Mi a határideje a nyelvvizsga-bizonyítványok feltöltésének a 2020-as felvételin?
Még nincs nyelvvizsgátok, de a következő hónapokban szeretnétek megszerezni? Meddig kell feltöltenetek, ha azt szeretnétek, hogy ezt pluszpontként számolják el a felvételin? Mutatjuk a részleteket.
Milyen feltételekkel igényelhettek egyszerre több diákhitelt?
Felvehető ugyanarra a képzésre a Diákhitel1 és Diákhitel2? Kik vehetik fel a Nyelvtanulási Diákhitelt? Mi a különbség a hitelek között és meddig kell igényelni őket? Mutatjuk a részleteket.
Ez a nyelvtanulás legjobb módja: a kedvenc zenéitekkel fejleszthetitek a tudásotokat
Egy napot sem tudtok elképzelni a fej- vagy fülhallgatótok nélkül? Nem is kell. Ezekkel az alkalmazásokkal nemcsak zenét hallgathattok, hanem az adott nyelvet is gyakorolhatjátok, a szövegértési képességeteket, a kiejtéseteket és a szókincseteket fejleszthetitek.
Felvételizők, figyelem! Ezt a követelményt érdemes figyelembe venni a jelentkezésnél
Milyen nyelvvizsgát kell szereznetek ahhoz, hogy diplomát kaphassatok alap- vagy mesterképzésen? Mi a helyzet a felsőoktatási szakképzéssel? A szabályok szakonként eltérhetnek, ezért érdemes a pontos követelménynek még a jelentkezés előtt utánajárni, hogy az esetleges nyelvtanulással is kalkulálhassatok.
Nyelvvizsga a diplomához: diákhitelből finanszírozhatjátok a költségeket
Kik vehetik fel a Nyelvtanulási Diákhitelt, mekkora összeget igényelhettek, és mit kell tudni a törlesztésről? Itt vannak a tudnivalók.
Több mint 65 ezer sikeres nyelvvizsgázó kapta vissza a nyelvvizsga árát
Az elmúlt két évben már több mint 65 ezer fiatal igényelte és kapta vissza a sikeres nyelvvizsgájának az árát, ami összesen kétmilliárd forintnyi összeget jelent.
Ezekért a nyelvvizsga-bizonyítványokért is kaphattok többletpontot: minden infó a honosításról
Hogyan honosíthatjátok a külföldi nyelvvizsgátokat, mennyibe kerül az eljárás, és milyen határidőkre kell figyelni?
Ingyenes appok nyelvtanuláshoz: ezeket érdemes letöltenetek
Az angol és a német nyelv már jól megy, ezért kipróbálnátok valami újat? Kezdjétek ingyenes alkalmazásokkal, így meglátjátok, tetszik-e egyáltalán az adott nyelv. Most összegyűjtöttünk néhányat, amelyekkel akár spanyolul, franciául, kínaiul vagy svédül is tanulhattok.
Csökkenti az óraszámot az új Nemzeti alaptanterv, több a munkanélküli fiatal - a hét hírei röviden
A héten részletek derültek ki a szeptembertől bevezetésre kerülő új Nemzeti alaptantervről. Nőtt a munkanélküliek száma a 15-24 évesek körében. Összefoglaltuk, hogyan változnak az állami ösztöndíjas képzés szabályai, a felvételi jelentkezési határidő közeledtével tippeket adtunk a szakválasztáshoz, és megnéztük, mennyit kell fizetni a legnépszerűbb nyelvvizsgákért 2020-ban. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei és cikkei.
Szókincsfejlesztés bármilyen nyelven: appajánló nyelvtanuláshoz
Szódolgozatokhoz, saját szókincsfejlesztéshez ajánlunk nektek egy szuper applikációt, amelyet internet nélkül is használhattok bármikor.
