Még egy nap, és vége a tanárok "portfólióbörtönének"
Szerdáig tölthetik fel portfóliójukat azok a pedagógusok, akik 2015-től már a pedagógus II kategóriába lépnének.
Szerdáig tölthetik fel portfóliójukat azok a pedagógusok, akik 2015-től már a pedagógus II kategóriába lépnének.
Már nemcsak diplomamunkák és szemináriumi dolgozatok, hanem tanári portfóliók készítését is vállalják a szakdolgozatírásra specializálódott vállalkozások. Más cégek "villámfelkészítő" anyagokat kínálnak a minősítési eljárásra jelentkező pedagógusoknak, de van olyan vállalkozás is, amely hat-hétezer forintért szemináriumot szervez a dokumentumok elkészítéséről. Úgy tűnik, virágzik a portfólióbiznisz.
Két hetük maradt a portfólió összeállítására és feltöltésére azoknak a tanároknak, akik 2015-től már a pedagógus II kategóriába szeretnének kerülni. Az idén azok kérvényezhetik minősítésüket, akik pedagógus-szakvizsgát szereztek, és legalább tizennégy éves szakmai gyakorlatuk van.
Több hónapos munka elé néznek azok a pedagógusok, akik részt vesznek a 2015-ös minősítési eljárásban. Az e-portfólió feltöltése előtt ugyanis töménytelen mennyiségű feladat zúdul a nyakukba: dokumentumokat kell gyűjteniük, reflexiókat készíteniük, óraterveket és a csoportprofilt kell írniuk. Az Oktatási Hivatal útmutatója szerint a tanároknak a munka végén fel kell tenniük a kérdést: olyan-e az elkészített portfólió, amelyre joggal lehetnek büszkék?
Március 31-e helyett április 30-ig jelentkezhetnek a 2015-ös minősítési eljárásra azok a pedagógusok, akiknek...
Már csak pár napig jelentkezhetnek a pedagógusok a 2015-ös minősítési eljárásra: azok léphetnek át a pedagógus II...
További konkrétumok jelentek meg a pedagógusok minősítési eljárásáról és a tanfelügyeletről: egy új útmutatót és hat tanfelügyeleti kézikönyvet hoztak nyilvánosságra.
Százötvenegy tanár és tanító végzett portfóliója feltöltésével, a 25 ezer - legalább 14 éves szakmai tapasztalattal...
Még le sem zárul az első, speciális minősítési eljárás, már lejár a második "tanári vizsgaszezon" jelentkezési határideje - milyen tennivalók várnak a pedagógusokra a következő hónapokban? Összegyűjtöttük.
Egyre több pedagógus fásult és közönyös - nyilatkozta a 168 órának L. Ritók Nóra művészetpedagógus, aki szerint a portfólió alapján lehetetlen megítélni a tanárok és tanítók munkáját.
Az elmúlt hónapban a pedagógus-életpályamodell, és főként a portfólió állt a középpontban. Leginkább háborgó hangokat hallani: hogy a portfólió mennyire méltánytalan és megalázó. Kiváló pedagógusok tiltakoznak, és egyre nő a feltöltést bojkottálók tábora, akikkel a hírek szerint a tanulók és a szülők is mindinkább szimpatizálnak. De vajon tényleg ugyanarról a dologról beszél-e mindenki? Valóban értik, mit ítélnek elvetendőnek? Majorosi Anna írása.
A pályakezdő pedagógusok kétéves gyakorlati idejük alatt is kapnak fizetést, bruttó 160-175 ezer forintot. Ahhoz azonban, hogy átkerülhessenek a magasabb fizetéssel járó "pedagógus I" fokozatba, két év után több elemből álló minősítő vizsgát kell tenniük.
Szigorú vizsgákon kell átmenniük a kezdő tanároknak: szaktárgyi és pedagógiai ismereteikről is számot kell adniuk azoknak a "gyakornokoknak", akik a második ledolgozott év végén minősítő vizsgát tesznek. Mi kell a pedagógus I fokozat megszerzéséhez?
A fővárosi Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium igazgatója szerint a pedagógusok minősítési rendszere hosszú távon javítani fog a köznevelés és a közoktatás minőségén. Hámori Veronika erről az MTI-nek nyilatkozva beszélt.
Mikor léphetnek tovább a pedagógus II kategóriába azok a tanárok és tanítók, akik évtizedek óta iskolában dolgoznak, de nincs szakvizsgájuk? Mi a helyzet a pályakezdő pedagógusokkal? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat a 2015-ös minősítési eljárásról.
Szigorú követelményeknek kell megfelelniük, és 40 ezer forintot is be kell fizetniük azoknak a pedagógusoknak, akik szakértőként akarnak részt venni a tanárok, tanítók és óvodapedagógusok minősítési eljárásában.
Keserű szájízzel készül búcsúzni a pedagógusi pályától Gerőcs László, az ELTE Trefort Ágoston Gyakorlógimnáziumának matematikatanára. A Hívatlanul blogon közzétett posztjában arról ír, hogy 39 év után ugyanúgy a pedagógus I. kategóriába került, mint az a kollégája, aki három éve szerezte meg a diplomát.
Összesen 30 ezer tanár és tanító jelentkezhet a minősítésre a 2014/2015-ös tanévben – jelentette be Hoffmann Rózsa köznevelési államtitkár. Ki töltheti fel a portfólióját, és ki nem?
Összesen 30 ezer tanár és tanító jelentkezhet a pedagógus II. minősítésre a következő tanévben – közölte Hoffmann Rózsa, az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára pénteken Szegeden.
Több mint kétszáz pedagógus tiltakozik a portfóliókészítés és a pedagógusminősítés jelenlegi rendszere ellen, az...