szerző:
Kacskovics Mihály Béla
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Ahogy az érettségik idején, úgy a felvételi pontszámok kihirdetésekor is érdemes velünk tartanotok. Egész délután és este érkezünk a legújabb hírekkel, pontszámokkal, tippekkel és korábbi összefoglaló anyagainkkal, de élőben tudósítunk a Budapest Parkban megrendezett Pont Ott Partiról is.

21:47:

Szeptemberben 2266 elsőéves kezdheti meg tanulmányait a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE) – ez pedig azt jelenti, hogy több mint háromszázzal többen, mint tavaly. Az egyetem több szakán is bőven négyszáz pont feletti eredmény kellett a bejutáshoz. Ilyen volt a nemzetközi igazgatási szak angol nyelvű képzése, ahol 440 kellett – ahogy a magyar nyelvűhöz is.

21:30:

Rekordot döntött az Apor Vilmos Katolikus Főiskolára jelentkezők száma 2023-ban, a főiskola közleménye szerint a legnépszerűbb az óvodapedagógus szak. A főiskolára a 623 jelentkező közül 331-en jutottak be.

21:15:

Itt vannak a kommunikációs képzések ponthatárai is:

 

Ennyi ponttal lehetett bekerülni idén kommunikáció, nemzetközi tanulmányok vagy szociológia szakra

A kommunikáció- és médiatudomány idén is az egyik legnépszerűbb szak volt a jelentkezők között, amire összesen 5387-en jelentkeztek. Most azt is megnéztük, hány pont kellett a sikeres felvételihez. Mutatjuk a társadalomtudományi képzések ponthatárait.

21:08:

És itt érkeznek a BGE legnépszerűbb képzéseinek ponthatárai is:

 

BGE ponthatárok: a legnépszerűbb szakokhoz elég volt 410 pontra belőni az érettségit

A Budapesti Gazdasági Egyetemre bejutni nem volt annyira nehéz, mint mondjuk a Corvinusra: legnépszerűbb szakokra ha valaki önköltségen akart bejutni, megtehette már 330 pont körül

21:06:

Mutatjuk a legnépszerűbb alapképzések ponthatárait:

Több mint 100 pont különbség is lehet különböző egyetemek között: Itt vannak a legnépszerűbb alapképzések ponthatárai

Idén több mint 126 ezren jelentkeztek valamelyik hazai főiskola vagy egyetem képzésére, a legnépszerűbb szakok listája viszont nem sokat változott a korábbi évekhez, az első három helyen még mindig a gazdálkodási és menedzsment, a kereskedelem és marketing, valamint a pszichológia szerepel. Mutatjuk, milyenek voltak a ponthatárok a tíz legnépszerűbb alap- és osztatlan képzésen.

21:03:

Itt vannak a legnépszerűbb orvosképzések ponthatárai:

 

Itt a lista: mutatjuk a legnépszerűbb orvos- és egészségtudományi szakok ponthatárait

Hányan jelentkeztek idén orvosi, fogorvosi és gyógyszerészképzésre, ápolónak vagy éppen dietetikusnak? Mutatjuk a legnépszerűbb orvos- és egészségtudományi szakokat és a 2023-as felvételi ponthatárait.

21:00:

Egyelőre általunk sem ismert okokból az Eduline elérhetetlenné vált. A hibát informatikus kollégáink megoldották, mi pedig igyekszünk hozni a legújabb híreket.

20:19:

Itt vannak a legnépszerűbb BME-s szakok ponthatárai is:

 

BME ponthatárok: építőmérnök már 320 ponttól lehetsz, ha önköltségesre jelentkeztél, nehezebb a dolgod, mint az állami képzésre jelentkezőknek

A BME sem könnyítette meg jövendőbeli hallgatói dolgát: magasak a ponthatárok szinte minden szakon. De csak szinte: építőmérnöknek például be lehet jutni már 310 ponttal is. Van több olyan szak is, ahová nehezebb volt bejutni önköltséges képzésre, mint államilag támogatottra.

