Dobogós helyezéseket szerzett a magyar csapat a hannoveri Európai Ifjúsági Robotkupán
Egy második és két harmadik helyezést szerzett a magyar csapat a németországi Hannoverben megrendezett Európai Ifjúsági Robotkupán.
Itt vannak a dátumok: ezeken a szombatokon kell jövőre dolgozni és suliba menni
A január 1-től érvényes rendelet szerint ezeken a szombatokon kell majd dolgozni, és suliba menni jövőre.
Magániskolák: szakmai szervezetek nélkül ne születhessen döntés a diákok státuszáról
Jelentős szakmai kérdéseket érint, mégsem volt róla társadalmi, szakmai egyeztetés – többek között ezt írja a köznevelési törvény módosító csomagjáról az Alternatív és Magániskolák Egyesülete.
Két férfit letartóztatott a rendőrség az angliai matekvizsga kérdéseinek kiszivárogtatása ügyében
A rendőrség letartóztatta és hétfőn őrizetbe vette azt a két férfit, akik kiszivárogtathatták az Edexcel matekvizsga-feladatokat – írja a BBC.
1200 hetedikest mentorálnak egyetemisták a következő tanévtől
Megnyílt a Tanítsunk Magyarországért program első nyári tábora Nyíregyházán, a kezdeményezés keretében a következő tanévtől mintegy 1200 hetedik osztályos kisdiákot mentorál majd több mint háromszáz egyetemi hallgató - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
Több száz iskolát kellett bezárni a légszennyezettség miatt Malajziában
Több mint 400 iskolát zártak be keddig a malahziai Johor tartományban, miután 75 diáknál jelentkeztek hányásos, nehéz légzéses tünetek.
Jövőre már az ügyfékaput is használhatják a szülők a beiratkozáshoz
A 2019/2020-as tanévben már az ügyfélkapun keresztül is el lehet majd intézni az iskolai beiratkozást – közölte a Klebelsberg Központ.
Megvan a nyelvi kompetenciamérés eredménye is: a budapesti iskolások jobban teljesítenek
Május 22-én írták az általános iskolák 6. és 8. osztályai a nyelvi kompetenciamérés feladatait. Évek óta látható tendencia, hogy sokkal jobb eredményeket érnek el a budapesti iskolások, mint a községi iskolákban tanulók.
Fontos infó diákoknak: független vizsgabizottság előtt is tehetnek javítóvizsgát
A tanuló joga, hogy független vizsgabizottság előtt tegyen javítóvizsgát – hívta fel a figyelmet az egyik szülői szervezet.
Önálló életpályamodellt alakíthatnak ki a szakképzésben dolgozó tanároknak
Önálló életpályamodellt kell kialakítani speciális foglalkoztatási és bérezési feltételekkel – idézi a szakképzési stratégiát a Magyar Hírlap.
Ezért sem lenne jó, ha eltörölnék a rugalmas iskolakezdést
Szakmailag kifogásolható az a törvénymódosító javaslat, amely megszüntetné a rugalmas iskolakezdést – írja a Népszava.
OECD: elöregedett a tanári szakma, de a magyar pedagógusok felkészültebbek az átlagnál
Nemzetközi összehasonlításban kevesebbet fegyelmeznek, sokat gyakoroltatnak és felkészültebbnek érzik magukat az átlagnál a magyar pedagógusok. A kiscsoportos és projektalapú feladatmegoldás ugyanakkor itthon még kevésbé jellemző - derül ki az OECD tanítási módszereket vizsgáló legújabb felméréséből, amelyet a hétfői Magyar Nemzet ismertet.
„Most már szinte lasszóval sem lehet óvodapedagógust fogni" - több százan hiányoznak a rendszerből
„Most már szinte lasszóval sem lehet óvodapedagógust fogni” – mondta az Eduline-nak Verba Attiláné, a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) óvodapedagógiai tagozatának elnöke. Az egész pedagóguspályát érinti az elöregedés, becslések szerint öt éven belül az óvodapedagógusok egyharmada nyugdíjba megy vagy elhagyja a pályát, és nincs utánpótlás.
Megvannak a 2018-as kompetenciamérés eredményei: elszomorító teljesítmény a szakközépiskolákban
Nem változott a hatodikos, nyolcadikos és tizedikes diákok matematikai és szövegértési készsége az előző évekhez képest - derül ki a 2018-as kompetenciamérés eredményiből. A szakközépiskolások eredményei viszont továbbra is tragikusak.
Elkezdődtek a vándortáborok: több mint 11 ezer diák és tanár indul útnak ezen a nyáron
Több mint 11 ezer diák és tanár indul útnak ezen a nyáron 19 különböző erdei, vízi és kerékpáros vándortábor-útvonalon. A harmadik éve futó program egyik célja az is, hogy a természetjárást a felsőtagozatos és középiskolás diákokkal megszerettesse.
Magántanulók, pedagógushiány, igazgatóválasztás: a köznevelési törvényről vitáznak
A köznevelési törvény módosításának vitájával folytatta pénteki munkáját az Országgyűlés. A kormányzati előterjesztés érinti egyebek mellett az intézményvezetőket, a magántanulói jogviszonyt és a tankönyvellátás szabályozását.
Megkezdődött a vita a köznevelési törvény módosítási javaslatáról
Megkezdődött a köznevelési törvény módosító csomagjának vitája az Országgyűlésben.
Nem kapott érdemi választ a követeléseire a kormánytól a PSZ
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) bizonyítottnak látja, hogy indokolt volt az őszi akciósorozat bejelentése a 2019. június 13-án tartott tanévzáró sajtótájékoztatón, ugyanis a szakszervezet a Köznevelési Érdekegyeztető Tanács június 20-án tartott ülésén sem kapott érdemi választ követeléseire a kormány képviselőjétől – írja a szakszervezet pénteki közleményében.
Minisztériumi átszervezések miatt csúszott fél évet a tanodák kifizetése
A nehéz helyzetbe került tanodák helyzete végre megoldódni látszik: elindultak az állami kifizetések.
Működik a rendszer abban az iskolában, ahol 15 napot is igazolhatnak a szülők
Két éve működik így az intézmény és úgy tűnik, bevált a rendszer.