Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy kiadós KRÉTA leállással indult a hét, ennek ellenére a távoktatás alatt sem állt le (teljesen) az élet az oktatásban. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit a köz- és a felsőoktatásból is.
Az orvostanhallgatók és az egészségtudományi szakokon tanulók többsége már megkapta a koronavírus elleni vakcinát, ők ugyanis az egészségügyi dolgozókkal együtt az oltási lista elejére kerültek. A hallgatók többsége már a járvány második hulláma alatt is részt vett a tesztelésben, az egészségügyi rendszer túlterheltsége miatt most újra behívhatják őket a kórházakba.
A hallgatók tíz héten keresztül segítenek a járványügyi intézkedésekben, éppen ezért őket is rendszeresen tesztelik, azt azonban nem hozták nyilvánosságra, hogy közülük hányan fertőződtek meg koronavírussal.
Hétfőtől az orvosi és egészségügyi képzésben részt vevő hallgatók gyakorlati tevékenységként vehetnek részt a tanárok és bölcsődei dolgozók országos gyorstesztelésében és a klinikáknál, kórházaknál végzett betegellátási tevékenységben. A munkájukat pénzben és kreditekben is díjazzák.
Szombaton hajnal háromkor utaztak el a Semmelweis Egyetem hatod éves orvostanhallgatói, ötödéves fogorvostan-hallgatói, rezidensei, valamint PhD hallgatói és szakdolgozói, hogy segítsenek a szlovákiai koronavírus-tesztelésben. A "lelkes Semmelweis Polgárok" vasárnap este jönnek haza.
Miután bejelentették, hogy hamarosan még 200 mintavételi egységet állítanak be országszerte, a végzős egyetemistákat is mozgósították, azonban ők nem sok infót kaptak arról, mi lesz a feladatuk.
Egy friss kutatás szerint nagyban befolyásolná a hallgatókat abban, hogy az orvosi pályán maradnak-e, ha bevezetnék az új jogállásról szóló törvényben foglaltakat.
A megmozdulást az egészségügyi tanintézetek jelentkezési díjainak emelése ellen szervezték 2020. augusztus 7-én, Szöulban. A tiltakozók országos sztrájkra szólították fel a rezidenseket.