20:06:

A Corvinus legnépszerűbb szakjaira idén is nehéz a bejutás:

 

480 pont kellett idén ahhoz, hogy valaki a Corvinuson tanuljon nemzetközi gazdálkodást

Elképesztően magasak a ponthatárok idén is a Corvinuson.

 

20:04:

Itt vannak az ELTE pontszámai:

 

455 és 420 - ilyenek az idei ponthatárok az ELTE legnépszerűbb képzésein

Idén több mint 31 ezren jelentkeztek az Eötvös Loránd Tudományegyetemre. Mutatjuk a ponthatárokat a legnépszerűbb képzéseken.

 

20:00:

Itt az összes ponthatár:

eduline.hu

Az Eduline.hu a HVG magyar oktatással, oktatáspolitikával, tanulással, továbbképzéssel foglalkozó szájtja.


 

19:55:

Többen vannak most tudósítónk szerint a Budapest Park színpadja előtt, mint a koncertek alatt. Kollégánk azt mondja, nyugodtak. Aki izgul, az azon teszi, hogy vajon megadta-e, vagy jól adta-e meg a telefonszámát, amire majd a várva várt sms-t kapja.

19:50:

Már csak tíz perc. Nem csak ti, mi is izgatottan várjuk a ponthatárokat. 20:00-tól mutatjuk a legfontosabb dolgokat, holnap hajnalra pedig igyekszünk összefoglalni mindent, ami a mai estében fontos lesz.

19:43

Pont Ott Parti: Óriási tömeg várta a pécsi ponthatárváró buli sztárfellépőit, Korda Györgyöt és Balázs Klárit. Megkockáztatjuk, hogy az első sorokban csápolók közül nem mindenki az egyetemi pontok miatt ment ki bulizni ma este.

 

Egyetemi ponthúzó parti Pécsen, Korda György-Balázs Klári-koncerttel, egy képpel elmesélve a történteket.

Posted by Szabad Pécs on Wednesday, July 26, 2023
19:38:

SE gyógytornára jelentkeztem 474 pontom lett szerencsére, ezért magabiztos vagyok - mondta Mesi. Angol emelttel ért el ennyi pontot. Pénzügyet is megjelölte az ELTE-n, de az egy erős B terv. Kollégiumban szeretne lakni, mert a budapesti lakásárakat nem tudná megfizetni.

 

19:30:

Még több kép a Budapest Parkból itt:

 

Kezd megtelni a Budapest Park: ilyen az idei Pont Ott Parti

Haarosan érkeznek az idei ponthatárok, amit több ezer diák vár együtt a Budapest Parkban. Képgalériánk a budapesti Pont Ott Partiról.

19:07:

Egyre jobb a buli a Pont Ott Partin. Fotóriporterünk is a helyszínen, kapásból lőtt néhány remek képet.

 

19:04:

Nyereményjáték a Budapest Parkban. Mert nincs fesztivál hasznavehetetlen, de örök emléket jelentő kacatok nélkül.

 

18:42:

Még ki sem jöttek a ponthatárok, az ELTE máris meghirdetett egy gólyatábort. Mi viszont azt javasolnánk, jelentkezés előtt azért várjatok még másfél órát, hogy biztosan fel is vegyenek benneteket az egyetemre.

 

Még ki sem jöttek ponthatárok, az ELTE BTK már meg is hirdette a gólyatáborát

Bár a ponthatárok csak este nyolckor érkeznek, van olyan egyetem, ahol már a gólyatáborokat hirdetik.

18:30:

Andi a BME építészmérnöki karára jelentkezett, és optimista: úgy gondolja, be fog jutni az állami képzésre. Szeretne menni Erasmusra is, de őt nem zavarja, ha a BME modellt vált, hiszen - mint mondta - ha ki szeretne menni külföldre, ki fog jutni. Az egyetem alatt viszont a kollégiumot fogja választani - egyrészt a közösségi élet miatt, másrészt pedig azért, mert nem szeretne ingázni órákat.

