Diploma teljesen ingyen? Így tanulhattok Norvégiában
Idén érettségiztek vagy diplomáztok, és külföldi továbbtanulásban gondolkodtok? Cikksorozatunkban megnézzük, milyen az egyes országok felsőoktatási rendszere és hogyan jelentkezhettek. Hatodik rész: Norvégia.
Emelni akarják a jogászképzés színvonalát
Az igazságügyi miniszter szerint meg kell erősíteni a jogászképzés színvonalát.
Közös állásfoglalást adtak ki a kommunikáció szak védelmében
Közös állásfoglalást adott ki öt egyetem kommunikáció- és médiatudományt oktató tanszéke, valamint a Médiakutató Alapítvány a kommunikációs alapképzés tervezett megszüntetése ellen.
Palkovics: akár szeptembertől jöhetnek a felsőoktatási konzisztóriumok
Akár már szeptembertől, de legkésőbb jövő év januárjától megkezdhetik működésüket a felsőoktatási intézmények új típusú tanácsadó testületei, a konzisztóriumok, amelyek több területen - így a rektor személyét és az intézmény költségvetését illetően is - egyetértési joggal bírnak majd - mondta el Palkovics László felsőoktatási államtitkár az MTI kérdésére.
Íme az Egyesült Államok legszebb egyetemei - képekkel
A University of North Carolina, a Dartmouth College, és a Stanford is szerepel a tíz legszebb amerikai egyetem listáján.
Megvannak, kik lépnek fel az idei EFOTT-on
A Tankcsapda, az Anna & the Barbies, a Pannonia Allstars Ska Orchestra (PASO) és mások is fellépnek Velencén az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozóján (EFOTT), amelyet 40. alkalommal rendeznek meg.
Mindenki adott be kérelmet, de csak 23-an nyertek
Az idén első körben 23 intézmény 6,3 milliárd forintnyi támogatást kap a Felsőoktatási Struktúraátalakítási Alapból - jelentette be Palkovics László felsőoktatási államtitkár pénteken Budapesten.
Kétszeresére nőhet a közép-európai ösztöndíjasok száma
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma csaknem duplájára, 59 millió forintra emelte a CEEPUS ösztöndíj-program éves költségvetését, így a következő tanévtől minden eddiginél magasabb összegű támogatási keret biztosítja a közép-európai regionális ösztöndíjas tapasztalatszerzést - közölte a programot koordináló Tempus Közalapítvány.
Íme, ezek lesznek a legkapósabb magyar diplomák a jövőben
Számos területen folyamatos a diplomás szakemberhiány, ugyanakkor a frissen végzettekkel szemben sokszor bizalmatlanok a cégvezetők – ez derült ki abból a kutatásból, amit a HVG HR Center megbízásából a GVI és az Aon Hewitt végzett. A vizsgálat előrevetítette azt is, milyen diplomákat lesz érdemes szerezni a jövőben.
Tíz dolog, ami hiányozni fog az egyetemről, ha elkezdtek dolgozni
Ellógni egy értekezletet, péntekenként kihagyni a munkát, vagy ingyenes kondibérletet szerezni? A "való életben" ez nem lesz olyan egyszerű, mint amilyen az egyetemen volt. A Buzzfeed válogatásából szemezgettünk.
Így tanulhattok külföldön teljesen ingyen: minden infó a skót felsőoktatásról
Idén érettségiztek vagy diplomáztok, és külföldi továbbtanulásban gondolkodtok? Cikksorozatunkban megnézzük, milyen az egyes országok felsőoktatási rendszere és hogyan jelentkezhettek. Ötödik rész: Skócia.
Gólyatábori erőszak: elkezdődött a fotós pere
Zárt ajtók mögött, a nyilvánosság kizárásával kezdődött meg annak a fotósnak a tárgyalása, aki a gyanú szerint megerőszakolt egy lányt az Eötvös Loránd Tudományegyetem fonyódligeti gólyatáborában.
Íme 10 gondolat, ami minden hallgató fejében megfordul az egyetem vége felé
Ezek a gondolatok tuti a ti fejetekben is meg fognak fordulni, ha befejezitek az egyetemet vagy a főiskolát.
Így szerezhettek ösztöndíjat: San Fransiscóban tanulhattok – ingyen
A világ legsikeresebb startupjai várják a magyar hallgatókat, akik betekintést nyerhetnek a cégek életébe.
Ezeket a területeket "hagyják ott" a leggyakrabban a hallgatók
Minden ötödik diák tanul tovább mesterképzésben vagy másik alap-, illetve osztatlan képzésben, esetleg - jóval kisebb arányban - felsőoktatási szakképzésben. A legnagyobb arányban a pedagógus-, a tanári, az orvosi és a jogi képzésekről kikerülő hallgatók közül választanak másik szakterülethez tartozó szakot.
A nap kérdése: mikor kell visszafizetnetek az állami ösztöndíjat?
Mekkora összeget kell visszafizetnetek, ha a tavaszi félév közben hagyjátok ott az egyetemet? Mi történik, ha passziváltattok? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
8 dolog, amit meg fogtok bánni a diplomázás után
Spontán ötletek, szuper előadások, durva bulik - tuti megbánjátok, ha egyetemistaként ezeket kihagyjátok.
A bölcsészek hasítanak az EU-ban, Navracsics csak hallgat
Egy Európai Bizottság által is elismert és fontosnak tartott tanulmány szerint a bölcsészettudománnyal rokon kreatív-kulturális szektor az EU húzóágazata, míg kormányunk épp visszavágná a bölcsészetet.
Így tanulhattok az USA-ban: május végéig még pályázhattok a Fulbright-ösztöndíjakra
Már befejeztétek az alapképzést és szívesen jelentkeznétek amerikai mesterszakra? Esetleg a PhD-fokozat megszerzésén gondolkodtok vagy már kutatnátok is? Kihagyhatatlan ösztöndíj-lehetőséget mutatunk.
Ezentúl nem köthetik tanulmányi átlaghoz az abszolutórium kiadását
Az abszolutórium kiadását - a vizsgák sikeres elvégzésén túl - a felsőoktatási intézmények nem köthetik meghatározott tanulmányi átlaghoz az ombudsman álláspontja szerint.