Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Miskolci Herman Ottó Gimnáziumból indult az a nyílt levél, ami az egész tiltakozást kirobbantotta. Ma ott is megtartották a PDSZ által szervezett és a Tanítanék által támogatott 2 órás figyelmeztető sztrájkot.
Középiskolai és egyetemista diákok ezrei vonultak utcára Spanyolország több mint 40 városában csütörtökön, követelve a parlamenttől, hogy azonnal vonja vissza azokat a jogszabályokat, amelyek megalapozták az előző kormányzati ciklusban a konzervatív Néppárt (PP) által bevezetett oktatási reformot.
A Civil Közoktatási Platform nem riad vissza a polgári engedetlenség lehetséges jogkövetkezményeitől, a kormánynak címzett ultimátum lejártával hivatalosan is meghirdették a tiltakozásukat.
A megkérdezettek több mint háromnegyede ért egyet a tiltakozó pedagógusokkal. Ráadásul kétharmaduk még a sztrájkot is elfogadható eszköznek tekinti – erre jutott a Medián a HVG felkérésére.
A 2017-re tervezett érettségi változtatások visszavonását követeli a Történelemtanárok Egylete, és szeretnék, ha nem kéne céltalanul évszámokat magolni.
Nem fél, hogy eltávolítják posztjáról, és újabb meglepetéseket ígér a tiltakozások egyik vezéralakja, Pukli István, a budapesti Teleki Blanka Gimnázium igazgatója.
A pedagógusok sztrájkbizottsága szervezett tüntetést 11 órára a Kossuth térre. A megmozduláshoz több, más ágazat szakszervezete is csatlakozott, és az ország számos pontjáról érkeztek demonstrálók a fővárosba. A héten a köznevelési kerekasztal nem hozott áttörést, és a sztrájkbizottság sem tudott dűlőre jutni a kormánnyal az oktatásban tapasztalható rossz állapotok megoldásáról.