Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem csak Magyarországon komoly kérdés a távoktatás alatt lemorzsolódó diákok helyzete. Angliában tízből négyen nem is tartották a kapcsolatot tanáraikkal a távoktatás alatt - derült ki egy friss kutatásból.
Vasalódeszkával és úszásoktatással keltette fel a figyelmet a makói tesitanár, és most úgy tűnik az oktatási ombudsman is egyetért azzal, hogy a tanárt megsértették és megalázták.
Mióta szóba került az iskolaőrség lehetősége számos vélemény jelent meg ezzel kapcsolatban. Sok a kérdés a téma körül, például, hogy kiből lehet majd iskolaőr?
Az utóbbi napokban már többször írtunk róla, hogy 2020. szeptember 1-jétőtől iskolaőrökkel növelnék a tanárok és a tanulók biztonságérzetét az intézményekben. De biztos, hogy ez az egyetlen megoldás az iskolai erőszak megfékezésére? Utánajártunk, milyen alternatív megoldások léteznek az iskolákban.
Hétfőn elindult az érettségi második hete, a helyettes államtitkár szerint az elmaradó szakmai gyakorlatokat pótolni kell, egyre több óvoda és bölcsőde nyitja meg kapuit, vita az iskolák kinyitása körül, ingyen elvégezhető informatikai tanfolyam. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
Az oktatási akciócsoport nem zárta ki, hogy egyes településeken júniusban újrainduljon az oktatás az alsósok számára. De az iskolába járást nem lehetne kötelezővé tenni - hangsúlyozta az InfoRádiónak Horváth Péter, a Nemzeti Pedagóguskar elnöke, az akciócsoport tagja.
Alig egy hét van hátra az érettségik kezdetéig, a töriérettségi május 6-án, szerdán lesz. Addig van még egy kis időtök. Megnéztük, hogy mit érdemes az utolsó héten csinálni, átnézni.
A szakszervezetek szerint lényegében bárki elhelyezkedhet majd ezekben a munkakörökben, ha elfogadják a kormány köznevelési törvényt módosító javaslatát.
Március közepén berobbant a diákok életébe a digitális távoktatás, mely akkor még ismeretlen helyzetnek számított, mára a legtöbb helyen sikerült belerázódni, azonban vannak helyek, ahol a mai napig megvalósíthatatlan a digitális tanrend.
A világjárvány idején a Netflix is szeretné támogatni az otthonmaradást, így olyan ingyenes tartalmakat tettek elérhetővé, melyek segítik az otthonmaradók kikapcsolódását.
Két hónapos lezárás után, május 11-én újranyitnak az iskolák Franciaországban. Az oktatás a korábbiakhoz képest sokkal kisebb létszámmal, 15 fős osztályokban folytatódik.
Már egy hónap sincs hátra az érettségi vizsgák kezdetéig. Bár az idei érettségi teljesen más lesz, a vizsgákra készülni kell. Összeszedtünk néhány tanulási tippet Pálmai Rebeka, a Studium Generale (SG) történelem szekcióvezetőjének segítségével.