 

18:27:

Kicsit olcsóbb a Budapest Park, mint szokott: a Budapest IPA-ra és a vodka-szódára adnak kedvezményt a pultoknál, de csak este tízig, úgyhogy érdemes igyekezni.

18:06:

Tudósítónk is befutott a Budapest Parkba, a Pont Ott Partira. Már csak két óra és itt is vannak a ponthatárok, tartsatok velünk.

17:45:

Ne vigyetek magatokkal esernyőt a Budapest Parkba! Az időjárás-előrejlezések szerint talán nem is lesz rá szükség, a Park házirendje pedig tiltja is, hogy bevigyétek magatokkal. Ha mégis leszakadna az ég, a helyszínen a pultnál legtöbbször tudtok venni 500 forintos áron esőponchót.

17:32:

Ne aggódjatok, ha nem jön meg pontban este nyolckor az sms! Ez nem azt jelenti, hogy ne vettek volna fel benneteket, egyszerűen az sms-ek nem azonnal érkeznek meg a szolgáltatók túlterheltsége miatt.

 

Baj, ha nem jön este nyolckor sms?

Tömören és röviden: nem. Azt is elmondjuk, miért.

17:14:

Ehhez felesleges bővebb kommentárt fűznünk:

 

17:08:

Vidéki Pont Ott Partik: ha nem vagytok budapestiek, akkor is van hova mennetek bulizni. Egerben, Miskolcon, Debrecenben, Pécsett, Szegeden, Győrben, Kecskeméten és Salgótarjánban is lesznek szervezett bulik.

 

Ezeken a vidéki településeken lesznek szerdán Pont Ott Partik

Holnap, vagyis szerda este kiderül, 126 ezer jelentkező közül kik lesznek azok, akik sikeresen bejutnak valamelyik egyetem képzésére. Az eseményre Budapest mellett több vidéki városban is készülnek. Mutatjuk a programokat és a helyszíneket.

17:00:

Pont Ott Parti diákigazolvány nélkül? Be lehet jutni így is: be kell mutatnotok, hogy a felvi.hu felületén hitelesített jelentkezésetek van valamilyen főiskolai, vagy egyetemi képzésre. Mutatjuk a részleteket:

 

Mennél a Pont Ott Partira, de nincs diákigazolványod? Mutatjuk, hogyan juthatsz be mégis

A regisztráció feltétele a diákigazolvány szám, de akkor is bejuthattok a fővárosi Pont Ott Partira, ha nincs ilyenetek.

16:39:

Ingyenes a Pont Ott Parti, de ne feledjétek: regisztrálni azért kell rá. Aki pedig este tíz után érkezne bulizni, annak már a kétezer forintos jegyárat ki kell fizetnie. A Budapest Park kapui már nyitva vannak, már most is be tudtok menni, ha szeretnétek.

 

Ne felejtsetek el regisztrálni a budapesti Pont Ott Partira

Ma este nyolckor derülnek ki a ponthatárok, amire a fővárosban és vidéken is ponthatárváró bulikkal készülnek. A budapesti Pont Ott Partit idén a Budapest Parkban tartják.

 

16:17:

A felsőoktatási képzésekre jelentkezőket intézményenként és szakonként egy algoritmus állítja sorrendbe a pontszámuk alapján. Azok a diákok élveznek előnyt mindenhol, akik a legtöbb ponttal és a legjobb eredményekkel rendelkeznek. Bemutatjuk annak az algoritmusnak a működését, ami a teljesítményed alapján eldönti, hogy hova fogsz járni a következő években.

 

Ezen az algoritmuson múlik, bekerültök-e az egyetemre

Idén július 26-án hirdetik ki a ponthatárokat, így aznap mindenki megtudja, bekerült-e arra a szakra és egyetemre, amire a legjobban vágyott. Az eredményt három szempont befolyásolja, azt pedig, hogy végül kit milyen képzésre vettek fel, egy algoritmus dönti el. Mutatjuk, hogyan.

