szerző:
Eduline

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Miskolci Egyetem jogi kara – a hallgatók és az oktatók teljesítménye alapján ez...

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Miskolci Egyetem jogi kara – a hallgatók és az oktatók teljesítménye alapján ez a két egyetem áll a jogi és igazgatási szakokat indító felsőoktatási intézmények 2012-es rangsorának élén. Megjelent a HVG Diploma különszáma, benne a legfrissebb Felvi-rangsorokkal.

Hallgatói rangsor: tarol az ELTE

A hallgatói kiválóság rangsorában az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara vezet: ennek a karnak a hallgatói szerezték a legmagasabb pontszámot a felvételin, és ide jutott be a legtöbb OKTV-helyezett. Dobogós helyet szerzett a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kara, valamint a Budapesti Corvinus Egyetem Közigazgatás-tudományi Kara is – utóbbi január elsejétől a Nemzeti Közszolgálati Egyetemhez tartozik majd.

A negyedik helyen – a magas nyelvvizsgaarány és a hallgatók magas pontszáma miatt – a Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kara áll, míg az ötödik a Szegedi Tudományegyetem jogi kara lett. A 2011-es jogi-igazgatási egyetemi rangsort itt nézhetitek meg.

Oktatói rangsor: élen az ME, az ELTE és a PTE

Az oktatók teljesítménye alapján összeállított rangsor élén a Miskolci Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem áll. A negyedik helyezést – holtversenyben – a Károli Gáspár Református Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem szerezte meg, a hat legjobb közé a Rendőrtiszti Főiskola is bekerült.

Rang (hallgatói kiválóság)

Intézmény

Rang (oktatói kiválóság)

Intézmény

1.

Eötvös Loránd Tudományegyetem ÁJK

1.

Miskolci Egyetem ÁJK

2.

Pázmány Péter Katolikus Egyetem JÁK

2.

Eötvös Loránd Tudományegyetem ÁJK

3.

Budapesti Corvinus Egyetem KIK

2.

Pécsi Tudományegyetem ÁJK

4.

Széchenyi István Egyetem ÁJK

4.

Károli Gáspár Református Egyetem ÁJK

5.

Szegedi Tudományegyetem ÁJK

4.

Szegedi Tudományegyetem ÁJK

Az egy tudományos fokozattal rendelkező oktatóra jutó hallgatók száma szintén a Rendőrtiszti Főiskolán a legkedvezőbb, míg a tudományos fokozattal rendelkező oktatók száma és aránya alapján a szegedi egyetem jogi kara vezet, ahol a tanárok majdnem kilencven százalékának van tudományos fokozata.

Nem rosszak az elhelyezkedési esélyek

A jogi és igazgatási képzési területen a végzettek negyvenhárom százalékának már diplomaszerzéskor is volt állása, további ötven százalékuk az államvizsgát követően keresett és talált megfelelő munkahelyet. A jogi és igazgatási diplomások elhelyezkedési esélyeiről itt olvashattok.

A HVG Diploma különszámában minden fontos információt megtalálsz az alap- és mesterszakokról, a képzési területi rangsorokról, de megismerheted a diplomás pályakövetési rendszer intézményi adatait is. Kiderül, milyen elhelyezkedési esélyek várnak rád, és hogy pályakezdőként milyen fizetésekre számíthatsz. A 2012-es HVG Diploma különszámot a HVG Ügyfélponton rendelheted meg.