Aranyszabályok az érettségire - ezekre (is) kell figyelni a tanulás mellett
Ahhoz, hogy a vizsgátok sikeres legyen, nemcsak tanulni és gyakorolni érdemes, hanem néhány szabályt is érdemes betartani.
Ahhoz, hogy a vizsgátok sikeres legyen, nemcsak tanulni és gyakorolni érdemes, hanem néhány szabályt is érdemes betartani.
Alig másfél hét múlva kezdődnek az idei érettségik. Mutatjuk, hogyan tudtok gyakorolni a matekvizsgára az utolsó pillanatokban.
Miért fontos, hogy megnézzétek, mit hol találtok a négyjegyű függvénytáblázatban? És miért érdemes magatokkal vinni némi taxipénzt a vizsga reggelén? Összeszedtük az összes hibát, ami sokszor előfordul az érettségin (vagy a vizsgák előtt), de könnyen elkerülhető lenne.
Orbán Viktor ma reggeli interjújában a középiskolások oltásáról is beszélt.
Hamarosan eljön a nagy nap, amikor ott fogtok ülni a feladatsorok felett, és el kellene kezdenetek megoldani őket. De mégis hogyan? Melyik feladatot érdemes először megoldani, és mi az, amit jobb, ha a végére hagytok? Cikksorozatunk második részében többek között a jó időbeosztásnak jártunk utána.
Összegyűjtöttük a legjobb ingyenes lehetőségeket az érettségi felkészüléshez: online előadássorozatok, videók, adattárak és szaktanári tippek egy helyen, akár matekból, akár töriből vagy más tárgyból érzitek úgy, hogy szükségetek lenne még egy kis doppingra.
"Szerintem ne izgulj!", "igyál sok folyadékot a vizsga előtt" és társaik. Szerencsére az érettségi előtt mindenkinek van pár jó ötlete. Összeszedtük a legjobbakat.
Gondban vagytok a statisztikával? Esetleg a logaritmus vagy éppen a geometria megy nehezebben? Egy hiánypótló YouTube-csatornának köszönhetően már néhány óra alatt bővülhet a matekérettségihez szükséges tudásotok.
A történelmi atlasz is a legjobb legális puskák közé tartozik, tényleg mindent megtaláltok benne, ami csak kell: évszámokat, ábrákat és uralkodói adatokat. De mikor és hogyan érdemes használni? Cikksorozatunk második részében az atlaszhasználattal foglalkozunk.
Nincsenek könnyű helyzetben az idei érettségizők. Vajon az online órák elegendők ahhoz, hogy rendesen fel lehessen készülni a matekérességire? Milyen gyakorlási lehetőségekkel tudjátok kiegészíteni a távoktatást? És tényleg az a legfontosabb, hogy 100 százalékos érettségit írjatok? Többek között ezekre a kérdésekre kerestük a választ Krasznai Blankával, a Studium Generale (SG) matek szekciójának vezetőjével.
Nem lesz egyszerű dolguk az idén érettségizőknek: fél év otthoni tanulás után kell jól teljesíteniük az írásbeli vizsgákon. A következő két hétben az Eduline-on szaktanárok segítségével járunk utána, hogyan lehet felpörgetni a felkészülést a vizsgák előtti napokban, milyen buktatói vannak a különböző feladattípusoknak, mire érdemes odafigyelni. Cikksorozatunk első részében a töriérettségivel és az otthoni felkészülési alternatívákkal foglalkozunk.
Ha úgy érzitek, szükségetek lenne még egy kis gyakorlásra a matekérettségihez, esetleg vannak fekete foltok a tananyagban, akkor jó helyen jártok, ugyanis most egy olyan oldalt ajánlunk, amelynek a segítségével témakörök szerint készülhettek a vizsgára.
Az oldalra feladatok és lehetséges vizsgatételek ezreit töltötték fel a nyolcadikos záróvizsga, illetve az érettségi tantárgyak mindegyikéből.
Alig másfél hét múlva kezdődik az érettségi. A felkészülés azonban nem csak a tananyagon múlik, mentálisan is ideje magasabb fokozatra kapcsolni - összeszedtünk három olyan hibát, amit mindenképpen kerüljetek el a következő hetekben.
Ha ti is azoknak a táborát erősítitek, akik számára a matek a legnagyobb mumus, akkor most jó hírünk van, egy ismert felkészítőtanár segítségével készülhettek a vizsgákra - teljesen ingyen.
Múlt héten kiderült, hogy a legtöbb tárgyból idén sem lesznek szóbeli érettségi vizsgák, de mikor és kiknek kell mégis szóbelizniük? Lehet-e szóban javítani, és jár-e nyelvvizsga az emelt szintű nyelvi érettségiért? Összeszedtük a legfontosabb kérdéseket a 2021-es érettségiről.
Már hónapok óta tart a digitális oktatás, így teljesen érthető, ha fogy a motivációtok és azt érzitek, egyre nehezebben tudtok a tanulásra koncentrálni. Éppen ezért most összegyűjtöttünk néhány tanácsot, ami átlendíthet benneteket ezen az állapoton.
Online felkészüléssel és kiscsoportos konzultációkkal fel lehet készülni a vizsgákra - a minisztérium szerint a jelenleg érvényes szabályozás nem diszkriminatív, kizárólag a képzések jellegéhez igazodik.
Úgy, hogy kitöltitek az előző évek feladatsorait. Ezért most összegyűjtöttük nektek azokat a linkeket, amelyek a gyakorlás során hasznosak lehetnek.
Ha nem javul a járványügyi helyzet, elképzelhető, hogy 2021-ben is módosítanak az érettségi szabályokon – bár az oktatási államtitkárság most még „normál menetrendre” készül. De vajon milyen megoldások jöhetnek szóba? Összeszedtük a lehetséges alternatívákat.