Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Úgy érzitek, hogy a vizsgaidőszakkal együtt az energiátok is elszállt? Pedig most kezdődik az egyetem/főiskola kellemes része, a szorgalmi időszak. Így turbózhatjátok fel a tavaszt.
1900 és 1990 között készült, az intézmény mindennapjait megörökítő fotókat keres az Eötvös Loránd Tudományegyetem. Az egyetem 20. századi történetét bemutató közösségi archívumot a Fortepan segítségével szeretnék mindenki számára elérhetővé tenni.
Hamarosan kezdődik a 2015-ös felvételi: összegyűjtöttük azt a négy dolgot, amelyért - a megszerzett tudáson kívül - érdemes jelentkezni egyetemre, főiskolára.
A nyugodt karácsonynak már akkor búcsút mondtatok, amikor bekerültetek az egyetemre vagy főiskolára - de hogy már ajándékvásárlás közben is műszaki és közgázos görbék járnak a fejetekben? A mémgyárosok terméséből válogattunk.
A vizsgabeosztásotok borzalmas, a vizsga előtt teljesen leblokkoltok, a prof pedig nem ismeri a könyörületességet? Ezek a vizsgaidőszak legrosszabb pillanatai.
Későn kaptok észbe, és a vizsgaidőszak kellős közepén mentek el könyvtárba (persze hiába), időnként hagyjátok magatokat elcsábítani a szerdai egyetemi buliba, átgondolatlanul rakjátok össze a vizsganaptárt - íme, nyolc hiba, amit minden egyetemista és főiskolás elkövet a vizsgaidőszakban.
Már csak néhány hét, és kezdődik a téli szünet - na meg a vizsgaidőszak. A betervezett pihenést viszont nem csak a tanulás húzhatja keresztül. Hét mondat tanároktól, főnököktől, szülőktől, amelyeket egy hallgató sem szeretne hallani.
Nem csak Budapesten jó egyetemistának lenni: ma körbejárjuk a legjobb pécsi szórakozóhelyeket, és azt is megnézzük, anyagilag jobban jártok-e, ha vidéken tanultok tovább.
A csütörtöki bulik, a legjobb professzorok, az egyetemi napok, sőt még a büfé jellegzetes melegszendvicse is sokáig hiányozni fog az egyetem befejezése után - viszont a következő tíz dologtól valószínűleg szívesen elbúcsúztok majd.
Már hónap közepén elfogy a pénzetek, ezért minden jó programot ki kell hagynotok, és be kell érnetek a májkrémes kenyérrel? Tíz spórolási tipp egyetemistáknak.
Rájöttetek, hogy kénytelenek vagytok választani a jó jegyek és a társasági élet között? Egész órán facebookoztok, aztán az utolsó percekben ébredtek rá arra, hogy jobb lett volna jegyzetelni? Már több mint egy hónapja tart a szorgalmi időszak az egyetemeken és főiskolákon - magatokra ismertek?
A reggeli vagy a késő délutáni előadásokon nem ritka, hogy egy-két hallgató a hátsó sorba ül, hogy tudjon egy kicsit szunyókálni. Ez az egyetemista azonban felkészülten érkezett az órára - ez a nap képe.
Az egyetemisták fele átlagosan hat kilót szed fel a diplomaosztóig, de van, aki 30 kilóval nyom többet, mint középiskolásként. Az elhízás oka az egészségtelen táplálkozás mellett a stresszes életmód és az alkoholfogyasztás - derült ki a brit Slimming World szervezet felméréséből.