Albérletmennyország: évek óta nem lehetett ilyen olcsón lakást bérelni
Novemberben újabb, 10 százalékos csökkenést mértek a szakemberek a magyarországi albérletáraknál. Budapesten ötéves mélypontra zuhantak vissza a bérleti díjak.
Novemberben újabb, 10 százalékos csökkenést mértek a szakemberek a magyarországi albérletáraknál. Budapesten ötéves mélypontra zuhantak vissza a bérleti díjak.
Nem meglepő, hogy a budai várban vannak a legdrágább elérhető albérletek, de belvárosi árakkal lehet találkozni más kerületekben is.
Már nem csak Budapesten érezhető a koronavírus miatti albérletár-csökkenés az ingatlan.com legfrissebb elemzése szerint.
A régió fővárosai közül továbbra is azoknak kell a legmélyebben a zsebükbe nyúlniuk, akik Bécsben szeretnének lakást bérelni, de Budapestet és Prágát kivéve valamennyi fővárosban emelkedtek az albérletárak a tavaly novemberihez képest - derül ki egy friss tanulmányból.
Budapesten utoljára 2017 novemberében voltak ilyen alacsonyak az átlagos havi bérleti díjak.
Persze nem csak a fővárosban, hanem országszerte 6,4 százalékkal csökkent a kiadó lakások bérleti díja augusztusban az egy évvel korábbihoz képest a KSH és az Ingatlan.com lakbérindexe szerint.
Napokon belül kezdődik az új tanév, akik új városban kezdik az egyetemet és még nem találtak albérletet vagy nem jelentkeztek kollégiumba, az utolsó hullámban keresnek lakhatási lehetőséget. Mutatjuk a friss felméréseket az albérletárakról.
Mostanában sok helyen lehet olvasni arról, hogy a vírus miatt csökkentek az albérletek árai. Kíváncsiak voltunk, hogy ez pontosan mit jelent a gyakorlatban, ezért utánajártunk, mennyit kell félretennetek havonta, ha Budapest külsőbb kerületeiben szeretnétek lakni.
A legtöbb európai ország fővárosában éves összevetésben nőttek az albérleti díjak, ezzel szemben Budapesten 2,8 százalékos a visszaesés tavaly augusztushoz képest.
Ha most készültök az első félévekre az egyetemen, akkor elég sok mindent észben kell tartanotok. Mutatunk 3 dolgot, amit érdemes még most elintézni.
Az egyetem miatt költözők egyik legnagyobb kérdése: albérlet vagy kollégium legyen. Itt vannak a leggyakoribb pro és kontra érvek, amik szóba jöhetnek, amikor lakhatásról döntötök.
Ősztől albérletben tervezitek az egyetemi éveitek kezdetét? Összeszedtünk pár hasznos tippet azoknak, akik most keresnek először kiadó lakást - ezekre érdemes figyelni már az elején.
Idén rekordszintű albérletkínálat várja a felsőoktatásba felvételt nyert hallgatókat - közölte az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője hétfőn.
Szakértők szerint sok egyetemista kivár és addig nem köt lakásbérleti szerződést, amíg ki nem derül, hogyan folytatódik az oktatás a felsőoktatási intézményekben szeptembertől. Nektek van már elképzelésetek? Mutatjuk az árakat.
A koronavírus nagyban befolyásolta az albérletpiacot is, ami most hatással van azokra az egyetemistákra, akik lakást keresnek a következő tanévre.
Az albérletpiacon július 23-a, ahogyan azt megszokhattuk, a felsőoktatási felvételi ponthatárok kihirdetése után nagy roham várható, jó hír azonban, hogy több okból is, de az árak csökkennek - közölték a lakáspiaci szakértők az MTI-vel.
Már most nagy keresésben vagytok, mert ősztől albérletre lenne szükségetek? Megnéztük, hogy ezen a nyáron milyen árakkal kell számolnotok, ha Budapesten szeretnétek lakást bérelni.
A kiadó lakások tulajdonosai azonban már készülnek a főszezonra, azaz a felsőoktatási felvételi ponthatárainak a kihirdetésére.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) szeptembertől bezárja a 400 férőhelyes Kerekes utcai kollégiumot, és minden maradék három- és négyágyas szobát kétágyassá alakít át. Így több száz diák kényszerülhet pesti albérletbe, de ezt nem mindenki engedheti meg magának.
Ismét átalakul az albérletpiac, elmúlni látszik a koronavírus-járvány okozta hirtelen árcsökkenés.