Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Összességében nőtt a felnőttoktatásban tanulók száma a tavalyihoz képest, viszont kevesebben érettségiztek, szereztek szakmai végzettséget vagy felsőfokú oklevelet.
A felnőttoktatásban tavaly összesen 450-en végezték el sikeresen a 8. évfolyamot, viszont 15%-kal kevesebben, összesen 5,9 ezren érettségiztek, mint egy évvel korábban. A sikeres szakmai vizsgát tett diákok számának 2015 óta tartó emelkedése is megállt, 2019-ben az előző évinél közel 400 fővel kevesebben, összesen 17 ezren szereztek valamilyen szakmai végzettséget.
A sikeres szakmai vizsgát tettek számának 2015 óta tartó emelkedése megállt, 2019-ben az előző évinél közel 400 fővel kevesebben, összesen 17 ezren szereztek valamilyen szakmai végzettséget. Legtöbben, 10 ezren 2019-ben is szakgimnáziumban szerezték meg végzettségüket, míg a szakközépiskolában a sikeres vizsgázók száma 6,7 ezer fő volt.
Ezzel kapcsolatban a Magyar Nemzet nemrég azt emelte ki, hogy összességében 85,7 ezren tanulnak nem nappali oktatásban, 800 fővel többen, mint az előző tanévben - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb, 2019/2020-as tanéről szóló oktatási elemézésből, a sikeres vizsgák száma, azonban, ahogy a fenti adatokból is látszik, nem emelkedett. A KSH elemzése hozzáteszi, a növekedés jórészt az alapfokú oktatásban jelentkezett, ugyanis az általános iskolai felnőttoktatásban tanulók száma a tavalyihoz képest közel harmadával, 3,2 ezer főre emelkedett. Felnőttoktatásban tanulók 92%-a (81,5 ezer fő) esti munkarendben, 4,4%-a (3,9 ezer fő) nappali, 3,0%-a (2,7 ezer fő) levelező, 0,9%-a (800 fő) pedig más, sajátos munkarend szerint tanul.
Az általános iskolai felnőttoktatásban tanulók 74%-a (2,4 ezer fő) a 7–8. évfolyamon tanul, 39%-uk (1,2 ezer fő) 22 éves vagy fiatalabb. A gimnáziumi felnőttoktatásban tanulók között is sokan vannak fiatalabbak, itt a diákok 41%-a (11,6 ezer fő) 22 éves vagy fiatalabb.
A felnőttoktatásban legaktívabb a 20-24 éves korosztály, de sokan vannak 25-29 évesek is. Ez utóbbi korosztályban legtöbben a felsőoktatásban tanulnak, de minden korosztályban sokan vannak, akik középiskolai tanulmányaikat fejezik be. Jelenleg 59 évesnél idősebb diákok közül 800-an tanulnak középiskolában, 400-an pedig felsőoktatásban.
2019-ben a nem nappali képzéseken összesen 12,8 ezren szereztek felsőfokú oklevelet, 160 fővel kevesebben, mint az előző évben - derül ki a KSH adataiból.
Az irodalomkönyvek gyerek-, nyelv- és 21.század ellenesek és megúszásra játszanak, a történelemkönyvek pedig zanzásított verziók és nincs bennük kevesebb tananyag, csupán kevesebb oldalba sűrítették az eddigit - a szaktanárok szerint vannak gondok az új tankönyvekkel.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!