Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem is lecsúszott a Quacquarelli Symonds (QS) tematikus világrangsorairól: tavaly még három magyarországi egyetem képzése került a kétszáz legjobb közé, a 2012-es listákon már csak a Közép-európai Egyetem (CEU) szerepel.
Elkészültek a Quacquarelli Symonds legfrissebb, 2012-es tematikus rangsorai – a brit cég öt képzési terület huszonkilenc oktatási programját vizsgálta, a listák összeállításakor az oktatói kiválóságot, a felsőoktatási intézmények elismertségét, a publikációk számát és idézettségét, valamint a kutatói munka eredményeit vették figyelembe.
Magyarországról idén egyedül a Közép-európai Egyetem oktatási programjai kerültek a kétszáz legjobb közé. A filozófiai képzések rangsorában a CEU szakja a 101-150. helyig jutott - szomszédos országok felsőoktatási intézményei közül a bécsi egyetem (46. hely) és a szlovéniai University of Ljubljana szerepel a listán.
A szociológiai oktatási programok listájára is felkerült az egyetem képzése, a 101-150. helyen szerepel - az amerikai Purdue Universityvel, a George Washington Universityvel, az izraeli Tel Aviv Universityvel és a kölni egyetemmel együtt. A közép-európai országok felsőoktatási intézményei közül – a CEU-n kívül – egyedül a bécsi egyetem és a prágai Károly Egyetem képzése került be a kétszáz legjobb közé, a három intézmény közül a bécsi szerezte a legmagasabb összpontszámot.
A legjobb eredményt a nemzetközi tanulmányok és politikatudományi képzések rangsorában érte el az intézmény: az 51-100. helyig jutott, hasonló pontszámot szerzett a német Humboldt és a leideni egyetem, valamint az egyesült államokbeli Ohio State University.
A két egyetem így is jól teljesít a nemzetközi rangsorokban: a QS 2011-es összesített intézményi rangsorában az ELTE az 501-550., a szegedi egyetem az 551-600. helyig jutott, míg a legfrissebb sanghaji felsőoktatási listán mindkét egyetem a 301-400. helyezést szerezte meg. A sanghaji ARWU-listát 2003 óta minden évben összeállítja a Jiao Tong University, a szakemberek százpontos rendszerben értékelik az oktatók és az egykori hallgatók szakmai elismertségét, a publikációk számát és idézési gyakoriságát.