Ezekkel a sorozatokkal erőfeszítés nélkül tanulhattok angolul és a szókincseteket is fejleszthetitek
Sokan azt gondolják, hogy nyelveket tanulni csak unalmas tankönyvekből és órai keretek között lehet, pedig ez egyáltalán nincs így. Rengeteg alternatíva létezik, amivel élvezetesebb lehet a tanulás. Ilyen például a sorozatnézés, amivel a szórakozáson kívül a tudásotokat is fejleszthetitek.
Ennyit kell fizetni a felsőfokú nyelvvizsgáért 2020-ban: itt a teljes lista
A diploma megszerzéséhez vagy a munkátok miatt szükségetek van egy felsőfokú nyelvvizsgára? Utánajártunk, mennyit kell fizetnetek az írásbeli, szóbeli és komplex vizsgáért 2020-ban a legnépszerűbb nyelvvizsgaközpontokban.
Egyetemisták, figyelem! Az ilyen típusú nyelvvizsgákat nem fogadják el a diplomához
Ha évekkel ezelőtt az egyetemen tettetek nyelvvizsgát, amit akkor elfogadtak a diplomához, most – az újabb diplomához – már nem tudják elfogadni. Miért lehetséges ez, és mi a teendő ilyenkor? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Így is szerezhettek nyelvvizsgát: mikor számít az emelt szintű nyelvi érettségi?
Nem mindenkinek éri meg, de pontosan mikor jár nyelvvizsga az emelt szintű nyelvi érettségiért? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.
Itt vannak a 2020-as árak: ennyit kell fizetnetek a legnépszerűbb középfokú nyelvvizsgákért
Mennyit kell fizetni a legnépszerűbb általános középfokú nyelvvizsgákért? Változtak-e az árak tavalyiakhoz képest? Utánajártunk.
Közösségi tanulás online: ezzel az ingyenes appal a nyelvtudásnál jóval többet kaptok
Szívesen tanulnátok együtt anyanyelvi beszélőkkel vagy éppen olyanokkal, akik tőletek sok ezer kilométerre próbálkoznak ugyanazzal a nyelvvel? Közben pedig megismerkednétek a látnivalókkal, helyi szokásokkal is, esetleg egy utazáshoz vagy a kiköltözéshez szeretnétek infókat? Akkor ez az app nektek való.
Elmaradt a nagy vizsgaláz: kevesebben nyelvvizsgáztak tavaly, mint 2018-ban
Úgy tűnik, hogy tavaly csökkent a nyelvvizsgázók száma: novemberig összesen 111 ezer jelentkező volt, miközben egy évvel korábban a teljes évben még 120 ezer - írja a hétfői Világgazdaság, az Oktatási Hivatal adataira hivatkozva.
Így tanulhattok nyelveket akár zenehallgatás közben is: mire jó a Spotify?
Az előző cikkünkben arról írtunk, hogyan lehet a Netflix-et nyelvtanuláshoz hatékonyan felhasználni. A mostani írásban pedig arról lesz szó, hogyan lehet a másik nagy népszerűségnek örvendő oldalt, a Spotify-t igazán jól kihasználni, ha valaki nyelvet szeretne tanulni.
Nyelvtanulás másképp: hogyan használható a Netflix a gyakorláshoz?
Van egy alapvető félreértés a tanulással kapcsolatban, mégpedig az, hogy a tanulás egyértelműen valami rossz dolog. Igaz, hogy a sok iskolai rossz élmény csak rásegít erre, de ha visszatérünk a tanulás valódi mivoltához, kiderül, hogy ez nem is rossz, hanem valami izgalmas dolog. Ebben a cikksorozatban olyan lehetőségeket mutatunk, amivel nem is gondoltátok volna, hogy tanulhattok.
Így kaphatjátok vissza a nyelvvizsgátok díját 2020-ban
Mekkora összeget kaphattok vissza az első sikeres nyelvvizsga árából 2020-ban, és hogyan igényelhetitek vissza a vizsga díját? Itt vannak a részletek.