Hiába a tegnapi ajánlat, marad a sztrájk a Színművészetin
Amíg nincs teljeskörű egyeztetés, marad a sztrájk - jelentették be az egyetem oktatói.
Amíg nincs teljeskörű egyeztetés, marad a sztrájk - jelentették be az egyetem oktatói.
Legkésőbb október 7-én éjfélkor érjenek véget a blokádok, a sztrájk és minden "egyetemen folyó oktatás rendjének megzavarására" irányuló tevékenység - követeli nyílt levelében az SZFE általános rektorhelyettes és kancellára.
Ez a hét sem telt eseménytelenül: október elején elindult a kötelező iskolai lázmérés, tovább folytatódik a sztrájk a Színművészetin, újabb iskolákban rendeltek el távoktatást vagy rendkívüli szünetet. Mutatjuk az elmúlt hét legfontosabb oktatási híreit.
Hétfőtől folytatjuk a sztrájkot! - jelentették be szombat Színház-és Filmművészeti Egyetem előtt szombat délután tartott sajtótájékoztatón.
A vezetőség szerint nagyon nagy a veszélye annak, hogy ez a félév elveszett.
Megkezdte a munkát a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) új vezetése, miközben a hallgatók elbarikádozták a bejáratot és a dolgozók sztrájkolnak - erről Szarka Gábor, az SZFE újonnan kinevezett kancellárja beszélt pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Két felajánlást tett a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) új vezetése a dolgozóknak: januártól 15 százalékos béremelésben részesülnének és változatlan maradna a munkarendjük is.
A kormány tegnap döntött a Színház és Filmművészeti Egyetem jövő évi támogatásáról - jelentette be Gulyás Gergely a mai kormányinfón. Ezen felül szó esett a mától érvényes kötelező iskolai lázmérésről is.
Miközben az egyetem hallgatói újabb épületet vettek blokád alá, tegnap őrlángot gyújtottak és ismét tüntettek az egyetem szabadságáért.
A hallgatók nem engedték be, pedig az átadás-átvételre nem sok idő maradt.
Lajos Tamás, az SZFE-t fenntartó kuratórium tagja randalírozóknak nevezte az egyetemet blokád alatt tartó hallgatókat - számolt be a Kossuth rádió hétfői Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elhangzottakról az MTI.
A biciklis és élőláncos felvonulás után most fáklyás futással tiltakoznak a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói.
Tegnap ismét több ezren vonultak az SZFE elé, a cél az volt, hogy a kormány megértse az egyetemisták szabadságvágyát.
Már a hetedikes fiúk is igényelhetik a HPV elleni oltást, jár a teljes táppénz a munkahelyükön megfertőzödött tanárokak, elkezdődtek a szrájkkövetelésekről szóló tárgyalások az SZFE-n, kitölthető a nyolcadikosok pályaorientációs tesztje és újabb sikereket értek el a magyar diákok a diákolimpián. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) több oktatója is támogatásáról biztosította a Színművészetis hallgatókat szeptember 23-án. Az SZTE oldalán azonban megjelent egy közlemény csütörtökön, amelyben azt írják, tiszteletben tartják munkavállalóik jogát a szabad véleménynyilvánításra, ugyanakkor ez nem tükrözi az intézmény hivatalos állásfoglalását.
Lajos Tamás, a Színház és Filmművészeti Egyetem (SZFE) fenntartó alapítvány kuratóriumi tagja azt még nem árulta el, miként szerveznék meg az alternatív oktatást, de állítása szerint ehhez megvannak a tanárok és a helyszín is.
A tiltakozók azonban egyelőre nem közölték, hogy az elkülönítés mellett milyen biztonsági intézkedéseket vezettek be, amivel megfékezik a betegség terjedését.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) 77 oktatója is támogatja a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatóit. A jelenlegi patthelyzet feloldását az Innovációs és Technológiai Minisztérium vezetőjétől, Palkovics Lászlótól várják.
Hétfő este zavargások voltak a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) épülete előtt. Az ellenaktivistáknak sikerült néhány percre kifüggeszteniük a saját transzparensüket az egyetem oldalára.
Vasárnap este az SZFE új kuratóriuma közleményt adott ki, melyben azt kéri a távozó vezetőktől, hogy fejezzék be a közjátékot.