Maruzsa Zoltán: csökken az esetszám a gyerekeknél
A köznevelési államtitkár szerint az történt, amit sejtettek és reméltek korábban.
A köznevelési államtitkár szerint az történt, amit sejtettek és reméltek korábban.
Már több pontot is részletesen bemutattunk az oktatási intézményeknek szánt járványügyi szabályok közül. Most pedig megnéztük, hogy lehet-e szülői értekezletet tartani az iskolákban, illetve mi a protokoll az iskolaorvosi és védőnői vizsgálatok esetén.
Ingyenes tesztelést és a fertőzötteknek 100 százalékos táppénzt sürget a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), miután nemrég meghalt koronavírus-fertőzésben egy 39 éves tanár.
Nem magyar diákok szerepelnek a kormány iskolai fertőzésekről szóló plakátján. A kép ugyanis egy amerikai stockfotó oldalról van.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az elmúlt napokban online felmérést végzett arról, hogy biztonságban érzik-e magukat a tanárok és az oktatásban dolgozók. A több ezer beérkezett válasz alapján úgy gondolják, hogy az oktatási kormányzatnak át kellene gondolnia a jelenlegi védekezési stratégiáját a koronavírus-járvánnyal szemben, mert a válaszadók többsége nem érzi biztonságosnak a munkahelyét.
Ha egy iskolában, osztályban fertőzött van, akkor az iskolának meg kell tennie a szükséges lépéseket, de vajon mikor és hogyan derül ki, hogy kinek kell karanténba vonulnia?
A koronavírus és a nyelvvizsgamentes diploma is betett a vizsgáknak. Míg tavaly összesen 124 ezren mentek el nyelvvizsgázni, idén csupán 56 ezren.
Októbertől már csak az adott iskolák diákjai és tanárai léphetnek be az épületbe, ezért országszerte egyre több iskolából szorulnak ki a sportegyesületek.
A mai sajtótájékoztatón is beszámoltak a jelenlegi iskolai helyzetről.
Az októberi lázmérésekhez 41 ezer eszközt vett az Emberi Erőforrások Minisztériuma.
A koronavírus-járvány a diákigazolványok érvényességének idejébe is beleszólt. Az eddigi szabályokkal szemben idén nem csak október 31-ig érvényes a korábbi hitelesítés. Mutatjuk, meddig érvényes a diákigazolványotok.
Ez a hét sem telt eseménytelenül: október elején elindult a kötelező iskolai lázmérés, tovább folytatódik a sztrájk a Színművészetin, újabb iskolákban rendeltek el távoktatást vagy rendkívüli szünetet. Mutatjuk az elmúlt hét legfontosabb oktatási híreit.
Megnéztük, hogy mi történik akkor, ha valaki azért hiányzik az egyetemi órákról, mert kontaktszemély, vagy fertőzés gyanúja áll fenn.
Országszerte rendben elindult a diákok testhőmérséklet-ellenőrzése a szakképző iskolákban - jelentette ki az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti államtitkára csütörtökön
A járványhelyzet drasztikusan befolyásolta a nemzetközi felsőoktatási mobilitást és kapcsolatokat is.
A kormány tegnap döntött a Színház és Filmművészeti Egyetem jövő évi támogatásáról - jelentette be Gulyás Gergely a mai kormányinfón. Ezen felül szó esett a mától érvényes kötelező iskolai lázmérésről is.
Ahány ország, annyi féle intézkedés a koronavírus miatt. Újabb országban kezdődik meg az egyetemi oktatás csütörtöktől, miközben az orosz fővárosban október 5-től 18-ig iskolai szünetet rendeltek el.
A Klebelsberg Központ fenntartásában működő valamennyi intézménybe kerültek testhőmérséklet mérésére szolgáló eszközök, az iskolák felkészültek a csütörtöktől kötelező lázmérésre - mondta el a szervezet elnöke szerda reggeli sajtótájékoztatóján, Székesfehérváron.
A tesztelőcsapatok mikrobuszokkal járják az iskolákat és igyekeznek megakadályozni a gócpontok kialakulását.
Csehországban várhatóan hétfőn szükségállapotot hirdetnek, és ez az iskolákat is érinti.