Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az alapítványi iskolák jó ideje nem az oktatásirányítás kedvencei, ennek jeleként a közelmúltban az egyszerű államosításuk is felmerült. A kormány adminisztratív eszközhöz nyúlt: nem vehetnek fel elég tanulót az alapítványi szakképző iskolák.
A közoktatásból már 16 évesen elbúcsúzhattok, persze a legtöbben érettségiig, minden harmadik tanuló pedig egyetemig vagy főiskoláig jut el. A felnőtt létnek ára van sokszor az oktatásban is, a tanfolyamok és képzések hatalmas összegbe kerülhetnek. Aki ezeket el akarja kerülni, van néhány lehetősége.
A 2012-ben német mintára elindult duális szakképzés tudatosan törekszik kiszolgálni a hazai hiányszakmákat, ennek érdekében jelentős támogatással működnek. A Siemens bepillantást engedett az Eduline-nak, hogy milyen lehetőségei vannak a tanulóknak a szakma mellett a nyelvvizsga megszerzésére, valamint milyen ösztönzőkkel találkoznak az élethosszig tartó tanulásban. Azonban nevelni is, nem csak oktatniuk kell.
Két és fél ezer hátrányos helyzetű, többségében roma fiatal szakmaszerzését könnyítheti meg egy nemrég meghirdetett, 400 millió forintos ösztöndíjprogram - jelentette be az Emmi szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára egy pesterzsébeti szakiskolában szerdán.
A szakgimnáziumok a felvehető létszám 56,3 százalékát tudták feltölteni jelentkezőkkel, a szakiskoláknál még rosszabb, csak 38,8 százalék a beiratkozók aránya.
Továbbra sem készíttette el a kormány a szakgimnáziumok szakmai és közismereti óratervét, de ha meg is érkezik, a helyi óratervekre nem lesz idő szeptemberig - vélik szakmai és civil szervezetek.
Szakképzés katasztrofális helyzete, forráshiány az oktatásban, cigányok szegregációja, rossz tanári közérzet, átgondolatlan törvénymódosítások? Mind, mind olyan kritika, mellyel Pokorni Zoltán egykor a szocialista kormányokat kritizálta a választások után. Felkutattuk a Fidesz egykori elképzeléseit az oktatási rendszerről, de Pokorni szavait akár egy mai ellenzéki szájába is adhatnánk, annyira félrecsúszott minden, amit 2010-ben elterveztek.
A Nemzetgazdasági Minisztérium nem nevezte ki az Egri Kereskedelmi, Mezőgazdasági, Vendéglátóipari Szakközép-, Szakiskola és Kollégium új vezetőjét, hiába volt egyedüli érvényes pályázó, és hiába élvezi a tanári kar támogatását.
A magyar szakképzésnek is kellemetlen hír, hogy egyre többször merül fel egyes cégeknél a munkaerő-import. Most Mexikóból hoztak varrókat, mert Nógrádban már nem maradt egy sem.
Parragh László helyeselné, ha államosítanák az alapítványi kézben működő szakiskolákat, mert szerinte a szakképzés egyik legnagyobb problémája, hogy nincs minden állami kézben.
Számos módosítás jelent meg idén az OKJ-képzések terén, segítünk eligazodni a változásokon. Figyelj arra, hogy sok képzés megszűnik szeptembertől, így addig jelentkezz, amíg van rá lehetőséged!
A nagyon fontos vitanapon alig néhány képviselő volt az ülésteremben. A kormánypárt reméli, hogy a teljes államosítás 50-60 milliárdos költsége rendelkezésre áll majd, Palkovics László elmondta azt is, hogy leghamarabb a 2018-as tanévben változik az alaptanterv.
Nem csak végzettséghez, hanem a tanulmányok alatt gyakorlati tapasztalatokat, valamint fizetést is kaphattok, ha jelentkeztek a felsőoktatási duális képzésekre.