 

16:01:

Van egy másik magyar diák is, akiért hosszan versengtek a külföldi topegyetemek: Szepesi Mór. Szepesi akkora kiválóságnak számít, hogy kapott ajánlatot öt Borostyán-ligás és több amerikai, valamint angol egyetemtől is. Végül aztán a Yale-t választotta.

 

Ezt az egyetemet választotta a magyar diák, akiért versengtek a Borostyán-ligás egyetemek

Meghozta a döntését Szepesi Mór, aki többek között a Yale-től, a Princetontól és a Columbiától is felvételi ajánlatot kapott.

15:40:

Csúcson: Sikora Gréta az Oxfordi Egyetemre is bejutott. Ez pedig hatalmas eredmény a gyöngyösi diáktól, főleg úgy, hogy a kifejezetten külföldi topegyetemek felvételijére felkészítő Engame Akadémia képzésén mindössze egy éve töltött. Ő kifejezetten az Oxfordra akart menni, de az intézménybe már magyar támogatás nélkül fog járni: hiába ment el Novák Katalin ösztöndíjának, a Stipendium Peregrinumnak a táborába, nem kapta meg a remélt segítséget. Így előfordulhat az is, hogy marad Magyarországon.

 

"Meglepődtek, mert megjelentem a semmiből egy ilyen tervvel" - a világ legjobb egyetemére nyert felvételt egy magyar diáklány

Sikora Gréta már leadta a jelentkezését a Budapesti Corvinus Egyetemre, amikor úgy döntött, jelentkezik az Oxfordi Egyetem Economics and Management szakára is. A képzésre végül mindössze a jelentkezők 5 százaléka került be, köztük a gyöngyösi diáklány is.

 

15:26:

Hallgatói kiválóságban az ELTE viszont az élen van. Mutatjuk a toplista első öt helyezettjét:

  1. Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE),
  2. Budapesti Corvinus Egyetem,
  3. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME),
  4. Szegedi Tudományegyetem (SZTE),
  5. Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE).

Így alakult a HVG egyetemi rangsora hallgatói kiválóság szerint

Mint minden évben, a HVG idén is összeállította a felsőoktatási intézmények rangsorát, ami alapján láthatjuk, hogy néz ki az egyetemek sorrendje összetett képzés, hallgatói kiválóság és oktatói kiválóság szerint. Most a hallgatói kiválóság alapján összeállított listát mutatjuk meg nektek.

 

15:15:

Az oktatói kiválósági rangsorban viszont már alulmaradt az ELTE: az első helyre a Szegedi Tudományegyetem, a másodikra pedig a Pannon Egyetem futott be.

 

Lekörözték az ELTE-t: mutatjuk a HVG 2023-as oktatói kiválósági rangsorát

Se az első, se a második helyre nem került be az Eötvös Loránd Tudományegyetem a HVG Diploma oktatói kiválósági listáján, de a 2023-as lista ezen kívül is tartogat meglepetéseket. Mutatjuk, hogyan rangsorolta idén a HVG a felsőoktatási intézményeket azok oktatói szerint.

15:00:

HVG felsőoktatási lista: évek óta az ELTE vezet, de megmutatjuk a teljes tavalyi toplistát is.

  1. Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE),
  2. Szegedi Tudományegyetem (SZTE),
  3. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME),
  4. Debreceni Egyetem (DE),
  5. Semmelweis Egyetem (SE).

A teljes lista itt:

 

Itt a teljes lista: ezek a legjobb magyar egyetemek a HVG 2023-as felsőoktatási rangsorában

Bár a lista még tavaly novemberben jelent meg, a felsőoktatási felvételi miatt újra aktuális. Mutatjuk a rangsort.

