Itt a hiányszakmák legfrissebb listája: ezekkel lehet gyorsan állást találni

Milyen szakemberekből van hiány Magyarország különböző megyéiben? Milyen hiányszakmákat választhatnak azok a diákok, akik meg szeretnék kapni a szakképzési ösztöndíjat? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.

  • Eduline
Stiller Ákos

Jövőre szeretnék továbbtanulni, és mindenképpen olyan szakmát választanék, amellyel nagyon gyorsan állást lehet találni. Mit válasszak?

A szakképzésért felelős Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) néhány hete nyilvánosságra hozta azt a jogszabálytervezetet, amely megyénként tartalmazza a 2017/2018-as tanév hiányszakmáinak listáját - a tervezetet innen tölthetitek le, a pdf dokumentumban az 5. mellékletet keressétek, ott nézhetitek meg, saját megyétekben mi számít hiány-szakképesítésnek.

Azok a diákok, akik ilyen képzést választanak, megkapják a Szabóky Adolf Szakképzési Ösztöndíjat, amely akár havi 50 ezer forintos bevételt is jelenthet.

Mi kell az ingyenes diplomához vagy szakmához? Semmi sem elérhetetlen
Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.