Nyelvvizsga a diplomához: diákhitelből finanszírozhatjátok a költségeket
Kik vehetik fel a Nyelvtanulási Diákhitelt, mekkora összeget igényelhettek, és mit kell tudni a törlesztésről? Itt vannak a tudnivalók.
Diákmunka a vizsgaidőszakban: ezekre érdemes figyelnetek
Túl vagytok a vizsgákon és szeretnétek hasznosan tölteni a következő heteket? Szívesen vállalnátok diákmunkát, amíg nem kezdődik el a következő szemeszter? Most összegyűjtöttük, hogy milyen lehetőségeitek vannak és mire érdemes figyelnetek.
Ezek lesznek a következő hetek legfontosabb dátumai - itt a lista
Hétvégén több mint 72 ezren írták meg a középiskolai felvételit, azonban a hónapban még lesznek fontos oktatási dátumok. Összegyűjtöttük őket.
Ezt minden egyetemistának ismernie kell, akár a diplomátok is múlhat rajta
Februárban kezditek az egyetemet vagy éppen már gólyák vagytok, de vannak kérdéseitek a tárgyfelvétellel, kreditekkel kapcsolatban? Fontos dologra hívjuk fel a figyelmet.
Ezekre kell figyelnetek, ha az önköltséget diákhitelből fizetnétek: összeszedtük a legfontosabb szabályokat
Önköltséges képzésen tanultok és a következő félévben könnyítenétek a kiadásaitokon? Akkor a Diákhitel2 éppen nektek szól. Itt találjátok az igényléssel kapcsolatos legfontosabb szabályokat.
Családbarát vizsga az ELTE-n: ölében kisfiával vizsgázott egy levelezős hallgató
Hét hónapos kisfiával vizsgázott egy hallgató az ELTE Savaria Egyetemi Központjában.
Hat tipp, hogy ne legyen rémálom a vizsgaidőszak utolsó pár hete sem
A legtöbb egyetemen alig pár hét maradt a vizsgaidőszakból, viszont ez a legnehezebb időszakot jelenti a hallgatók számára. Most felsorolunk hat tippet, ami segíthet túlélni az utolsó megmérettetéseket.
Mennyi idő alatt kell diplomát szereznetek? Fontos infók
A felsőoktatási diploma eléréséhez nem lehet megúszni a nyelvvizsga megszerzését sem. Sokan az egyetem, főiskola elvégzése után nyelvvizsgáznak csak, azonban rájuk vonatkozóan - ha állami ösztöndíjas képzésen tanultak - van egy határidő, ami alatt muszáj, hogy megszerezzék a nyelvvizsga-bizonyítványt. Mutatjuk, mennyi ez a "türelmi idő".
Ilyen kölcsönhöz juthattok egyetemistaként: minden infó a diákhitelről
Most felvételiztek egyetemre, főiskolára, és a költségeiteket diákhitelből szeretnétek majd fedezni? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat a szabad felhasználású Diákhitel1-ről.
Mit kell tennetek, ha magasabb összegű diákhitelt szeretnétek a következő félévben?
Az őszi szemeszterben gyakran megszorultatok hónap végére, ezért a következő félévben több pénzt szeretnétek igényelni? A Diákhitel1 összegének módosítására évközben is van lehetőségetek.
Keresztféléves felvételi: mikor nem indul el egy meghirdetett szak?
Hamarosan itt a keresztféléves felvételi utolsó nagy állomása: jönnek a ponthatárok. De mi történik, ha túl kevesen jelentkeztek egy meghirdetett szakra? Előfordulhat, hogy nem indul el? Fontos kérdésére válaszolunk.
Külföldön tanulnátok tovább? Minden infó a határidőkről és a jelentkezésről
Meddig lehet jelentkezni a különböző országok egyetemeire, főiskoláira, milyen dokumentumokra lesz szükségetek, és mit lehet tudni a képzésekről? Összegyűjtöttük.
Továbbra is komoly probléma az informatikushiány - mit tehetnek az egyetemek?
Egyre többen jelentkeznek informatikusképzésre, és ami nagyon fontos, hogy az első helyes jelentkezések száma is emelkedik - mondta el egy interjúban Horváth Zoltán, az ELTE Informatikai Karának dékánja.
Vissza kell állítani a kötelező nyelvvizsgát az EJMSZ szerint
Csak átmeneti intézkedésként tartja fenntarthatónak a felsőoktatási felvételihez előírt kötelező nyelvvizsga eltörléséről szóló kormányhatározatot az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSZ).
Hogyan igényelhetitek a diákhitelt a tavaszi félévben? Itt vannak a tudnivalók
Az első félévben nem igényeltetek diákhitelt, most viszont szükségetek lenne rá? Mutatjuk, hogyan és mekkora összeget igényelhettek tavasszal.
Állami ösztöndíjas képzés: minden infó a hazai munkaviszony kötelezettségéről
Az állami ösztöndíjas egyetemistáknak, főiskolásoknak hazai munkaviszonyt kell fenntartaniuk a végzés után, illetve akkor is, ha nem szerzik meg időben a diplomát. De pontosan mi számít bele ebbe? Itt vannak a részletek.
Csökkenti az óraszámot az új Nemzeti alaptanterv, több a munkanélküli fiatal - a hét hírei röviden
A héten részletek derültek ki a szeptembertől bevezetésre kerülő új Nemzeti alaptantervről. Nőtt a munkanélküliek száma a 15-24 évesek körében. Összefoglaltuk, hogyan változnak az állami ösztöndíjas képzés szabályai, a felvételi jelentkezési határidő közeledtével tippeket adtunk a szakválasztáshoz, és megnéztük, mennyit kell fizetni a legnépszerűbb nyelvvizsgákért 2020-ban. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei és cikkei.
Friss adatok: a gyógypedagógus-hallgatók nyerték el a tanárszakos ösztöndíjak több mint felét
A Klebelsberg Képzési Ösztöndíjat a 2019/2020-as tanévben elnyerők 59 százaléka gyógypedagógia alapszakon tanul. A legtöbben legalább havi 50 ezer forintos támogatást kapnak - írja a Magyar Nemzet.
Tanulni tanít a Coursera első magyar nyelvű kurzusa
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) készítette el az online felsőoktatási platform első magyar nyelvű kurzusát. Az egyik legnépszerűbb, tanulásmódszertani tanfolyamot fordították le.
Vizsgaidőszak az egyetemen - hat tipikus hallgató, akiket mindenki ismer
A vizsgaidőszak javában tart, az egyetemisták pedig napról napra közelebb jutnak a nehéz hetek végéhez. Most összeszedtünk hat olyan hallgatót, akikkel minden egyetemen találkozhattok ebben az időszakban.