Nahalka István elmagyarázza, hogy miért kevés a megemelt pénz is az oktatásban
Az oktatási szakember eldöntené a számháborút, egy egyszerű grafikonon mutatja be, hogy miért kevés, ha jövőre 240 milliárd lenne a felsőoktatás költségvetése.
Az oktatási szakember eldöntené a számháborút, egy egyszerű grafikonon mutatja be, hogy miért kevés, ha jövőre 240 milliárd lenne a felsőoktatás költségvetése.
A gazdasági szakokon hallgatók szeretnének minél több országban dolgozni, de ha úgy hozza a sors, akkor egyetlen céghez is hűek maradnak - erre jutott egy nemzetközi felmérés.
Átadták az első nemzeti kiválósági és tanulmányi jogászösztöndíjakat szombaton Szegeden, a Tisza-parti város egyetemének több mint kétszáz hallgatója részesült az igazságügyi tárca által a jogászképzés színvonalának emelése érdekében alapított támogatásban.
2010-ben 420 rezidens kezdte meg a szakképzést a kórházakban, 2015-ben már 917 fiatal vesz részt a betegellátásban. Az államtitkár szerint sikeres a fiatalok itthontartása, amit azonban kitekert adatokkal magyaráz, a kép árnyaltabb.
Zajlik a 2017-es költségvetés tervezése, tehát végleges számokkal még nem lehet találkozni, de Palkovics László államtitkár szerint jelentős forrásokat tudnak csoportosítani az oktatás számára.
Az egyetem úgy gondolja, hogy helyesen használták fel az uniós forrásokat, és Hadházy Ákos nem ismert minden tényt, ezért valótlan megállapításokat tett.
Lemondásra szólította fel a felsőoktatásért felelős államtitkárt Hadházy Ákos, az LMP antikorrupciós szakszóvivője csütörtöki sajtótájékoztatóján, állítása szerint ugyanis tudtával vagy tudta nélkül, de számos vidéki egyetemen "csalták el" az uniós forrásokat "álprojektekkel, áltanulmányokkal".
A nigériai származású Augusta Uwamanzu-Nna egymást követő évben már a második diák, akit középiskolájából az eredményi alapján az USA legjobb nyolc egyetemét tömörítő Ivy League összes egyetemére felvették.
Néhány kulcságazat a statisztikák szerint továbbra is aggódhat a szakember utánpótlás miatt. Három ágazat ért el érdemi növekedést a felvételizők számára tekintettel, a mezőnyből különösen kiemelkedik a gazdaságtudományi képzésre jelentkezők száma, emellett a pedagógus és a bölcsész életet is újra többen választanák.
Hétfőn nyilvánosságra hozták a statisztikákat az idei felsőoktatási jelentkezésekről. Ezekből látszik, mik a legnépszerűbb szakok és intézmények idén a végzősök körében.
Korábban beszámoltunk róla, hogy egy új "konzervatív" hallgatói érdekképviseleti szövetség alakult, mint kiderült, a szervezet vezetője tagja a Pax Hungarica szélsőjobboldali szervezetnek, melynek rendezvényén is aktív szereplő volt. Hungarista források ugyanakkor megerősítették, hogy László Balázs szorosabb kapcsolatban áll velük. Szerintük el kell fogadni, hogy a hungarizmus képviseli a normalitást, ezért is álltak László mellé.
A tavalyinál öt százalékkal többen, 111 162-en jelentkeztek idén felsőoktatási intézményekbe - közölte az oktatási államtitkár hétfői budapesti sajtótájékoztatón.
Sokáig nem volt lehetőség bejutni Orbán Ráhel egyetemi előadására, hiába lenne szabadon látogatható a felsőoktatási törvény szerint. Végül a rejtőzködéssel felhagyva nyilvánosan is látogathatóvá tették a miniszterelnök lányának előadását, aki bár morcosan, de állta a sarat kiemelt figyelem mellett is. Bár vendéglátásból jelest nem feltétlen érdemel, ugyanis vendégelőadói egy korty víz nélkül beszélték át az órát a fülledt teremben.
Komoly emelést és átfogó reformot tervez az ösztöndíjak és szoctiális támogatások terén a Gulyás Tibor vezette HÖOK. Nem csak egyszerűen több pénzt kérnének a kormánytól, hanem átfogó terveket fogalmaznak meg a hallgatók hétköznapi terheinek csökkentésére. A cél, hogy a lehető legnagyobb mértékben a tanulmányaikra koncentrálhassanak a jól teljesítő hallgatók, melyhez érdemi támogatást kaphatnak.
A Gólyatábor című rövidfilmben teljesen érdektelen a nemi erőszak elkövetője, csakis az áldozattal és környezetével, kiváltképp az eltussolást szorgalmazó hökössel foglalkozik. Remekül eltalált hangulatú mementó készült az ELTE gólyatábori erőszakbotrányairól.
A felsőoktatási érdekvédelmi szervezet kockás ing viselésére buzdítja az egyetemek és főiskolák polgárait.
Elképesztő mennyiségű pénzt adományoztak a Harvard Egyetemnek a tavalyi évben, ez az egy adomány a teljes magyar felsőoktatás költségvetésének 60 százalékát tette ki. A magyar viszonyokhoz képest irtózatos számok mozognak a tengerentúlon.
A Budapesti Corvinus Egyetemen külsős oktatóként taníthatott eddig oknyomozást Kunfalvi Nóra, ám a Juhász Péterrel készült kínos interjúja után az intézmény elhatárolódott tőle.
A diákoknak a 2002 és 2010 között "elhibázott 8 évről" kellett házi dolgozatot leadniuk, amit az Orbán-kormány gazdaságpolitikájával kellett szembe állítaniuk, melyet a tanár már a kiírásban az "egyensúly és növekedés" időszakaként mutatott be.
Miért mennek a diákok külföldre, miután leérettségiztek, és mi hiányzik nekik a hazai oktatási rendszerből? Többek közt erre is kiterjedt az Engame Akadémia kutatása, amit sajtótájékoztató keretében mutattak be.