14:24:

Mikből állnak össze a felvételi pontjaitok? Ennek a ponthalmaznak több összetevője is van:

  • tanulmányi pontok (maximum 200),
  • érettségi pontok (maximum 200),
  • szakképzettség és szakképesítés során tett szakmai vizsga során tett szakmai vizsga eredménye alapján számított pont (maximum 400 pont),
  • gyakorlati vizsga (maximum 400 pont),
  • többletpontok (maximum száz pont).

Itt mutatjuk a részleteket:

 

Tanulmányi, érettségi és többletpontok - mutatjuk, miből állnak össze a felvételi pontjaitok

Bár hivatalosan még nem értek véget a szóbeli érettségik, már több ezren vannak, akik végeztek és megkapták a bizonyítványukat, így már nincs más hátra, mint várni a felvételi ponthatárokat.

14:18:

A legtöbben a pénz világának működését szeretnék érteni, ezen a területen dolgoznának – legalábbis erre enged következtetni, hogy a tíz legnépszerűbb egyetemi kar között elsősorban a gazdasági irányú képzések dominálnak. Mutatjuk a legnépszerűbbeket:

  1. Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Kar,
  2. Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar,
  3. Budapesti Gazdasági Egyetem Külkereskedelmi Kar,
  4. Eötvös Loránd Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar,
  5. Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar.

Ha érdekel a legnépszerűbb karok teljes listája, itt találod:

 

Tarolnak a gazdasági karok - ez jellemzi a legnépszerűbb egyetemi karok listáját az idei felsőoktatási felvételin

Uralják a gazdaságtudományi karok az idei felsőoktatási felvételi legnépszerűbb egyetemi karának tízes listáját. Mutatjuk, hogyan alakul az idei sorrend.

14:12:

2024-től megváltozik a felvételi rendszer, ennek pedig lesznek furcsa hozományai is: lesznek például olyan egyházi egyetemek, ahol többletpont fog járni a hittanórák után, de többletpontot fog érni az is, hogy ha valaki Pakson érettségizett. Mutatjuk:

 

Hittanóra, Pakson szerzett érettségi és ICDL-vizsga: 2024-től ezekre is járhat többletpont a felvételin

2024-től változnak az egyetemi felvételi pontszámítási szabályai - az egyetemek dönthetnek az érettségi pontoknál figyelembe vehető tárgyak mellett arról is, mire adnak egyes szakon pluszpontokat. Összeszedtünk pár extra teljesítményt, bizonyítványt és eredményt, amiért eddig nem járt többletpont, de jövőre beleszámíthatnak a felvételibe.

14:06:

Mindent (tényleg mindent) az egyetemi szakokról, egy helyen – pontosan itt:

 

Kreditek, képzési idő, szakirányok - ezen az oldalon mindent megtaláltok a választott képzésetekről

Utánajárnátok, pontosan mi vár rátok szeptembertől? Az ügyintézés előtt nem árt tudni, hiszen néhány napon belül akár a sorrendeteken is módosíthattok. Mutatjuk, hol deríthettek ki mindent a megjelölt szakjaitokról.

14:00:

Az új Nemzeti Alaptantervet átvariálták: csökkentették benne a természettudományos tárgyak alapóraszámát. Ez pedig az egyetemen üt vissza: az egyetemek szerint a diákok az elmúlt évtizedben csökkenő természettudományos alaptudással érkeznek a felsőoktatásba. Hogy ez miért probléma? Azért, mert ilyen körülmények mellett egyre nehezebb fenntartani az egyetemi képzések színvonalát.

 

Megnehezíti a gyógyszerészképzést, hogy az új NAT megvágta a természettudományos órák számát

A koronavírus előkerül már a gyógyszerészeti képzésen, de nem önmagában, hanem a betegek személyre szabott gyógyítása kapcsán. A mai kémiaérettségi nap szakmai támogatását köszönjük a Pécsi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karának.

