Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Sok vizsgátok lesz az ünnepek után, de lehetetlenség fejben tartani az összes dátumot? Most egy remek appot ajánlunk, amely nem csak a vizsgákat segít rendszerezni.
A vizsgaidőszakra nem csak a szakirodalom és a kihagyott előadások jegyzeteinek begyűjtésével kell felkészülni, az agyat különböző vitaminokkal és ásványi anyagokkal is fel lehet pörgetni.
Az utolsó ZH-k és az első vizsgák időszakát élik az egyetemisták és a főiskolások, akikre másfél hónap magolás vár. Mutatunk pár trükköt, amellyel könnyebben átvészelhetitek a vizsgaidőszakot.
Ez a szorgalmi időszak utolsó hete az egyetemeken és a főiskolákon. Ez nemcsak azt jelenti, hogy lassan jön a téli szünet, hanem azt is: vészesen közeleg az első vizsga. A másfél hónapig tartó vizsgaidőszak megviseli a hallgatókat - nem véletlenül.
Azoknak, akik központi felvételi vizsgát írnak majd januárban, jó gyakorlás lehet, ha megnézik az előző évi feladatsorokat. Mutatjuk, hol találjátok ezeket.
Néhány egyetemen már javában megkezdődött a zh-időszak, de a diákok nyakán van már a félév vége, vagyis a vizsgaidőszak is. Ha úgy érzitek nem vagytok elég hatékonyak vagy csak szeretnétek fejlődni, esetleg kipróbálni új módszereket, ez az öt tanács hasznos lehet számotokra.
Mennyire jó megoldás a félév végi vizsga? Tényleg bizonyítjuk a megtanultakat vagy egyszerűen minden törlődik utána? Hogyan tudunk úgy tanulni, hogy hosszú távon megmaradjon minden? Német kutatók, professzorok járják körbe a kérdést.
Közeledik a középiskolai felvételi, sok diák és szülő latolgatja már az iskolákat. Ahova kötelező a felvételi vizsga, hogyan kell rá jelentkezni? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Hamarosan megkezdődnek az érettségi időszak szóbeli vizsgái. Összegyűjtöttük a tipikus vizsgázókat, közülük biztosan jó néhánnyal találkoztatok már. Ti milyenek vagytok?
Fel kell készülni: nehéz hetek várnak az egyetemistákra és főiskolásokra, elkezdődött ugyanis a vizsgaidőszak. Milyen kínos helyzetekbe kerülhettek ezekben a napokban? Mutatjuk.
Milyen részekből áll a középszintű angolérettségi? Mennyi idő van egy-egy feladattípusra? Hány pontot lehet szerezni? Ezekre a kérdésekre kaphattok választ.
Mit csináltok a vizsga előtti este? Éjszakába nyúlóan tanultok vagy félrerakjátok a tananyagot? Elmondjuk, hogy mit csináljatok (és mit ne csináljatok).
Milyen részekből áll az angolérettségi? Mennyi idő van egy-egy feladattípusra? Hány pontot lehet kapni összesen? Ezekre a kérdésekre kaphattok választ ebben a cikkben. Utánajártunk, hogy milyen lesz az idei középszintű angolérettségi.