Mennyi idő alatt kell diplomát szereznetek? Fontos infók
A felsőoktatási diploma eléréséhez nem lehet megúszni a nyelvvizsga megszerzését sem. Sokan az egyetem, főiskola elvégzése után nyelvvizsgáznak csak, azonban rájuk vonatkozóan - ha állami ösztöndíjas képzésen tanultak - van egy határidő, ami alatt muszáj, hogy megszerezzék a nyelvvizsga-bizonyítványt. Mutatjuk, mennyi ez a "türelmi idő".
Csökkenti az óraszámot az új Nemzeti alaptanterv, több a munkanélküli fiatal - a hét hírei röviden
A héten részletek derültek ki a szeptembertől bevezetésre kerülő új Nemzeti alaptantervről. Nőtt a munkanélküliek száma a 15-24 évesek körében. Összefoglaltuk, hogyan változnak az állami ösztöndíjas képzés szabályai, a felvételi jelentkezési határidő közeledtével tippeket adtunk a szakválasztáshoz, és megnéztük, mennyit kell fizetni a legnépszerűbb nyelvvizsgákért 2020-ban. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei és cikkei.
Idén felvételiztek, de még nem döntöttetek? Ezeket a pályaválasztási teszteket érdemes kipróbálni
Még nem tudjátok, milyen szakra felvételizzetek? Összegyűjtöttünk három pályaválasztási tesztet, amely segíthet a döntésben.
Negatívan hat a későbbi karrierre, ha valaki már pályakezdőként munkanélküli
Ha egy pályakezdő fél évnél tovább nem talál megfelelő munkát, később még nehezebben boldogulhat a korai munkanélküliség miatt.
Friss felmérés: ez motiválja a magyar fiatalokat pályaválasztáskor?
A frissdiplomás fiatalokról sokakban az a kép él a fejében, hogy csak a magas fizetés motiválja őket. Azonban több mint 60 százalékuk úgy érzi, tudatosan készül a karrierépítésre - derül ki egy friss felmérésből.
Változatlan a munkanélküliség, de egyre több fiatalnak nincs állása
Ugyanis a 24 évesnél fiatalabbak 13 százaléka hivatalosan is munkanélküli.
Mire érdemes figyelnetek, ha egyetem mellett szeretnétek dolgozni?
Szeretnétek az egyetem mellett munkát vállalni, hogy fedezni tudjátok a kötelező kiadásaitokat és megkeressétek a zsebpénzre valót? Most összegyűjtöttünk néhány hasznos tanácsot, amire érdemes ügyelnetek, ha a tanulmányaitok mellett dolgoznátok.
Friss kutatás: Magyarországon a legmagasabb a nem tanulók és nem is dolgozók aránya
Magyarországon a korai iskolaelhagyók aránya is magas, de a nem tanuló és nem is dolgozó fiatalok aránya a 15-29 éves korosztályban is nálunk a legmagasabb. Ez pedig minden téren komoly gondokat okoz.
Milyen munka illik hozzátok? Ezekkel a módszerekkel rátalálhattok
Pályaválasztás előtt álltok, de nem vagytok elég biztosak a döntésetekben? Vagy éppen azt sem tudjátok pontosan, mit szeretnétek csinálni? A következő tippeket érdemes megfogadnotok és kipróbálnotok még az egyetemi évek alatt.
Friss kutatás: az egyetemisták harmada nem tudja, milyen pályát válasszon a diplomázás után
A 18-30 közötti, felsőoktatásban vagy OKJ-s képzésben tanuló felnőttek körében 30 százalék azoknak az aránya, akiknek alig van elképzelésük arról, milyen pályát látnak maguk előtt. Minden negyedik középiskolás szintén ebben a helyzetben van, ha a továbbtanulásról van szó - derül ki egy friss kutatásból.
10+1 tipp, hogy sikeres legyen az állásinterjútok
Egy állásinterjún a legkülönfélébb tényezők befolyásolhatják, hogy elnyeritek-e a HR-es tetszését és ezzel együtt az áhított munkát, vagy sem. Pályakezdőként még nagyobb a nyomás és hatalmas izgalom az első ilyen szituáció, ezért most összegyűjtöttünk nektek néhány dolgot, amire érdemes figyelnetek már az interjú előtt,
Szakmai gyakorlat külföldön? Szuper lehetőség pályakezdőknek
Érettségi vagy diploma utána szívesen végeznétek szakmai gyakorlatot külföldön? Szuper lehetőséget ajánlunk, amelyre folyamatosan lehet jelentkezni.
Diákmunkát, gyakornoki helyet kerestek? Itt egy app, amivel térképen is keresgélhettek
Dolgoznátok a téli szünetben vagy a vizsgaidőszakban, esetleg gyakornoki helyet kerestek? Most egy olyan appot mutatunk nektek, amivel bárhonnan megnézhetitek az aktuális álláshirdetéseket és meghirdetett pozíciókat.
Ezek a legmenőbb munkahelyek - már a kanyarban sincs a Facebook
Az éveken át vezető Facebook, Alphabet, Google, már nincs a világ 10 legvonzóbb munkahelyei között. Itt vannak az új toplistások.
Így szerezhettek munkatapasztalatot a diploma megszerzése előtt
A legtöbb munkaadónál elvárás, hogy a pályakezdőknek már legyen valamilyen szintű szakmai- vagy munkatapasztalata. De mégis hogyan lehetséges ez? Hogyan szerezhettek olyan munkatapasztalatot a diploma megszerzése előtt, amivel könnyebb lesz a pályakezdés? Most összeszedtünk pár tippet.
Fontos infók pályakezdőknek: ilyen szabályok vonatkoznak az év végi szabadságokra
Az egyetem után elkezdtetek dolgozni, vagy az év vége előtt éppen belekóstoltatok a munkába? Akkor ezeket a szabályok nektek is ismernetek kell az év végi szabadságokról.
Hét elcsépelt kifejezés, amit érdemes kerülni az önéletrajzban
Állásra vagy gyakornoki pozícióra jelentkeztek, és önéletrajzot kell írnotok? Most összegyűjtöttünk nektek néhány agyonhasznált kifejezést, amit érdemes kerülnötök, ha nem szeretnétek, hogy a kukában végezze a CV-tek.
Ilyen volt az idei, és ilyen lesz a következő év: tippek a tervezéshez
Szívesen átlátnátok, hogy mit sikerült elérnetek ebben az évben, és megterveznétek azt, hogy mit visztek tovább ezekből az új évbe? A könnyebb átlátáshoz, tervezéshez ajánlunk egy szuper oldalt, ahonnan ingyen tölthettek le egy teljes füzetet.
Hamarosan többezer forintot kell fizetnie azoknak, akik nem tanultak tovább
Kiknek és pontosan mennyit kell fizetniük? Itt vannak a részletek.
Nőtt a fiatal munkanélküliek száma - itt vannak a legfrissebb adatok
Hétezerrel nőtt a 15-24 éves fiatal munkanélküliek száma az augusztus-októberi időszakban. Ti is munkát kerestek, vagy pályakezdők vagytok? Most összeszedtünk néhány tippet, hogy könnyeb legyen az indulás.