Tömegesen hagyják ott az egyetemeket és főiskolákat a brit diákok
Katya Edward egyike azoknak a brit diákoknak, akik úgy döntöttek, a tandíj miatt inkább a munkát választják az egyetem...
Katya Edward egyike azoknak a brit diákoknak, akik úgy döntöttek, a tandíj miatt inkább a munkát választják az egyetem...
A The Telegraph összegyűjtötte azokat a brit egyetemeket, ahol a legtöbb gazdag hallgató tanul - nekik valószínűleg a...
Ha Szijjártó Péternek meg kellene fogalmaznia, mit jelent a tandíj a szótárban, ezt mondaná: "aminek eltörlésére...
A brit hallgatók a felsőoktatásra fordított állami támogatás, a tandíjemelés és a szociális juttatások csökkentése...
A nyelvvizsga kötelezővé tételét hibás lépésnek tartja, a kreditalapú finanszírozás bevezetését azonban támogatja...
A következő években már a képzés teljes vagy "megközelítőleg teljes" költségét állniuk kell azoknak a hallgatóknak...
Antidemokratikus fordulat készül a felsőoktatásban, egy szűk elit kiváltsága lesz az egyetem – mondta Osztolykán Ágnes...
Milliárdokat költenek a főiskolára, egyetemre felkészítő community college-okban tanuló amerikai diákok oktatására...
Legalább huszonnyolc brit felsőoktatási intézmény tervezi, hogy mégsem vezeti be jövő szeptembertől a maximális 9 ezer...
Az egyetemek és főiskolák jelenlegi, államilag finanszírozott képzésre járó hallgatóinak nem kell tartaniuk attól...
Az egyesült államokbeli egyetemek és főiskolák tandíjai könnyen lenullázhatják a szülők bankszámláját - a legdrágább intézményben több mint 11 millió forintot kell fizetni évente.
Az MSZP szerint az oktatáspolitika irányát - a több mint egy éve ígért új oktatási törvények hiányában - a nemzetgazdasági minisztérium határozza meg, ezzel magyarázható, hogy jövőre a köz- és a felsőoktatás költségvetése is csökken.
„Görcsösen revansista koncepciógyártás” folyik az oktatási államtitkárságon – mondta az eduline-nak Fábri György egyetemi docens, az ELTE rektorhelyettese, aki szerint az állami felsőoktatási rendszerből kiszoruló egyetemeknek és főiskoláknak esélyük sem lesz a túlélésre, ha nem kapnak támogatást.
Egyre több amerikai egyetem és főiskola köt különleges szerződést a hallgatókkal: az intézmények garantálják, hogy a diákok négy év alatt megszerzik a diplomát – ha mégsem, a fennmaradó időben nem kell tandíjat fizetni.
Aláírásával szentesítette Jerry Brown kaliforniai kormányzó azt törvényt, amely megengedi, hogy az államában köztámogatásban részesülhessenek az illegális bevándorlók - írta vasárnapi számába a The Washington Post.
Az oktatási államtitkár szerint a hallgatói szerződés elleni tiltakozás az igazságosság elleni tiltakozás. Hoffmann Rózsa erről a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége (KÉSZ) pénteki tanácskozásán beszélt a Parlamentben. Elmondta, várhatóan jövő hétre olyan formát kapnak az oktatási törvények, hogy a kormány, majd az Országgyűlés elé kerülhetnek.
Drasztikusan csökkentik az egyetemi férőhelyek számát, miközben a kisebb helyi főiskolák több ezer új hallgatót vehetnek fel - ezt tervezi a brit kormány.
Akár évi másfél-kétmillió forintot is fizethetnek az állami ösztöndíjas helyekről kiszoruló egyetemisták, ha a kormány után a parlament is rábólint a felsőoktatási törvény tervezetére. Az eduline által megkérdezett közgazdász szerint a hallgatóknak még a világ legjobb egyetemein sem kell kifizetniük a képzés teljes árát, az oktatási államtitkárság terve így igazi "hungarikum" lehet.
A Hallgatói Hálózat is csatlakozik a szakszervezetek és a civil szervezetek október elsejei tüntetéséhez. Az egyetemisták és főiskolások a tandíj és a hallgatói szerződések bevezetése, az államilag finanszírozott helyek drasztikus csökkentése és az intézményi rendszer átszervezése ellen tiltakoznak.
Az Egyesült Államokban élő Ruben Henriquez minden eszközt bevet annak érdekében, hogy pénzt gyűjtsön a tanulmányaira: idegenektől kéreget, és saját honlapján is várja az adományokat.