 

13:55:

Lehet olyan szak, amire hiába jelentkeztetek, nem indítják el? Gyors válaszunk: igen, lehet. A kapacitásszámokról ebben a cikkünkben írtunk bővebben:

 

Felvételi kisokos: lehet olyan, hogy nem indul el a szak, amire jelentkeztetek?

Vannak bizonyos esetek, amikor nem rajtatok múlik, végül azon a szakon kezdhettek-e, amin szeretnétek.

 

13:47:

Vannak kevésbé népszerű szakok. És vannak olyanok, amikre szinte senki sem jelentkezett. Tavaly ilyen volt a kémia-fizika szakos pedagógusképzés is: oda 2022-ben mindössze egy ember jelentkezett. Sőt: ő sem első helyen. És a többi tanárszakon sem volt tömeges jelentkezés.

 

Elkeserítő számok a tanárképzéseken: az egész országban egy fő jelentkezett kémia-fizika szakos pedagógusnak

Ráadásul ő sem első helyen, és más szakokon sincs tömeges jelentkezés.

13:43:

Kinek jár többletpont? Itt összeszedtünk, hogy hány pontot lehet kapni és hogyan kell azt igazolni is.

 

Így kaphatnak többletpontot a felvételin a fogyatékossággal élő jelentkezők

Összeszedtük, hogy kinek jár többletpont a felvételin, hány pontot lehet kapni és hogyan kell igazolni. Most kifejezetten a fogyatékosság után járó többletpontokra koncentrálunk.

13:31:

Mi van akkor, ha több szakra is jelentkeztetek és több szakra is sikerült bejutnotok? Előszöris: egyszerre sajnos csak egy fog menni, úgyhogy az egyik álmot ha nem is kell teljesen elengedni, egy kicsit időben tolni kell. Főleg azért, mert csak arra a képzésre juttok be valójában, amit elsőként jelöltetek meg a felvételi eljárás során és meg is ugrottátok a bemeneteli követelményként megszabott pontszámot. Elmagyarázzuk:

 

Több szakra is sikerülne bejutnotok? Mutatjuk, mi történik ebben az esetben

Ha jók a tanulmányi eredményeitek, jól sikerül az érettségitek és még többletpontokat is kaptok, könnyen előfordulhat, hogy nem csak egy szakon éritek el a felvételhez szükséges ponthatárt.

13:26:

Itt a harminc legnépszerűbb alap- és osztatlan szak az idei felvételin. Kicsit szpojlerezünk a cikkből: az első tíz helyre befért a

  1. gazdálkodás és menedzsment,
  2. kereskedelem és marketing,
  3. pszichológia,
  4. ápolás és betegellátás,
  5. mérnökinformatikus,
  6. jogász,
  7. pénzügy és számvitel,
  8. kommunikáció és médiatudomány,
  9. nemzetközi gazdálkodás,
  10. programtervező informatikus.

Érdekel a többi? Itt a teljes cikk:

 

Ez a 30 legnépszerűbb alap- és osztatlan szak az idei felvételin

Több ezer diák érettségizett és érettségizik a jövőhét folyamán is, hiszen a szóbeli feleletek még hátra vannak. A "harc" az egyetemi férőhelyekért megy, idén ráadásul jóval többen, mintegy 126 ezren jelentkeztek a felsőoktatásba. Mutatjuk a 2023-as felsőoktatási felvételi 30 legnépszerűbb képzését.

 

 

13:19:

Van olyan szak, ahol akár másfél millió forintba is fájhat egy félév, ha önköltségesen végzitek. Mutatjuk a legdrágább szakokat – egyúttal drukkolunk, hogy bekerüljetek államira.

 

1 450 000 forint - akár ennyibe is kerülhet egy egyetemi félév. Mutatjuk a 2023-as felvételi legdrágább alap-és osztatlan képzéseit

A felsőoktatás önmagában megterhelő lehet a pénztárcánknak, pláne akkor, ha nem sikerül államilag támogatott képzésre bejutni. Összeszedtük, mik az idei felvételi legdrágább alap-és osztatlan képzései.

