370 millió forintért a győri egyetemé lett Dzsudzsák Balázs egészségügyi cége
A tranzakció lebonyolításában Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is részt vett.
A távozó Corvinus-rektor a vizsgabotrányról: „egy hallgatónk benyújtott egy méltányossági kérelmet”
Elmondása alapján bár ő nem ismeri őket, tudja, hogy a hallgató szülei több oktatóval beszéltek, „ami nem helyes”.
"Nehéz bejutni államira, de legalább nem alapítványi" – ezt gondolja egy hallgató az ELTE jogász képzéséről
Sokan történelemből emelteznek, rengeteget készülnek az érettségire, több nyelvvizsgájuk van, teljesítményükkel legalább 450 pontot elérnek a felvételin, mégsem sikerül bejutniuk az Eötvös Loránd Tudományegyetem államilag támogatott jogi képzésére. Ákossal beszélgettünk, aki 2020-ban felvételizett, pont, amikor bevezették azt, hogy minimumponthatár helyett inkább nyolcvanra korlátozzák az államilag támogatott helyek számát.
Hiába az új rektori pályázat, továbbra sincs esélye a Zeneakadémia jelöltjének
Bár a pályázatot Csák János kulturális és innovációs miniszter ígérete szerint valóban kibővítették, a Zeneakadémia jelöltje, Kutnyánszky Csaba továbbra sem felel meg a feltételeknek.
Így alakult a HVG egyetemi rangsora hallgatói kiválóság szerint
Mint minden évben, a HVG idén is összeállította a felsőoktatási intézmények rangsorát, ami alapján láthatjuk, hogy néz ki az egyetemek sorrendje összetett képzés, hallgatói kiválóság és oktatói kiválóság szerint. Most a hallgatói kiválóság alapján összeállított listát mutatjuk meg nektek.
Megjöttek az érettségi eredmények, az Oxfordi Egyetemen kezdheti a szeptembert egy magyar diáklány - ezek voltak a hét legfontosabb hírei
Közzétette az idei érettségi összesített eredményeit az Oktatási Hivatal, közben pedig már csak néhány nap választ el minket az idei felsőoktatási felvételi ponthatárhúzásáig. Erasmus-ügyben viszont még mindig nincs megegyezés, a magyar oktatási rendszerrel szemben pedig már egy világszervezet elnöke is nemtetszését fejezte ki. Mutatjuk, mik voltak a hét legfontosabb történései.
Lekörözték az ELTE-t: mutatjuk a HVG 2023-as oktatói kiválósági rangsorát
Se az első, se a második helyre nem került be az Eötvös Loránd Tudományegyetem a HVG Diploma oktatói kiválósági listáján, de a 2023-as lista ezen kívül is tartogat meglepetéseket. Mutatjuk, hogyan rangsorolta idén a HVG a felsőoktatási intézményeket azok oktatói szerint.
"Meglepődtek, mert megjelentem a semmiből egy ilyen tervvel" - a világ legjobb egyetemére nyert felvételt egy magyar diáklány
Sikora Gréta már leadta a jelentkezését a Budapesti Corvinus Egyetemre, amikor úgy döntött, jelentkezik az Oxfordi Egyetem Economics and Management szakára is. A képzésre végül mindössze a jelentkezők 5 százaléka került be, köztük a gyöngyösi diáklány is.
Megszólalt a vizsgabotrányról Takáts Előd, a Corvinus egyetem távozó rektora
A Budapesti Corvinus Egyetem távozó rektora a Telex podcastjában beszélt a távozásáról, annak okairól és a vizsgabotrányról is.
Az NMHH és Pázmány Péter Katolikus Egyetem közösen neveli médiatudatosságra a diákokat
Együttműködési megállapodás született a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) között annak érdekében, hogy médiatudatosságra sarkallják a diákokat. Az NMHH a közszolgálati médiaszolgáltatások számáról és az általuk használt médiaszolgáltatási lehetőségekről döntő szabályozó szerv.
Itt a teljes lista: ezek a legjobb magyar egyetemek a HVG 2023-as felsőoktatási rangsorában
Bár a lista még tavaly novemberben jelent meg, a felsőoktatási felvételi miatt újra aktuális. Mutatjuk a rangsort.
Miért dobálják a végzősök a talár sapkáját a diplomaosztókon?
A hagyomány eredetét a tengerentúlon, olyan helyen kell keresni, ahol még volt is konkrét szerepe a sapkáknak, nem csak beszereztek egyet a diplomaosztó előtt.
Biciklis nyomkövető és komposztfarm az elismert ELTE-s startup-projektek között
A társadalmi vállalkozásokat térképre rakó kezdeményezés pedig a társadalmi hatásáért jutott döntőbe.
Kiberbiztonsági és nukleáris jogi képzéseket indít a Széchenyi István Egyetem jogtudományi kara
Az egyetem vezetősége és adjunktusai szerint ezekre azért van szükség, mert az elmúlt években megszaporodtak a kibertámadások okozta károk, továbbá a "jelenlegi energetikai környezetben fontos", hogy legyenek olyan nukleáris szakemberek, akik ismerik a jogalkotási folyamatokat.
"Nyári szünet van" - őszig nem tárgyalnak a befagyasztott Erasmus forrásokról
Hiába a november 23-i határidő, Navracsics Tibor miniszter szerint legkésőbb csak szeptemberben folytatódhatnak a tárgyalások a befagyasztott uniós pénzekről.
Kibővítik a Zeneakadémia rektori pályázatát, de a zenetudósoknak továbbra sincs esélye
Csák János kulturális és innovációs miniszter szerint olyan személyre van szükség, aki példakép tud lenni a művészetével, nem pedig "egy hivatalnokra."
Nem félnek tőle, de óvatosak vele: így kezelik a brit egyetemek a mesterséges intelligenciát
Használjuk, de ésszel – így foglalható össze a 24 brit egyetemet – köztük a Cambridge-et, az Oxfordot, a Birminghamet és a Durhamot is – összefogó Russell Group múlt héten kiadott iránymutatása arról, mit kezdjenek a generatív mesterséges intelligencián alapuló, folyamatosan fejlesztett eszközökkel.
Öt magyar is részt vesz a csillagászati diákolimpián Lengyelországban
Öt magyar - három lány és két fiú versenyző - utazik Lengyelországba a XVI. Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpiára (IOAA).
Az ELTE-re vagy Corvinusra jársz és albérletet keresel? Akkor ezt a cikket érdemes elolvasnod
2021-ben indította el közös programját az ingatlan.com, az ELTE és a Budapesti Corvinus Egyetem, amiben megfizethető lakhatással szeretnék támogatni a két egyetem hallgatóit Budapesten. A program a 2023-as őszi félévben is újra igénybe vehető.
Közel 4500 hallgató maradhat jövőre Erasmus nélkül, ha nem születik megállapodás az elkövetkezendő hónapokban
Bár a támogatások egyelőre jövő nyárig biztosítva vannak, megegyezés hiányában 2024 őszétől több mint 4450 hallgató maradhat ki a külföldi csereprogramból.