Meghalt koronavírusban egy újlipótvárosi iskola tanára
A PSZ információi alapján koronavírusban hunyt el egy 52 éves általános iskolai tanár.
A PSZ információi alapján koronavírusban hunyt el egy 52 éves általános iskolai tanár.
A Lépjünk, hogy léphessenek! Közhasznú egyesület nyílt levelet írt Maruzsa Zoltánnak azzal kapcsolatban, hogy mire van szüksége a sajátos nevelési igényű (SNI) diákoknak és családjaiknak, ahhoz, hogy a világjárvány ne okozzon gondot ezeknek a gyerekeknek az oktatásban.
Az iskolaőrség sok vitát váltott ki, a szakszervezetek nem értettek egyet vele, sokan viszont támogatták az ötletet. Az őrök már szeptember óta dolgoznak, de mik a tapasztalatok?
A Klebelsberg Központ szerint az iskolák megoldják a beteg pedagógusok helyettesítését. Az Emmi szerint pedig az iskolaigazgató kezdeményezheti a vizsgálatot, ami bizonyítja, hogy a pedagógus a hivatásából eredően találkozott fertőzött személlyel.
A koronavírussal együtt megérkezett a digitális oktatás fogalma is a diákok életébe. Milyen lelki hatásai lehetnek, ha a vírushelyzet miatt hol otthon, hol pedig az iskolában kell tanulniuk? Egy iskolapszichológussal beszélgettünk arról, hogy ez milyen követkeményekkel járhat.
Az iskolát azután zárták be, hogy az egyik tanárnak pozitív lett a tesztje, csak az őszi szünet után nyitják újra az intézményt.
A külföldi utak központi szabályozás alatt vannak, nem lehet menni más országokba, de vannak iskolák, ahol akár színházlátogatást is szerveznek.
A középiskola kiválasztása nem egyszerű feladat, hiszen sok időre szól és egyáltalán nem mindegy, hogy hol és hogyan töltitek ezeket az éveket.
Az SZFE ügy egyre bonyolódik, a környező országokban sorra zárnak be az iskolák, az új törikönyvek vitás dolgokat tartalmaznak és elindult a keresztféléves felvételi is.
Az őszi szünet alatt az iskolákban ismét sor kerül a nagytakarításra, Kásler Miklós azt kéri az intézményektől, hogy tekintsenek úgy a szünetre, mintha rendkívüli szünet lenne.
Az ötödikesek az új tankönyvek szerint már a finnugor rokonság helyett hun rokonságról tanulnak.
Kaphatnak-e könnyítéseket középiskolai felvételin a sajátos nevelési igényű diákok? Megnéztük, hogy mi a válasz.
Október első oktatási hete sem telt unalmasan. Kiderült, hogy sérti az uniós jogokat a Lex-CEU, tovább folytatódtak a történések a Színművészetin, csökkent a koronavírusos esetek száma az iskolában, nyilvánosságra hozták az idei őszi érettségire javasolt biztonsági óvintézkedéseket, és csökkent a nyelvvizsgázók száma. Összegyűjtöttük, mi történt a héten.
Közeledik a középiskolai felvételi időpontja is, ilyenkor fontos döntést kell meghoznia a szülőknek és a diákoknak.
Egyre többször lehet hallani, hogy egy diák valamilyen tanulási zavarral küzd, de vajon ennek milyen lelki hatásai vannak? Egy iskolapszichológussal beszélgettünk.
Ha egy iskolában, osztályban fertőzött van, akkor az iskolának meg kell tennie a szükséges lépéseket, de vajon mikor és hogyan derül ki, hogy kinek kell karanténba vonulnia?
Mi a teendő, ha már középiskolába jártok, de valamilyen okból szeretnétek átjelentkezni egy másik iskolába? Mutatjuk.
A kötelező maszkviselés az iskolákban, oktatási intézményekben több helyen is vitát váltott ki - sokan ellenzik, vannak azonban olyanok, akik az egyetlen megoldásnak látják. Megnéztük, hogy külföldön hogyan oldották meg a sulis védekezést.
Lassan egy hónapja tart az iskola, több helyen megkezdték munkájukat az iskolaőrök, de mit is csinálnak pontosan?
Új iskolában kezdtétek a tanévet, ezért szükségetek lenne egy másik diákigazolványra? Esetleg elhagytátok az előzőt és már nem emlékeztek, hogyan igényeltétek korábban? Mutatjuk, hogy mit kell tennetek, ha új diákot szeretnétek.