 

13:15:

Központilag meghatározott előzetes ponthatárok már nincsenek, azonban az egyetemeknek idén lehetőségük volt arra, hogy előre jelezzék: egy általuk meghatározott előzetes pontszám alatt bizonyos szakokra biztosan nem fognak diákokat felvenni. Mutatjuk, hogy ezek az előzetes pontszámok hogyan alakultak a legnépszerűbb szakok esetében:

 

Minimum 280, de lehet akár 400 is - ezeken a szakokon idén is vannak előzetes ponthatárok

Bár az idei felvételiben nincsenek központilag meghatározott előzetes ponthatárok, az egyetemeknek lehetősége van úgy dönteni, hogy egy adott pontszám alatt, bizonyos szakokra nem vesznek fel diákokat. Megnéztük, hogyan alakulnak ezek a legnépszerűbb szakok esetében.

Ha pedig még sejtésetek sincs arról, hogy hány pontotok lehet, érdemes lejjebb görgetnetek: mutatunk egy kalkulátort, amivel ki tudjátok előre számolni, hogy nagyjából hányat értetek el.

 

13:07:

Gazdálkodás és menedzsment, kereskedelem és marketing, pszichológia, jogász és mérnökinformatikus – ezek voltak a legnépszerűbb szakok 2022-ben az akkor érettségizett fiatalok között. Mutatjuk ezen szakok ponthatárait, amik várhatóan idén is hasonlóan fognak alakulni:

 

Ilyenek voltak a ponthatárok a felvételi öt legnépszerűbb képzésén 2022-ben

A legnépszerűbb alapképzéses szakok közül a legtöbb helyen már tavaly is jócskán 400 felett húzták meg a ponthatárokat, de jó pár hely van, ahol még a 450 pont sem elég. Összeszedtük, hogy hol voltak a legmagasabb ösztöndíjas ponthatárok 2022-ben és mutatjuk azt is, hogy alakultak a pontok az öt legnépszerűbb szakon.

 

13:00:

Van egy kalkulátorunk. Miért fontos ez? Azért, mert ezzel gyakorlatilag az utolsó pillanatig tudjátok számolgatni, hogy vajon hova vettek fel benneteket. Ha még nem tettétek meg, vagy teljesen biztosra akartok menni, akkor érdemes kipróbálnotok:

 

Még utoljára számolgatnátok a pontjaitokat? Ezen az oldalon megtehetitek

Alig több mint két nap van hátra a felsőoktatási felvételi ponthatárhúzásáig, szerda este 8-kor eldől, kit hova vettek fel. Ha még az utolsó pillanatban is a pontjaitokat számolgatnátok, mutatjuk, hogyan használhatjátok az Eduline kalkulátorát.

 

12:51:

Hundred Sins és Pixa is lesz ma este a Budapest Parkban - ha van kedvetek belekóstolni abba a hangulatba, ami jó eséllyel majd a gólyatáborban is vár benneteket, érdemes elmenni a Pont Ott Partira is.

 

Itt a budapesti Pont Ott Parti részletes programja - Hundred Sins és Pixa is a fellépők közt van

Szerdán érkeznek a ponthatárok, amire a fővárosban és vidéken is ponthatárváró bulikkal készülnek. A budapesti Pont Ott Partira idén több sztárvendég is érkezik.

12:45

Mutatjuk, mi mindennel készülünk ma az Eduline-on:

Este nyolckor jönnek a 2023-as ponthatárok, kövessétek az eseményeket az Eduline-on

A megszokottól eltérően idén szerda este hozzák nyilvánosságra a felsőoktatási felvételi ponthatárait, amiket nálunk is megtalálhattok majd itt az Eduline-on. Amíg várunk, beszámolunk nektek többek között arról, mik idén a legnépszerűbb alap- és osztatlan szakok, hol lesz a legnagyobb a verseny, a tudósítónkkal pedig személyesen is találkozhattok a budapesti Pont Ott Partin.