Ezekkel az OKJ-s szakmákkal lehet a leggyorsabban elhelyezkedni
Felszívja a munkaerőpiac az OKJ-s szakképesítést szerzőket, számos területen sok a betöltetlen állás az egyik felnőttképző cég szerint.
Felszívja a munkaerőpiac az OKJ-s szakképesítést szerzőket, számos területen sok a betöltetlen állás az egyik felnőttképző cég szerint.
Elbocsátja 34 munkatársát és állásaikat egy mesterséges intelligencia (AI) rendszerrel tölti fel a Fukoku Mutual Life Insurence japán biztosítótársaság. Az IBM cég Watson Explorer AI rendszere a biztosítottaknak járó kifizetéseket fogja kiszámolni.
A cégek 81 százalékának leginkább szakmunkásra lenne szüksége, csaknem minden harmadik keres segéd-, illetve betanított munkást is, egyötödüknél pedig diplomás végzettségű munkavállaló hiányzik - derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. novemberi reprezentatív, 1000 munkáltatóra kiterjedő felmérésből.
Érdemes figyelni az új trendeket és nyitottnak maradni, hogy másfél évtized múlva a legmenőbb állások között válogathassatok. Eljöhet a digitális régészek és az érzékszervőrzők kora.
Az oktatás nem megfelelő minősége is okolható azért, hogy rengeteg a betöltetlen álláshely országosan. Csak az informatikai szektorból egy siófoknyi ember hiányzik.
Ahogy Nyugat-Európában egyre több diplomás hagyja el az egyetemeket, a verseny a felsőfokú végzettséget igénylő álláshelyekért egyre fokozódik. Az önéletrajzokban így kap egyre fontosabb szerepet a mindig a lap aljára hagyott "szabadidős tevékenységek" rovat.
A Frissdiplomások 2014 tanulmány nem csak azt mérte fel, hogy milyen végzettséggel lehet a legjobban keresni, de azt is megmutatja, hogy milyen ágazatokban mekkora jövedelemre lehet számítani frissen végzettként.
Akár 100 éves korukig és 40 különböző helyen is dolgozhatnak majd a mostani gyerekek. Ezt állítja Rohit Talwar jövőkutató. A megváltozott munkaerő-piaci helyzetre viszont fel kellene készíteni őket, ehhez pedig az oktatásnak is változnia kellene.
A szakképzés átszervezésének következtében "minden gyerek számára" garantál a kormány egy, a piacon hasznosítható szakképzésben való részvételt, amely után természetesen tehetségének megfelelően lehetősége van érettségit tenni, illetve azután belépni a felsőoktatási rendszerbe – közölte a kormányszóvivő.
Nincs túltermelés bölcsészekből, nem csak a gyorséttermekben helyezkedhetnek el, és az sem igaz, hogy jelentős részük munkanélküli.
Nehezen találják meg a hangot egymással a különböző korosztályba tartozó munkatársak a magyarországi munkahelyeken - derült ki egy friss kutatásból.
"Pusztán gimnáziumi érettségivel nem lehet érvényesülni a munkaerőpiacon, ehhez vagy egyetemet kell végezni, vagy szakmát kell tanulni" - mondta a Heti Válasznak Palkovics László felsőoktatási államtitkár. Tényleg értéktelen a "sima" érettségi? Utánajártunk.
Győr-Moson-Sopron, Pest és Fejér megyében könnyebb helyzetben vannak az álláskeresők, Szabolcs-Szatmár-Bereg...
Az év második felében alig indítható majd hazai költségvetésből finanszírozott, az elhelyezkedést támogató képzési...
A Bizottság továbbra is elérendőnek tartja, hogy 2020-ra az eddiginél lényegesen többen tanuljanak a felsőoktatásban.
Általános irodai adminisztrátor, ügyintéző, technikus, gépjármű- és motorkarbantartó, bányászati felügyelő – ezekben a munkakörökben a legnehezebb elhelyezkedni az idén.
Mire számíthatnak a friss diplomás pályakezdők? Hétről hétre megnézzük, mennyit keresnek, és mennyi idő alatt találnak állást a végzett hallgatók, ezúttal a gyógyszerészek és a vegyészmérnökök kerültek sorra. Íme, a számok.
Érdekes videót találtunk - bár 2010-es, azért érdemes végignézni. Hogyan változik a munkaerőpiac? Mennyit ér a diploma? Tényleg igaz, hogy a főiskola az új középiskola?
Zumbaoktató, alkalmazástervező, "zöld tanácsadó", közösségimédia-menedzser - a Guardian négy olyan szakmát gyűjtött...
Java-fejlesztő, értékesítő, minőségügyi menedzser, targoncavezető, CNC-forgácsoló: a Hír24 szerint ezekkel a...