A világ legjobb 2 százaléka közé került 57 BME-s kutató
Megjelent az idei lista a tudományos világ legjobbjairól.
Megjelent az idei lista a tudományos világ legjobbjairól.
Tizenegy részrangsor szerint "értékelte" a brit Times Higher Education a világ egyetemeit. Mutatjuk a szakterületek legjobbjait.
A tengerentúlon elég komoly watchdog-szereppel működnek egyetemi újságok, így nem most fordul elő először, hogy következménye van annak, amit a diákújságírók megírnak.
A Stanford Egyetem kutatói meglepő eredményre jutottak, amikor a tizenéves diákok agyát vizsgálták.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemről, valamint a Semmelweis Egyetemről került fel a legtöbb kutató arra a listára, amelyet a Stanford és az Elsevier állított össze. Azokról a kutatókról készítettek adatbázist, akiknek a tanulmányaira a legtöbbször hivatkoztak.
A muszlim országból származó diákjaik kitiltása túl sok kárt okoz a tudományos életben.
A QS körülnézett a világ egyetemein, melyik diplomájával lehet legkönnyebben elhelyezkedni.
Jöhet a szúnyogvilág Shazamja.
Nem tudják kiszűrni a netes kamukat az amerikai fiatalok. Sokan még a reklámot sem tudják megkülönböztetni a hírektől.
Az amerikai Stanford University egykor dékánja szerint egy hozzájuk készülő diáknak ezeket már tudnia kell, de ha nem megy valaki elitegyetemre, akkor is fontos alapkészségek ezek.
A világ legnagyobb magánerőből alapított ösztöndíjprogramját hozta létre az amerikai Stanford University. A cél nem kisebb, mint a világ új vezetőinek kinevelése.
Egy miskolci oktató levédette Magyarországon a Complex Instruction Program nevű oktatási-tanulási programot. Ez azért érdekes, mert a módszert az Egyesült Államokban fejlesztették ki, és a kitalálói szabadon felhasználhatóvá tették.
A Quacquarelli Symonds (QS) évente összeállítja a világ legjobb egyetemeinek listáját. Az elsők közé évek óta szinte ugyanazok az intézmények kerülnek be, és főleg angolszász egyetemek tarolnak. De mennyibe kerül, ha valaki külföldiként szeretne a világ legjobb egyetemeinek egyikén tanulni? Megnéztük, hogy milyen tandíjra kell felkészülnie egy magyar hallgatónak ezeken az egyetemeken.
Legtöbbször USA-beli egyetemek tanszékeiről kerülnek ki a Nobel-díjasok, de ott is van egy kiemelkedő intézmény, amelynek az elmúlt 15 évben hét kutatója is megkapta a világ egyik leghíresebb elismerését.
Az amerikai Stanford Egyetem kutatói kapták a legtöbb Nobel-díjat 2000 óta a The Times brit napilap által összeállított Higher Education című felsőoktatási szakfolyóirat szerint.
Először ítélték oda nőnek a matematika Nobel-díjának is nevezett Fields-érmet. Marjam Mirzakani, az amerikai Stanford Egyetem iráni professzora az egyike annak a négy díjazottnak, akik átvehették az elismerést szerdán a Matematikusok Nemzetközi Szövetségének (IMU) idei szöuli ülésén.
Már kétmillióan nézték meg a YouTube-on azt videót, amelyet a Stanford készített: Chao-Lin Kuo prosszor bekopog Andrei Linde professzorhoz, és közli vele, hogy bizonyítékot találtak a táguló univerzum elméletére - arra, amit az idős fizikus egész életében tanulmányozott.
Ahogy az elmúlt években mindig, idén is a Harvard nyerte el az Egyesült Államok leggazdagabb egyeteme címet.
Az amerikai Stanford egyik kutatója azt állítja, hogy a mai emberek értelmileg és érzelmileg kevésbé fejlettek, mint...
A tavaszi szemesztertől az Egyesült Államok egyik legnevesebb egyetemén, a Stanfordon tanít a PayPal társalapítója...