Itt a legfrissebb egyetemi rangsor: letaszították az elitegyetemet a lista éléről
A Cambridge-nek sikerült megőriznie vezető helyét, az Oxford viszont rontott tavalyi eredményén – derül ki a 116 brit...
A Cambridge-nek sikerült megőriznie vezető helyét, az Oxford viszont rontott tavalyi eredményén – derül ki a 116 brit...
Statisztikai problémák miatt módosította a 2012-es Felvi-rangsort az Educatio Nonprofit Kft. – a kiigazítás a bölcsészkarok listáján nem változtatott, az élen továbbra is az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara áll, amely az összesített kari rangsorban is az első helyet szerezte meg.
A Harvard, a Massachusetts Institute of Technology, a Cambridge, a Stanford és a Berkeley - a Times Higher Education...
Három magyar egyetem jutott a világ 500 legjobb felsőoktatási intézménye közé a Webometrics (Ranking Web of World Universities) legfrissebb, 2012-es rangsorában. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Debreceni Egyetem is nagyot javított 2011-es helyezésén.
Nagy meglepetést okozott a Times Higher Education legfrissebb, orvosi képzéseket összehasonlító rangsora: az Oxford...
Statisztikai problémák miatt módosította a 2012-es felsőoktatási rangsort az Educatio - az összesített kari rangsorban helyet cserélt a Pécsi Tudományegyetem és a Semmelweis Egyetem orvosi kara, a kiigazítás nagy nyertese azonban az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Kara, amely kilenc helyet lépett előre. Az összesített rangsor élén továbbra is az ELTE bölcsészkara áll.
A különböző egyetemi rangsorokat világszerte óriási érdeklődés követi.
A Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kara és a Nyugat-magyarországi Egyetem Mezőgazdasági és...
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Miskolci Egyetem jogi kara – a hallgatók és az oktatók teljesítménye alapján ez...
Az Oxford vezeti a Times Higher Education (THE) 2011-es európai egyetemi rangsorát - a nagy rivális, a Cambridge a második helyre szorult vissza. A két neves brit intézmény több évszázada küzd a legjobb európai egyetem címéért.
A Felvi 2012-es rangsorában mind a hallgatói, mind az oktatói kiválóság alapján a Budapesti Corvinus Egyetem áll az...
Három brit felsőoktatási intézmény vezeti a Times Higher Education (THE) 2011-es európai rangsorát, a top tízben hat...
A 372. helyet szerezte meg a Közép-európai Egyetem (CEU) a U.S.
...és tényleg, ilyen lett az új oldal: minden maradt, amit szerettetek, csak a külső változott meg.
Bár a felsőoktatási rangsorok élén olyan egyetemek állnak, mint a Harvard és a Cambridge, egy új tanulmány szerint kitartó munkával az újabb intézmények is könnyen bekerülhetnek a világ legjobbjai közé.
Tizenkét romániai egyetemet értékelt úgy az Európai Egyetemek Szövetsége, hogy az első, legmagasabb szintű kategóriába tartozhat. A Partiumi Keresztény Egyetem (PKE) a harmadik, utolsó kategóriába került. A listát a bukaresti oktatási minisztérium megrendelésére készítették.
Nyilvánosságra hozták a QS World University Rankings 2011/12-es tanévre szóló egyetemi toplistáját, az élen nincs nagy változás. Érdekesség, hogy idén először a tandíjakat is feltüntették a rangsorban.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Rendőrtiszti Főiskola és a budapesti Fazekas Mihály Gimnázium – 2010-ben ezek az intézmények vezették az egyetemi, főiskolai és a középiskolai rangsort. Kezdődik az új tanév, ezért utánanéztünk, milyen szempontok alapján állítják össze a rangsorokat, és melyek a vissza-visszatérő szereplők.
Az egész világon óriási érdeklődés övezi a különböző egyetemi rangsorok publikálását, bár a szakemberek óva intenek a listák túlértékelésétől, mert nehéz a felsőoktatási intézmények teljesítményét egymáshoz mérni.
Elkészült a sanghaji Academic Ranking of World Universities (ARWU) 2011-es listája: a világ ötszáz legjobb felsőoktatási intézménye közé idén is bekerült az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Szegedi Tudományegyetem.