Imádják a magyar diákok az osztrák egyetemeket
A 2014/15-ös tanévet csaknem 600 magyar hallgató kezdte meg Ausztriában. 2012-ben emelkedett meg kiugróan a kint tanulók száma.
A 2014/15-ös tanévet csaknem 600 magyar hallgató kezdte meg Ausztriában. 2012-ben emelkedett meg kiugróan a kint tanulók száma.
A szülők is tiltakoznak a közoktatás helyzete miatt, ezért egyes iskolákban akár a diákok fele is hiányozhat február utolsó napján.
Nagyon kedves meglepetést találtak ki ezek a diákok angoltanáruknak.
Vannak dolgok, amiket csak így tanulhatnak meg – ezzel érvelt egy brit pár, akik kivették gyerekeiket egy évre az iskolából, hogy körbeutazzák velük a világot. Most őszintén, ki nem irigyli őket?
Menekülteken segítenének egy hasznos holmival a brit diákok. Pénzt gyűjtenek a sorozatgyártáshoz.
A jeges vízbe rúgta az iskolás gyereket egy állatkerti dolgozó, de tettét nem igazán bánta meg.
Egy öngyilkos diákra tett durva megjegyzéseket annak a vonatnak a vezetője, ami elé a fiú vetett magát. Egy jezsuita iskola két diákja lett rövid időn belül ugyanúgy öngyilkos.
Rétvári Bence nem érti, miért bojkottálják a köznevelési kerekasztalt a legnagyobb pedagógus-szakszervezetek. Szerinte elképzelhető a diákok leterheltségének csökkentése.
Egy 13 éves lány gondoskodik a családjáról édesanyja betegsége miatt. Így nincs ideje barátkozni vagy szakkörökre járni, de azt mondja, semmiért sem cserélné el ezt az életet, annyira szereti a családját.
Balog Zoltán szerint mindenkinek, így a tanároknak és a diákoknak is többet kell dolgozni, tanulni, hogy versenyképes legyen az oktatás. Egyébként meg a miniszter gyerekkorában is a szülők vitték a vécépapírt az iskolába.
Két hónapon belül két diák is öngyilkos lett Debrecenben. Mindketten ugyanabba a gimnáziumba, sőt egy osztályba jártak, ahol most pszichológusok segítik az eset feldolgozását.
Egy tanár úgy gondolta, nem ismeri eléggé problémás diákjait, így kipróbált valamit. Az eredményt felkapta az internet.
A diákok kétharmada menne külföldre egy friss felmérés szerint.
Egyetlen diák kedvéért egy egész járatot megtartottak Japánban. Nagyon kedves történet.
Nem létező diákok után vett fel támogatást egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei iskola, amely jogosulatlanul több mint 30 millió forintot igényelt - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) észak-alföldi regionális bűnügyi igazgatósága.
Mobilról olvassátok ezt a cikket? Akkor mindenképp szakítsatok időt arra is, hogy személyesen beszélgessetek valakivel, ugyanis komoly gondokat okozhat a túl sok neten töltött idő. Nem biztos, hogy jó, ha mindig kéznél a net.
Az Egyesült Államok az az ország, ahol az elnök a Fehér Házban fogad egy iskolájában megalázott gyereket, mint legutóbb azt a srácot, akinek otthon készített óráját bombának nézték. Mindeközben pedig ugyanebben az országban évente több ezer gyereket büntetnek veréssel tanárok, és mindezt teljesen legálisan. A déli államok többségében ugyanis a mai napig nem tiltották meg a tanároknak, hogy kezet emeljenek a diákjaikra, a szövetségi törvényhozás pedig az alkotmány miatt tehetetlen.
„Tabletizálná” a kormány az oktatást, így a következő években sok országhoz hasonlóan a táblagépek itthon is fontos szerephez jutnának az iskolákban. Jelenleg egyetlen hasonló projekt fut, a Telenor által indított Hipersuli Program, amin keresztül már láthatók, hogyan ítélik meg diákok, tanárok és szülők a táblagépes oktatást. Megnéztük, mire kell figyelnie a kabinetnek, ha komolyan gondolja a tabletizálást.
A magyar diákok negyede elégedetlen a súlyával, és tízből ketten legalább egyszer belekezdtek már valamilyen fogyókúrába. Ezzel szemben negyedük napi 3-5 órát internetezik vagy tévézik, és csaknem 50 százalékuk egyáltalán nem sportol – erre jutott a Debreceni Egyetem nemrég közölt kutatása szerint.
A tízéves Aron Anderson kissé magányos, viszont mindig osztályelső, több személyes figyelmet kap az iskolában, mint a legdrágább magánintézményekben, a tanulás igen borsos költségeit azonban az önkormányzat állja számára. Ismerjétek meg a világ legmagányosabb diákját!