Márciusi fontos dátumok: ezeket véssétek be a naptáratokba!
Márciusban a fókusz a középiskolai felvételin lesz, de ezen kívül is vannak dátumok, amiket érdemes észben tartani. Összeszedtük a hónap legfontosabb eseményeit.
A Jobbik szerint a felsőoktatási tandíj bevezetésének szándékával az oktatási kormányzat a maradék hitelét is...
A Jobbik szerint a felsőoktatási tandíj bevezetésének szándékával az oktatási kormányzat a maradék hitelét is elveszítette - jelentette ki Dúró Dóra szerdai sajtótájékoztatóján. Az ellenzéki politikus leszögezte: a Fidesz ellenzékben még eredményes népszavazást kezdeményezett az akkor tervezett tandíj ellen, vagyis az emberek egyértelműen kifejezték szándékukat az ingyenes felsőoktatás mellett.
Dúró Dóra szerint az új felsőoktatási törvényben a gazdasági megszorítás érdekei dominálnak, ezt mutatja a tandíj bevezetésének kormányzati szándéka is. A Jobbik ezt a legélesebben elutasítja, mondván, ezzel a gazdagok kiváltsága lesz a felsőoktatásban való részvétel.
Dúró Dóra elmondta: eddig is támogatták a hallgatók megmozdulásait az új felsőoktatási törvénnyel szemben, csak azért nem álltak pártként is a tüntetők mellé, hogy a szakmai vita helyett nehogy politikai vita legyen az ügyből. Ugyanakkor a törvényjavaslat elfogadása esetén előfordulhat, hogy a Jobbik tiltakozó megmozdulásokat szervez majd - jelezte.
Márciusban a fókusz a középiskolai felvételin lesz, de ezen kívül is vannak dátumok, amiket érdemes észben tartani. Összeszedtük a hónap legfontosabb eseményeit.
A választási bizottság szerint jogsértő volt az a Lázárinfó, amelyet a Fidesz hajdú-bihari jelöltje egy hajdúböszörményi szakképző iskola épületében tartott február 23-án.
Február 10-én egy fegyveres elkövető egy kanadai iskolában nyolc embert ölt meg egy lövöldözésben. A kanadai kormány most azzal vádolja a OpenAI-t és annak népszerű chatbotját, a ChatGPT-t, hogy nem jelezte időben a hatóságoknak az elkövető gyanús online tevékenységét.
Miután hangos nevetés és fújolás szakította félbe beszédét az Állatorvostudományi Egyetem diplomaosztóján, Varga-Bajusz Veronika a közösségi oldalán reagált a történtekre.
Már a diplomaosztó előtt jelezték a végzős hallgatók, hogy nem szeretnének politikai szereplőket látni életük egyik legfontosabb napján. Petíciót is indítottak azért, hogy az egyetem ne hívjon politikusokat az eseményre – kérésük azonban láthatóan nem talált meghallgatásra.
Pont került az elmúlt napokban egyre nagyobb tiltakozást és felháborodást kiváltó ügy végére Veszprémben. Ma délután leszedték az „Én, a kétarcú” feliratú óriásplakátot a veszprémi Jendrassik-Venesz Technikum faláról.
Miután nagy felháborodást keltett a bocskaikerti ovi udvarán megjelent, Magyar Pétert lejárató óriásplakát, megkerestük kérdéseinkkel az érintett óvodát. Végül a helyi önkormányzat közleményét továbbították, amelyben azt írják, a hirdetőfelületen megjelenő adattartalomért ők nem tartoznak felelősséggel.
Hiába kap minden pedagógus bruttó 152 ezer forintos egyszeri juttatást április elején, a tényleges hatása korántsem lesz egyforma.