Nyolc hasznos dolog a kollégiumi élethez: ezeket ne hagyjátok otthon
Kollégiumba készültök költözni az őszi félévtől? Összegyűjtöttünk néhány praktikus dolgot, amit semmiképpen nem hagyjatok otthon.
Kollégiumba készültök költözni az őszi félévtől? Összegyűjtöttünk néhány praktikus dolgot, amit semmiképpen nem hagyjatok otthon.
Hamarosan a pótfelvételi időszaka is véget ér és legközelebb már csak a keresztfelvételi eljárásban lesz lehetőségetek egyetemre jelentkezni. Mutatjuk, mire kell figyelni, hogy sikeres legyen a pótfelvételi.
A gólyák a hosszú felvételi eljárás után újabb akadályok előtt állnak: többek között a híres Neptun megismerése előtt. Az oldal, ami a következendő években végigkíséri majd az egyetemi életeteket, de ne szaladjunk ennyire előre, kezdjük az első lépésekkel, összeszedtünk pár fontos infót.
A legtöbb képzésen az első év alapozó tárgyakkal indul, melyeket a hallgatók lazábban vesznek, mint a saját szakjukhoz kapcsolódó tárgyakat. Éppen ezért, ezekben a hónapokban több idő marad arra, hogy megismerkedjetek az egyetemi élettel és a tanuláson túli lehetőségekkel. Most mutatunk néhány dolgot, amit nem szabad kihagynotok gólyaként.
Hajnaltól hajnalig a laptopotok és a jegyzeteitek felett görnyedtek? Már az energiaitalok és a kávék sem hatnak? Most összegyűjtöttünk néhány tippet, ami segíthet az ébren maradásban.
Nehezen tudtok nekiülni a tanulásnak? Most összegyűjtöttünk néhány tippet, ami hasznos lehet a vizsgaidőszakban.
Idén fogjátok befejezni az egyetemi tanulmányaitokat, ezért szakdolgozat-leadás előtt álltok? Vészesen közeleg a határidő, de egy kicsit megcsúsztatok a munkával? Most összeszedtünk néhány hasznos tanácsot, melyeknek a betartásával rengeteg időt spórolhattok meg, és kimaxolhatjátok a leadás előtti utolsó heteket.
Vészesen közeledik az érettségi, ami a járvány miatt idén még stresszesebb, mint általában. Ezért most összeszedtünk nektek néhány tanácsot, amelynek a betartásával eredményesebb lehet a felkészülés.
Bár egyelőre még nem derült ki, hogy mi lesz az idei érettségik sorsa, mi szeretnénk segíteni nektek a felkészülésben. A Studium Generale (SG) történelem szekcióvezetőjét kértük meg, hogy adjon tippeket, hogyan érdemes készülni az idei történelemérettségire.
Az új távoktatási forma nemcsak a pedagógusok számára kihívás, hanem a diákoknak és szülőknek is, akikre a járvány miatt még több nyomás is nehezedik. De mi lehet a megoldás? Hogyan lehet kezelni a kialakult helyzete?
Ugyan most határozatlan ideig otthonról kell az érettségizőknek készülniük a nagy vizsgára, viszont ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne kihasználni a helyzetet. Most összeszedtünk nektek néhány tippet, amivel a legjobbat tudjátok kihozni az otthoni tanulásból.
Végigküzdöttétek a középiskolát, már jelentkeztetek egyetemre vagy főiskolára, és azt is tudjátok, miből fogtok emelt szinten érettségizni. Az érettségi vészesen közeledik, most pár tipped adunk, hogyan érdemes hozzáállni a következő időszakhoz.
Az előző félév nem teljesen úgy sikerült, ahogy elterveztétek? Elhatalmasodtak felettetek az egyetemi, főiskolai feladatok és ez az eredményeiteket is befolyásolta? Most összegyűjtöttünk néhány tanácsot, aminek a betartásával könnyebben vehetitek a tavaszi szemeszter akadályait.
Mostanra mindenki túl van már a szalagavatón, és minden erejét az érettségire való felkészülésre összpontosíthatja. Összeszedtünk pár tippet nektek, mit érdemes az utolsó néhány hónapban megtenni, hogy magabiztosan léphessetek be a vizsgaterembe májusban.
Bár úgy tűnhet, messze még az érettségi, valójában csak három hónap van hátra a nagy megmérettetésig. Hogy elkerüljétek a vizsga előtti napokban a pánikot és hogy nehogy kicsússzatok az időből, most tíz olyan tanácsot szeretnék adni nektek, amit, ha megfogadtok, sokkal nyugodtabban és felkészültebben tudtok elindulni érettségizni.
Több ezren izgulhatnak ma, ugyanis most írják a központi felvételi vizsgát a középiskolába jelentkező diákok. A nagy megmérettetés azonban csak 10-kor kezdődik, addig is összeszedtünk pár tippet, amivel könnyebben mehet a vizsga.
A legtöbb egyetemen alig pár hét maradt a vizsgaidőszakból, viszont ez a legnehezebb időszakot jelenti a hallgatók számára. Most felsorolunk hat tippet, ami segíthet túlélni az utolsó megmérettetéseket.
A felvételi jelentkezési határidő egyre közeledik, de még mindig nem tudjátok, milyen szako(ka)t jelöljetek meg az elsők között? Adunk néhány tippet, hogy megismerjétek a lehetőségeiteket.
Most van a 20. Educatio kiállítás. Ha ti is felvételiztek, érdemes legalább egy nap elmenni. Ma megmutatjuk, hogyan hozhatjátok ki a maximumot abból a pár órából, amit a standok között fogtok tölteni.
Még bő egy hónapig, február 15-ig jelentkezhettek a 2020-as felvételi eljárásban egyetemre vagy főiskolára. Ha bizonytalanok vagytok abban, milyen szakot vagy egyetemet válasszatok? Akkor most segítünk egy kicsit a döntésben.