Hatalmas a hiány ezekből a szakemberekből, pillanatok alatt találnak állást
Mérnökök, adminisztrátorok, orvosok, tanácsadók, informatikusok álláshelyeinek betöltése miatt fő a leginkább a fejük a munkaadóknak – derül ki egy friss kutatásból.
Mérnökök, adminisztrátorok, orvosok, tanácsadók, informatikusok álláshelyeinek betöltése miatt fő a leginkább a fejük a munkaadóknak – derül ki egy friss kutatásból.
Munkaerőhiány van, a fiatalok jobban kiállnak az érdekeikért a munkaerőpiacon és a fizetés mellett a fejlődési lehetőségek is fontosak a számukra - erről beszélt Paulovics Éva, a Jobsgarden HR-toborzó és tanácsadó cég ügyvezető igazgatója az M1 aktuális csatornán vasárnap.
A frissen diplomázott magyarok 84,7 százaléka gyorsan talált magának munkát – derül ki az Eurostat összesítéséből. Az uniós országokat összehasonlítva a kilencedik legjobb mutató a magyar, az EU-átlag 80 százalékos.
A magyar 19-29 évesek 35 százaléka szerint könnyen találna magának állást - derül ki a K&H Bank ifjúsági indexéből.
Lássuk, mennyire vagytok tudatos, felkészül álláskeresők. Teszteljétek ebben a kvízben és március 8-9-én a 2018-as tavaszi HVG Állásbörzén a Papp László Budapest Sportarénában.
Most diplomáztok, vagy már a kezetekben az oklevél, esetleg csak egy gyakornoki állást vagy diákmunkát kerestek? Most megtudhatjátok, hogy mennyire vagytok képben a leendő diplomátok értékével.
Ha most diplomáztok, vagy már a kezetekben az oklevél, esetleg csak egy gyakornoki állást vagy diákmunkát kerestek: van egy ötletünk, ahol könnyedén eligazodhattok a munka világában. Lássuk mennyire vagytok tudatos és felkészült álláskeresők.
A 19-29 éves dolgozó fiatalok 36 százaléka tervezi a külföldi munkavállalást, derül ki a K&H fiatalok jóléti indexéből - írja a Napi.hu.
Hol érdemes információkat szerezni? a munkaerőpiacról Hogyan alapozhatjátok meg a karriereteket már elsőévesként? Tudjátok a választ? Megmutatjuk.
Miért érdemes még egyetemistaként, főiskolásként utánajárni, milyen lehetőségeitek lesznek friss diplomásként? Hol érdemes információkat szerezni? Hogyan alapozhatjátok meg a karriereteket már elsőévesként? Megmutatjuk.
Nem is gondolnátok, hogy a logisztika mennyire meghatározza a mindennapjaitokat. A fuvarozók, szállítók és logisztikai ügyintézők nélkül reggelente nem ihatnátok a kedvenc kávétokat, nem viselhetnétek a kedvenc cipőtöket, nem nyomkodhatnátok az okostelefont útközben. Milyen feladatokat látnak el a logisztikával foglalkozók, és mennyit keresnek?
A pályakezdők előtt álló egyik legnagyobb kihívás a álláskeresésben az, hogy a munkaadók gyakran többéves tapasztalatot várnak el a munkakeresőktől, akár a frissdiplomásoktól is.
Sok álláskereső visszatérő problémája, hogy állás jelentkezésükre semmiféle válasz nem érkezik, még egy elutasítás sem. Ezek az álláskeresők általában vagy magukat hibáztatják, vagy különböző összeesküvés elméleteket gyártanak az okokról. Valójában többnyire ésszerű okai vannak annak, hogy miért nem kapunk választ a jelentkezésünkre. - írja a Jobline.
Mire kell figyelni, ha nőként kerestek állást? Hogyan érdemes tárgyalni a fizetésről? Kamu-e a cégnév nélküli álláshirdetés? Többek között ezekre a kérdésekre keretük a választ Istenes Viktóriával, az Astrum Mei kft. HR-tanácsadójával.
Számít-e az önéletrajz, vagy inkább az interjúra érdemes gyúrni? Szükségszerűen kihullanak-e a személyes interjún az izgulós jelentkezők? Kell-e többet teperni egy állásért nőként? Két fiatal nővel beszélgettünk, akik jelenlegi pozíciójuk megszerzésével jókora lépést tettek karrierjükben. A közös bennük, hogy mindketten pályakezdők a maguk szakmájában, és úgy érzik, a lehető legjobb helyre kerültek.
A munkaadók szerint a cég hírneve, míg a diákok szerint a versenyképes fizetés a legfontosabb tényező az ideális munkahely kiválasztásakor - írta a Világgazdaság kedden a Budapesti Metropolitan Egyetem (Metu) kutatására alapozva.
Bármilyen szakmát is választasz, életed során legalább egy állásinterjún biztos részt kell majd venned. Ezekben a stresszes helyzetekben, hiába te vagy a legjobb jelölt, ha pánikolsz nem tudsz jól válaszolni az interjúvoló kérdéseire. De ne aggódj! Ezekre előre is fel lehet készülni. Itt vannak a leggyakoribb interjú kérdések.
Mit érdemes beleírni az önéletrajzba, és mit nem? Hogyan érdemes formázni a CV-t, és mitől kapnak frászt a HR-esek?
Az Európai Unió átlagánál nagyobb Magyarországon a betöltetlen álláshelyek száma és a bérköltség növekedése is, mivel a cégek béremeléssel próbálnak alkalmazottakat szerezni - közölte az Eurostat adatai alapján a Világgazdaság csütörtöki számában.
A munkahelyi vezetők hajlamosak félreértelmezni a fiatalok attitűdjét. Öt dolog, amire érdemes vigyázni, mert sokszor csak kommunikációs problémáról van szó - írja a Jobline.