Az Alkotmánybírósághoz fordulnak az SZFE diákjai és oktatói
A mai esős reggel sem indult történések nélkül: a törvény felülvizsgálatát kérik a színművészetisek.
A mai esős reggel sem indult történések nélkül: a törvény felülvizsgálatát kérik a színművészetisek.
Internet már nincs, de a fűtés marad - mondta tegnap este a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) új kancellárja.
Az internet lekapcsolása után az új vezetés most lecserélte a zárakat abban a teremben, ahol a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatói eddig a fórumaikat tartották.
Szerinte, akik nem értenek egyet az új vezetéssel, jobb, ha távoznak az egyetemről.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) egyik oktatója a szerdai sajtótájékoztatón elmondta, a tanköztársaságnak nincsenek képviselői, az ötlet tőle származik.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) 63 oktatója által az egyetem új vezetésének írt keddi levél olyan lépés a kommunikációban, amely megnyit egy kiskaput a további párbeszédre - mondta a Színház- és Filmművészeti Egyetem kancellárja szerdán.
Közleményben reagáltak az SZFE oktatói az őket ért vádakra, a vezetés mindeközben újabb eszközökkel igyekszik beszüntetni a sztrájkot és feloldani a blokádot.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) új vezetése - Szarka Gábor kancellár, Novák Emil és Zalán János rektorhelyettesek - közleményt adott ki arról, hogy a tanköztársaságot innentől befejezettnek, a blokádot pedig az egyetem keretein kívül működő, magánkezdeményezésű szerveződésnek tekinti.
Megkereste és formális beszélgetésre hívta a Színház- és Filmművészeti Egyetem oktatóinak delegációját Káel Csaba, a mozgóképipar fejlesztéséért felelős kormánybiztos.
Október első oktatási hete sem telt unalmasan. Kiderült, hogy sérti az uniós jogokat a Lex-CEU, tovább folytatódtak a történések a Színművészetin, csökkent a koronavírusos esetek száma az iskolában, nyilvánosságra hozták az idei őszi érettségire javasolt biztonsági óvintézkedéseket, és csökkent a nyelvvizsgázók száma. Összegyűjtöttük, mi történt a héten.
Szarka Gábor, a Színház- és Filmművészeti Egyetem kancellárja aláírta az utaláshoz szükséges papírokat. Ehhez fizikailag nem tartózkodott az egyetemen.
Az egyetlen megoldás, ha a felek leülnek egymással és lépésről-lépésre megpróbálnak valamiféle kompromisszumra jutni - ezt Zalán János, a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) oktatási rektorhelyettese nyilatkozta pénteken az intézménynél kialakult helyzetről.
Ahogy már írtunk róla, az új kancellár megpróbált bejutni az SZFE Vas utcai épületébe, azonban nem járt sikerrel.
A kinevezett kancellár a diákok közül szeretett volna valakivel beszélni, illetve az épületbe bejutni.
Szarka Gábor kancellár október 8-án reggel az SZFE Vas utcai épületében megkezdi a munkáját - tájékoztattak közleményükben az vezetők.
A Társaság a Szabadságjogokért szerint az egyetem kancellárjának nem áll jogában visszatartani vagy késleltetni a béreket.
Az SZFE kancellárra a hvg.hu-nak adott interjújában elmondta az egyetemen kialakult helyzetről, "biztos, hogy több párbeszéd kellett volna, ez hiányzott az elején".
Akármi történik szerda éjfélig, az erőszak, az erőszakkal való fenyegetés továbbra sem lesz eszköz, ugyanis gondolkodó és értelmes embereknek tekintjük a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) épületében tiltakozó fiatalokat - mondta az SZFE kancellárja.
Az SZFE bérszámfejtője elmondta, hogy egyáltalán nem szükséges az új kancellár jelenléte, és épületben tartózkodása ahhoz, hogy elutalják a béreket.
A Színház- és Filmművészeti Egyetem vezetése nem fogadja el a kuratórium ajánlatait, azokat ultimátumnak tekintik.