosságra szakképzési koncepcióját, és vitassa meg azt szakemberekkel és az érintettekkel.
Átláthatóbb OKJ-s képzési rendszert ígér a Magyar Munka Terv, amelyet májusban tárgyalt és fogadott el a kormány: egyszerűbbé teszik a szakok akkreditációját, szigorítanak az ellenőrzésen, a nem piacképes képzések támogatását pedig csökkentik. Főállású oktatók és tanári értékelési rendszer nélkül egyetlen oktatási központ sem működhet majd.
Nem az a megoldás, hogy az egyetemi helyek szűkítésével a feltörekvő középosztálybeli családokat visszakényszerítsük a szakképzésbe - mondta Pokorni Zoltán, a Fidesz oktatáspolitikusa a Népszabadság csütörtöki számában közölt interjúban.