Alig másfél hét múlva kezdődnek az idei érettségik. Mutatjuk, hogyan tudtok gyakorolni a matekvizsgára az utolsó pillanatokban.
A legegyszerűbb megoldás: korábbi évek feladatsorai
Ha szeretnétek kipróbálni magatokat a vizsgák előtt, akkor nincs más dolgotok, csak nyissátok meg a feladatlapokat, és az érettségi időkeretet betartva oldjátok meg a feladatokat.
A tavaly májusi középszintű matekérettségi feladatait itt, az emelt szintűt pedig itt nézhetitek meg, illetve ezeken a linkeken a feladatok megoldásait is megtaláljátok. A 2019-es feladatsorokat itt találjátok középszinten és emelt szinten, a 2018-as matekérettségi feladatait itt oldhatjátok meg középszinten, itt pedig emelt szinten. A 2017-es középszintű feladatsorait itt, az emeltet itt találjátok.
Az előző évek összes feladatlapját és a hozzájuk tartozó megoldókulcsokat pedig itt nézhetitek meg.
Készüljetek az idei próbaérettségikkel
Jó hírünk van azoknak is, akik már kifogytak az érettségi gyakorlófeladatokból, ugyanis a Studium Generale idén is tartott próbaérettségiket. A matek vizsga közép- és emelt szintű feladatsorait és megoldásait itt, a történelmet itt, a közgazdaságtant pedig itt nézhetitek meg.
Feküdjetek rá a legnehezebb témakörökre
Gondban vagytok a valószínűségszámítással? Esetleg az exponenciális és logaritmusos feladatok jelentenek problémát, vagy éppen az egyenletekkel gyűlik meg a bajotok? A Studium Generale mindenkire gondolt, aki bizonytalannak érzi a matektudását. A Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítője ugyanis nem egyszerűen összegyűjtötte a korábbi évek érettségi feladatsorait, hanem témakörökre és szintekre (középszint és emelt szint) bontva készített belőlük feladatlapokat. Ezeket, illetve az egyes feladatsorokhoz tartozó javítókulcsokat bárki letöltheti innen.
Nézzétek végig egy ismert felkészítőtanár videókurzusát
Korábban már írtunk róla, hogy a Korrepeta.hu edukciós oldal az országos hírű felkészítőtanár, Gerőcs László, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlógimnáziumának matematikatanára vezetésével készített ingyenes videókurzust az érettségizőknek. A fejlesztők a középszintű és az emelt szintű vizsgázókra egyaránt gondoltak: a középszinten vizsgázóknak 20+1, az emelteseknek pedig 16+1 epizódos kurzus készült, amelynek minden részén a saját tempótokban haladhattok végig.
Ha már unjátok a papír alapú felkészülést
Ebben az alkalmazásban olyan 30 pontos teszteket tölthettek ki, amelyek a matek érettségi első részéhez hasonlítanak. A legtöbb feladatnál megnézhetitek a magyarázatokat és a megoldáshoz szükséges képleteket is. A befejezett tesztsorokra pontokat kaptok és ezekről az alkalmazás statisztikát is vezet nektek. Az app egyik előnye, hogy a feladatsorokat tetszőleges sorrendben lehet kitölteni, illetve bármikor újra kezdhetitek őket.
Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.
És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.
Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.
Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat, itt pedig feliratkozhattok hírlevelünkre. A 2021-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.
|
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|