Siralmas eredményt produkáltak az elsőéves egyetemisták
Gyakorlatiasságból bukásra áll az egyetemet kezdő diákok nagy része Nagy-Britanniában, jó páran még tojást sem főztek soha életükben - derítette ki egy felmérés.
Tányérkupacra emlékeztető épületben nyílt meg a spanyol gasztroegyetem
Spanyolország első gasztronómiai egyetemét avatta fel a héten Fülöp trónörökös herceg és felesége, Letícia hercegné San Sebastiánban.
Hoffmann: most nem fogja visszadobni a kormány a felsőoktatási tervezetet
Az oktatási államtitkár nem számít arra, hogy az új felsőoktatási törvény munkaanyagát "visszaküldené" a kormány; Hoffmann Rózsa kedden azt mondta, hamarosan elkészülnek a joganyaggal.
Pénteken kapják meg a rektorok a felsőoktatási törvény koncepcióját
Pénteken olyan állapotba kerülhet a nemzeti felsőoktatási törvény koncepciója, hogy azt a rektorok is megismerhetik; ezután két napon belül a Magyar Rektori Konferencia (MRK) tagjai érdemben véleményt tudnak mondani a tervezetről - jelentette be Bódis József, az MRK elnöke kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Egyetemisták és főiskolások is tüntetnek szombaton a Kossuth téren
A Hallgatói Hálózat is csatlakozik a szakszervezetek és a civil szervezetek október elsejei tüntetéséhez. Az egyetemisták és főiskolások a tandíj és a hallgatói szerződések bevezetése, az államilag finanszírozott helyek drasztikus csökkentése és az intézményi rendszer átszervezése ellen tiltakoznak.
"Ez még a szocializmusban is működött" - vita a felsőoktatásról
Olyan történt idén, ami még a "kommunista időkben" sem, a kormány kimondta, hogy nincs szükség több magasan képzett emberre az országban - mondta az ELTE rekorhelyettese a Mathias Corvinus Collegium hétfő esti felsőoktatási kerekasztal-beszélgetésén. Az egyetemi vezetők és az üzletemberek szerint nagy bajban van a magyar felsőoktatás, de a kormány által elfogadott koncepció nem ad választ minden fontos kérdésre.
Pokorni: a cégek fizessék vissza a pályakezdő diplomások diákhitelét
Pokorni Zoltán szerint az önköltséges képzések és az új diákhitel bevezetése után sem szabad növelni a kölcsön törlesztőrészletének mértékét, mert az később akadályozhatja a fiatalokat az otthonteremtésben - írja a Magyar Nemzet kedden.
Meghökkentő ötlettel lepte meg a világot egy 23 éves diák
Az Egyesült Államokban élő Ruben Henriquez minden eszközt bevet annak érdekében, hogy pénzt gyűjtsön a tanulmányaira: idegenektől kéreget, és saját honlapján is várja az adományokat.
Íme, a legjobban fizetett szakmák - pályakezdőknek
Az amerikai felmérések szerint a magas fizetéshez nem feltétlenül kell egyetemi végzettség. Összehasonlítottuk, mennyit kereshet valaki a tengerentúlon frissdiplomásként és érettségivel, ha még nincs munkatapasztalata.
"Mindegy, hogyan nevezi Hoffmann Rózsa, ez tandíj lesz"
Hasonlít-e az új tandíjelképzelés a népszavazáson elvetetthez? A válasz az, hogy sajnos nem. A tandíj az elmúlt két évtizedben volt már a felsőoktatási reform varázsszere és a kormányzati népnyúzás jelképe is - olvasható a Népiskola blog legfrissebb bejegyzésében.
Újabb botrány: börtönbüntetést kaphat a dékán, mert csúszópénzt fogadott el
Nyolctól tizenkét évig terjedő szabadságvesztésre és teljes vagyonelkobzásra ítélheti a bíróság azt az egyetemi tanárnőt, aki nyolcszáz dollárt, vagyis 160 ezer forintnak megfelelő összeget kért a jobb jegyért egy hallgatótól.
Hány rezidens írja alá saját felmondólevelét?
Kedden országjáró körútra indultak a rezidensek, hogy felhívják a kormány figyelmét bérük és munkakörülményeik rendezésére. Az akciót már nyáron bejelentették. Háromezer letétbe helyezett felmondás után tartanák akciójukat sikeresnek. A kórházigazgatók megértők, de nem támogatók.
Rekordot döntött a 2011-es Kutatók éjszakája
Rekordszámú résztvevője volt pénteken a Kutatók éjszakája rendezvényeinek, a tudományos fesztivál eseményeire több mint ötvenezren látogattak el.
"Abban biztos vagyok, hogy kevesebb kommunikáció szakosra van szükség"
„Sajnos nehezen cáfolható tény, hogy bizonyos karokon óriási államilag biztosított túlképzés van. Ma úgy engedünk be a felsőoktatásba jó néhány fiatalt, hogy tudjuk: esélyük sem lesz az elhelyezkedésre” – mondta Lázár János a hvg.hu-nak.
"Az Orbán-kormány kipécézte magának a főiskolásokat és egyetemistákat"
A Fidesz továbbra is ragaszkodik a Szózat szó szerinti értelmezéséhez, miszerint „itt élned-halnod kell” – így kommentálta a kormány felsőoktatási terveit Osztolykán Ágnes.
Videó: félbeszakították a híradót az egyetemi reform ellen tiltakozó diákok Görögországban
Görög diákok egy csoportja megzavarta vasárnap este a görög közszolgálati tévé adását - közölte a kormány szóvivője.
A diákhitel rendszerét is átalakítaná Hoffmann Rózsa
Több önköltséges hallgató felvételéhez egy másik diákhitel-konstrukció kell, mert a jelenlegi legfeljebb a megélhetéshez nyújt segítséget - jelentette ki a Magyar Nemzetnek adott interjúban Hoffmann Rózsa.
A művészeti egyetemek is becsődölhetnek a Hoffmann-terv miatt?
Művészeti egyetem vagy művészeti főiskola kategória bevezetését javasolják az oktatási államtitkárságnak az öt művészeti felsőoktatási intézmény hallgatói. Attól tartanak, hogy 2015-től – többek között – a Zeneakadémiára és a MOME-ra is integráció, főiskolává alakulás vagy megszűnés vár.
Botrány a főiskolán: magyarázkodhat a rektor a féktelen bulik miatt
Rekordot döntött az amerikai Colby Főiskola: egyszerre ötvenhat kiskorú hallgatót büntettek meg alkoholfogyasztásért egy házibuliban.
MSZP: a rossz gazdaságpolitika áldozatává válik az oktatás
Ma Magyarországon nagyon rossz adó- és gazdaságpolitika van, amelynek áldozatává válik - egyebek mellett - a köz- és a felsőoktatás rendszere is - mondta vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján Kunhalmi Ágnes, az MSZP elnökségi tagja.