Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ezekben a napokban költöztök el egy másik városba az egyetem vagy a főiskola miatt? Ingázó egyetemistának lenni sajátos életforma sok-sok vonatozással, műanyag kajadobozokkal, gurulós bőröndökkel. És káposztaszagú buszokkal.
Az egyetem, főiskola nem csak arra jó, hogy a végén megkapjátok a bőrkötéses diplomát. Ennél sokkal több dolgot nyertek az előadótermekben töltött három, négy, öt, hat évvel.
Pár nap múlva kezdődik az őszi szemeszter, úgyhogy itt az idő: szerezzétek be azokat a dolgokat, amelyekre szükségetek lesz az egyetemen, főiskolán, koliban, albérletben.
A felsőoktatás ma már egy komoly befektetés a családnak, amit sajnos egyre kevesebben engedhetnek meg maguknak. Kiszámoltuk, hogy egy budapesti fősikolára felvett vidéki diák tanévkezdése mekkora megterhelést jelent a családi kasszára nézve.
Néhány apró szabály betartásával és pár rendszer bevezetésével könnyedén lehet a következő, az eddigi legjobb szemeszteretek az egyetemen. Sokan most kezditek majd el az egyetemi képzéseteket, már nem olyan lesz mint a középiskolában, érdemes néhány dolgot előre átgondolni, ezért segítünk, hogy jól sikerüljön a ti félévetek is.
Idén nyáron két versenyen is a világelsők között végzett Gáspár Attila. Először a Rio de Janeiro-i Matematikai Diákolimpia után pedig Teheránban, a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián szerepelt kiválóan, és szerzett aranyérmet a fiatal tehetség. Trembácz Éva Zsuzsa kérdéseire készített vele interjút.
A BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar hallgatója a BKK e-jegyrendszerét feltáró 18 éves srác esete után nem akar a rendszert fejelsztő T-Systemsnek dolgozni, bármennyire is csábítják.
Az egyetemi évei - ha van szülői támogatás és ösztöndíj, ha nincs - senkinek sem jelentik az anyagi jólét csúcsát. Sőt, inkább jó pár szűk esztendővel lehet azonosítani ezt az időszakot. Spórolási tippeket és eddig talán még nem ismert lehetőségeket gyűjtöttünk össze nektek, hogy egyszerűbb legyen kihúzni hó végéig.
Biztosan láttátok már azt a háromszöget, amely az egyetemisták időbeosztását foglalja össze. A három csúcs: alvás, jó jegyek, szociális élet. A játék lényege: válassz kettőt, mert ha mind a hármat akarod, akkor biztos nem egyetemista vagy.