Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nyilvánosságra hozták a kelet-európai és közép-ázsiai egyetemek friss QS-rangsorát, a magyar felsőoktatási intézmények közül az Eötvös Loránd Tudományegyetem érte el a legjobb eredményt, amely a tizenötödik helyet szerezte meg.
Egy hónappal ezelőtt jelent meg a HVG rangsor - Diploma 2015, amely a hallgatók és az oktatók teljesítménye alapján rangsorolja a magyarországi egyetemeket, főiskolákat. A legjobb intézmény a Semmelweis Egyetem lett - melyek a legjobb orvosi, műszaki, jogi vagy bölcsészettudományi karok? íme, a képzési területek rangsorai.
A Semmelweis Egyetem és a Debreceni Egyetem vezeti a HVG orvosi és egészségtudományi képzésterületi rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2015, benne tíz képzési terület és több mint negyven szak rangsorával.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Miskolci Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem vezeti a HVG bölcsészettudományi képzésterületi rangsorát. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2015, benne tíz képzési terület és több mint negyven szak rangsorával.
A Semmelweis Egyetem vezeti a HVG friss felsőoktatási rangsorát, megelőzve az évek óta a lista élén álló Eötvös Loránd Tudományegyetemet. A karok versenyében az orvos-, bölcsészet- és természettudományi karok vezetnek. Megjelent a HVG rangsor - Diploma 2015, tíz képzésterület és több mint negyven szak rangsorával.
Október elején hozta nyilvánosságra 2014/2015-ös felsőoktatási világrangsorát a brit Times Higher Education (THE). Megnéztük, milyen épületekben, campusokon tanulhatnak azok, akik a szakfolyóirat szerint a világ legjobb egyetemeire járnak. Galéria.
Minden ötödik hallgató mentális problémákkal küzd a világ legjobb egyetemei közé tartozó Oxfordon és Cambridge-en. A diákokat a folyamatos verseny és a teljesítménykényszer is nyomasztja. Egyikük a The Guardiannak írt a tapasztalatairól.
Ismét összeállította a feltörekvő és a BRICS-államok (Brazília, Oroszország, India, Kína, Dél-afrikai Köztársaság) egyetemeinek százas rangsorát a Times Higher Education. A listára felkerült a Debreceni Egyetem, a Semmelweis Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem is.
Nyilvánosságra hozták a Times Higher Education (THE) 2014/2015-ös világrangsorát. A brit szakfolyóirat listáján az angolszász intézmények taroltak: az első helyen a California Institute of Technology (CalTech) végzett.
Öt távol-keleti egyetem vezeti az ötven évnél fiatalabb felsőoktatási intézmények világrangsorát, amelyet a Quacquarelli Symonds (QS) állított össze. Galéria.
A Debreceni Egyetem és az Eötvös Loránd Tudományegyetem is felkerült a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb, a természettudományos képzéseket indító intézmények rangsorára.
Nyilvánosságra hozta 2014/2015-ös, képzési területek szerinti rangsorait a Quacquarelli Symonds (QS). A társadalomtudományi és menedzsmentképzéseket kínáló intézmények listájára felkerült a Közép-európai Egyetem és a Budapesti Corvinus Egyetem is.
Három magyarországi intézmény is felkerült a Quacquarelli Symonds (QS) 2014/2015-ös, a legjobb művészeti és bölcsészettudományi képzéseket indító egyetemek rangsorára.
Felkerült a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a Quacquarelli Symonds (QS) 2014/2015-ös, a mérnöki és műszaki területről készített rangsorára.
Három magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) 2014/2015-ös - az élet- és orvostudományi területről készített - rangsorára. A hazai felsőoktatási intézmények közül a Semmelweis Egyetem érte el a legjobb eredményt.
Négy magyar egyetem került fel a Quacquarelli Symonds (QS) legfrissebb, 2014/2015-ös felsőoktatási világrangsorára, amelyet kedd hajnalban hoztak nyilvánosságra. Az élen az idén is a Massachusetts Institute of Technology (MIT) áll, amelyet a Cambridge és az Imperial College London követ.
Nyilvánosságra hozták a sanghaji Jiao Tong University legfrissebb, 2014-es világrangsorát: az Academic Ranking of World Universities (ARWU) ötszázas listájára két magyar felsőoktatási intézmény, az ELTE és a szegedi egyetem is felkerült.
Szívesen járnátok a világ legjobb egyetemeinek valamelyikére? Megnéztük, milyenek azok az intézmények, amelyek a Center for World University Rankings (CWUR) legfrissebb, 2014-es világrangsorát vezetik. Galéria.
A National University of Singapore, a Korea Advanced Institute of Science and Technology és a University of Hong Kong - ezek az egyetemek vezetik az ázsiai felsőoktatási intézmények QS-rangsorát.